بیوگرافی شهید غلام عباس عباسی خادم شاهچراغ کیست + همسر و فرزندان و شهادت

0

بیوگرافی شهید غلام عباس عباسی خادم شاهچراغ کیست + همسر و فرزندان و شهادت

شهید غلام عباس عباسی خادم حرم شاهچراغ متولد ۱۰ مهر ۱۳۳۳ در روستای سفلای شهرستان خرامه از اهالی روستای سفلی شهرستان خرامه استان فارس بود که در سن ۶۹ سالگی در شامگاه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ در حمله تروریستی به حرم شاه چراغ به شهادت رسید.

بیوگرافی شهید غلامعباس عباسی کیست

شهید غلام عباس عباسی پاسدار بازنشسته و خادم حرم شاه چراغ بود که در ۶۹ سالگی در حمله تروریستی به حرم شاهچراغ به شهادت رسید شهید غلامعباس عباسی اهل روستای سفلی شهرستان خرامه استان فارس بود و بعد از بازنشستگی به عنوان خادم افتخاری در حرم به زائران خدمت رسانی می کرد.

این شهید در هنگام حمله ترریستی داعش به شاه چراغ نوبت شیفتش بود که با گلوله داعشی به شهادت رسید. شهید ه دنیا آمده بود و ۸ سال در جبهه دفاع مقدس برای حفاظت از خاک این مرز و بوم تلاش کرد او از پاسداران بازنشسته سپاه خرامه نیز می‌باشد.

شهید غلام عباس عباسی سابقه ۸ سال حضور در جبهه داشت و از رزمندگان دفاع مقدس بود

بیوگرافی غلام عباس عباسی خادم شاهچراغ کیست

بیوگرافی شهید غلام عباس عباسی خادم شاهچراغ

شهید غلامعباس عباسی در ۱۰ مهر ۱۳۳۳ در روستای سفلای شهرستان خرامه از اهالی روستای سفلی شهرستان خرامه استان فارس به دنیا امده و از خادمان حرم شاهچراغ بوده که در ست ۶۹ سالگی در شامگاه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ در حمله تروریستی به حرم شاهچراغ به شهادت رسید.

شهید غلام عباس عباسی برادر شهید بود و از رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس بوده و پاسدار بازنشسته سپاه خرامه میباشد.

حاج غلام عباس عباسی یکی از شهدای دومین حمله تروریستی داعش به حرم شاهچراغ (ع) در شیراز است که شامگاه بیست و دوم مرداد ۱۴۰۲ اتفاق افتاد.

خانواده و همسر و فرزندان شهید غلام عباس عباسی

شهید غلامعباس عباسی در خانواده‌ای مذهبی متولد شد و دو برادر و سه خواهر داشت. پدرش کشاورز بود. شهید غلام عباس عباسی پس از تحصیل در مقطع راهنمایی برای کمک به گذران زندگی به همراه پدرش به کشاورزی مشغول شد

شهید ابراهیم عباسی برادر بزرگوار این شهید گرانقدر نیز آزاده و جانباز ۵۰ درصد دفاع مقدس بود که ۲ فروردین سال ۱۳۶۱ در عملیات فتح المبین بر اثر موج انفجار و ترکش از نواحی پای راست و چپ، سر، گوش، کمر، چشم و داخلی مجروح شد و به اسارت نیروهای بعثی عراق درآمد و مدت بیش از ۸سال از عمر خود را در زندان های رژیم بعث عراق سپری کرد.

ورود به سپاه

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دی ماه سال ۱۳۶۰ وارد سپاه شد و برای دفاع از میهن اسلامی عازم جبهه شد.

این شهید گرانقدر در پشت جبهه نیز در زمینه جمع آوری کمک‌های مردمی به جنگ در نقاط مختلف فعالیت داشت و کار برای خدا را افتخاری برای خود می‌دانست.

عکس شهید غلام‌عباس عباسی

شهید غلام عباس عباسی خادم شاهچراغ کیست بیوگرافی و ماجرای شهادت و سوابق

شهید غلام عباس عباسی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و پاسداران بازنشسته سپاه خرامه و خادمان افتخاری حرم مطهر شاه‌چراغ(ع) و از اهالی روستای سفلی شهرستان خرامه استان فارس است که در حمله تروریستی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

سوابق

پس از پایان جنگ تحمیلی وی در ناحیه مقاومت سپاه خرامه خدمت کرد و در سال ۱۳۸۲ به افتخار بازنشستگی از سپاه پاسداران نائل شد.
غلام عباس عباسی در دوران دفاع مقدس در تیپ ۵۶ یونس در واحد آماد و پشتیبانی خدمت کرد و در عملیات‌های مختلف چون والفجر ۸ حضور داشت.

فعالیت در برنامه‌های فرهنگی و مذهبی شهرستان های خرامه و شیراز همچون شرکت در اردوهای جهادی، خدمت به محرومین در روستا و خادمی افتخاری حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) از جمله فعالیت های فرهنگی وی بود .

شهید غلامعباس عباسی خادم حرم شاهچراغ، یکی از خادمان افتخاری بود که در حرم حضرت احمد ابن موسی به زائران خدمت رسانی می کرد.

کانال بسیج مدیا تصویری از حضور پیرغلام اهل بیت شهید حاج غلام عباس عباسی در مراسم عزاداری محرم الحرام سال ۱۴۰۲ را منتشر کرد.

این شهید پاسدار بازنشسته سپاه و اصالتا از شهرستان خرامه در ۷۵کیلومتری شیراز هستند.

پیام تسلیت

رئیس جمهور در پی حمله تروریستی کور به حرم حضرت شاهچراغ (ع)، در پیامی ضمن تسلیت این حادثه هولناک به خانواده شهدا، مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران، از خداوند متعال برای مجروحان شفای عاجل مسئلت کرد .

دکتر سید ابراهیم رئیسی در این پیام تسلیت، از وزارت اطلاعات و سایر دستگاه‌های مسئول اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی و قضایی خواست با سرعت و دقت، دست‌های آشکار و پنهان این جنایت شقاوت‌آمیز را شناسایی و به سر پنجه عدالت بسپارند تا به مجازات جنایات ننگین خود برسند.

متن پیام رئیس جمهور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
حمله تروریستی کور به سومین حرم مطهر اهل بیت حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از خادمان و زائران این حرم مطهر شد، بار دیگر قلوب ملت ایران را اندوهگین و داغدار کرد.

دشمنان ایران عزیز ناامید و ناکام از مقابله با اراده مقاوم ملت بزرگ ایران، با ارتکاب جنایت خونین دیگری چهره پلید خود را نمایان کردند.

اینجانب ضمن تسلیت این حادثه هولناک به خانواده شهدا، مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران، از خداوند متعال برای مجروحان شفای عاجل مسئلت دارم.

وزارت اطلاعات و سایر دستگاه‌های مسئول اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی و قضایی باید با سرعت و دقت، دست‌های آشکار و پنهان این جنایت شقاوت‌آمیز را شناسایی و به سر پنجه عدالت بسپارند تا به مجازات جنایات ننگین خود برسند.
یقینا ملت عزیز ایران با غلبه بر توطئه‌ی خباثت‌آمیز دشمنان، بار دیگر آنها را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام خواهند گذاشت.
سید ابراهیم رئیسی
رئیس جمهوری اسلامی ایران

در پی حمله تروریستی یکشنبه شب به حرم شاهچراغ(ع) یک نفر از خادمان به شهادت رسید و هشت نفر مجروح شدند.

مراسم تشییع شهید غلامعباس عباسی

قرار است مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر روز چهارشنبه ۲۵ مرداد ساعت ۹ صبح برگزار شود.

نظرات