نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سال ۱۴۰۲ + آدرس سامانه

0

نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سال ۱۴۰۲ + آدرس سامانه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سال ۱۴۰۲ را در ادامه از مجله حرف تازه میخوانید:

نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سال 1402 + آدرس سامانه

 اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سال ۱۴۰۲ + آدرس سامانه

مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش درباره فرصت اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی گفت: اگر دانش‌آموزی درخواست تجدید نظر داشته باشد، در همانجا گزینه‌ای پیش‌بینی شده است که می‌تواند درخواست دهد؛ حتی مشخص کردیم که نوع اعتراض چیست و توضیحات اضافه را نیز می‌تواند درج کند؛ بعد از ۳ الی ۴ روز که این موارد را جمع کردیم، پاسخ را از طریق همان سامانه به دانش‌آموز اعلام خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا: در سامانه وزارت آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir نتایج اعلام شده است و کارنامه دانش‌آموزان بارگذاری شده است؛ ذیل کارنامه، پاسخ‌برگ دانش‌آموز را هم گذاشتیم به او نشان دادیم که اگر سوال اول گزینه «ب» را زده است، گزینه صحیح بوده یا گزینه صحیح نیست.

🔹وی ادامه داد: اگر دانش‌آموزی درخواست تجدید نظر داشته باشد، در همانجا گزینه‌ای پیش‌بینی شده است که می‌تواند درخواست دهد؛ حتی مشخص کردیم که نوع اعتراض چیست و توضیحات اضافه را نیز می‌تواند درج کند؛ بعد از ۳ الی ۴ روز که این موارد را جمع کردیم، پاسخ را از طریق همان سامانه به دانش‌آموز اعلام خواهیم کرد.

گفتنی است، نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی صبح امروز اعلام شد لذا دانش آموزان می‌توانند با مراجعه به پنجره واحد خدمات آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir و انتخاب نقش “دانش آموز” و وارد کردن مشخصات هویتی نظیر کدملی، از نتایج مطلع شوند.

به گزارش ایسنا، امسال ۲۶۹ هزار و ۴۹۲ دانش آموز پایه نهمی در آزمون دبیرستان‌ها و هنرستان‌های نمونه دولتی مقطع متوسطه دوم شرکت کردند.

در این آزمون که ۲۶۹ هزار و ۴۹۲ دانش‌آموز به رقابت پرداختند بیش از ۶۳ هزار نفر برای دبیرستان‌های متوسطه دوم نظری و افزون بر ۶۵۰۰ نفر برای هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای جهت تحصیل در پایه دهم سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ پذیرفته شدند.

در آزمون فوق، ۱۵ درصد پذیرفته‌شدگان از دانش‌آموزان روستایی بودند.

این آزمون برخلاف سال‌های گذشته به صورت متمرکز توسط وزارت آموزش و پرورش طراحی و در سطح کشور برگزار شد.

در همین راستا ۱۰۰ سوال از کتب پایه نهم دوره اول متوسطه طرحی شده بود و دانش آموزان ۱۲۰ دقیقه فرصت پاسخگویی داشتند.

نظرات