arongroups

بیوگرافی سامان رسول پور از پژاک تا ایران اینترنشنال + عکس و سوابق

0

بیوگرافی سامان رسول پور از پژاک تا ایران اینترنشنال + سوابق و جنجال ها

سامان رسول پور کیست

سامان رسول پور مقلب به ساک سامان روزنامه نگار، مجری اینترنشنال و عضو سابق گروهک پژاک می باشد. او متولد سال ۱۳۶۸ در مهاباد است و سابقه محکومیت قضایی و زندان در ایران را دارد و بعد از آزادی به صورت قاچاقی از ایران خارج شد. سامان رسول پور و زهرا شهرکی در مرداد ۱۴۰۲ از قطع همکاری خود با شبکه ایران اینترنشنال خبر دادند.

بیوگرافی سامان رسول پور از پژاک تا ایران اینترنشنال + عکس و سوابق

بیوگرافی سامان رسول پور

سامان رسول پور مقلب به ساک سامان روزنامه نگار، مجری اینترنشنال و عضو سابق گروهک پژاک می باشد. او متولد سال ۱۳۶۸ در مهاباد و اصالتا کرد است و سابقه محکومیت قضایی و زندان در ایران را دارد و بعد از آزادی به صورت قاچاقی از ایران خارج شد. سامان رسول پور و زهرا شهرکی در مرداد ۱۴۰۲ از قطع همکاری خود با شبکه ایران اینترنشنال خبر دادند.

سوابق

سامان رسول پور یکی اعضای گروهک تروریستی PKK می باشد که از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را در شبکه ایران اینترنشال آغاز کرد و به عنوان دستیار زهرا شهرکی به تهیه گزارش های سیاسی مشغول شد. او خبرنگار و روزنامه نگار اهل مهاباد است که فعالیت های او بیشتر درباره ایران بوده است.

او بعد از خروج از ایران چند سالی در سوئد بود و دورادور و در فیسبوک فعالیت کرد و بعدها مجری تلویزیون نوروز وابسته به PKK شد . بعدترها استخدام رادیو ریاض شد

برخی مدعی هستند که رسول‌پور جز سابقه تجزیه‌طلبی و تروریسم، نه تحصیلات و نه هیچ سابقه رسانه‌ای نداشت و ظاهراً حتی در ایران موفق به گرفتن دیپلم خود هم نشد.

سامان رسول پور کیست

ازدواج و همسر

سامان رسول پور مجرد است اما با طهرا شهرکی معروف به سیا ثبایت رابطه عاشقانه دارد و با او در یک خانه زندگی می کند. او ۱۰ سال از زهرا شهرکی کوچکتر است، اصطلاحاً دوست پسر اوست

خروج از ایران

او بعد از آزادی لز زندان به صورت قاچاقی از ایان خارج شد. ابتدا به سوئد رفت و سپس به شبکه ایران اینترنشنال پیوست.

سامان رسول پور معروف به ساک سامان رسماً به عنوان عضو گروهک تروریستی پژاک، سابقه محکومیت قضایی و زندان در ایران دارد

پیمان عارف، فعال سیاسی اپوزیسیون، در نقد روند مفتضحانه تحریک به تروریسم و تجزیه‌طلبی در شبکه سعودی اینترنشنال، درباره رسول‌پور در رشته توئیتی چنینی نوشت: شارلاتان تروریست عضو پژاک پس از بازگشت از قندیل توسط اطلاعات مهاباد بازداشت شده بود. از خسرو کردپور کمک حقوق‌بشری خواسته بود، کمکش کردیم و حتی تا مهاباد هم رفتیم.

آزاد شد با رفیقش آمد تهران جهت «عرض تشکر و ابراز ارادت. از مرز کردستان خارج شد و رفت در سوئد سر ملت را کلاه گذاشت که ۲ که جمع شوید پول وثیقه‌ام را جور کنید خانه پدرم را دارند می‌گیرند!

چند سالی در سوئد علاف بود و دورادور و در فیسبوک از سر و کول‌مان بالا می‌رفت! بعدها مجری تلویزیون نوروز وابسته به PKK شد و بیشتر از سر و کولمان بالا می‌رفت!

بعدترها استخدام رادیو ریاض شد و تا همین پارسال زنگ می‌زد و التماس و خواهش که در برنامه‌شان شرکت کنم

حتی برخی مواقع همراه دوست دخترش که مجری همان برنامه است زنگ می‌زدند و راهنمایی می‌خواستند!

حال که یکسالی است بهشان مصاحبه نمی‌دهم مضمون توییتم را می‌نویسد و مأمور امنیتی خطاب می‌کند!

سامان رسول پور مجری ایران اینترنشنال

سامان رسول پور در مرداد ماه ۱۴۰۲ از پایان همکاری خود با شبکه‌ی ایران اینترنشنال خبر داد و در توییتی نوشته است: بعد از شش سال و چهار ماه، همکاری با تلویزیون ایران اینترنشنال، از این رسانه که از چند هفته قبل از تاسیسش، در ساختنش مشارکتی فعالانه داشتم، استعفا دادم.

او درباره‌ی دلیل این تصمیم خود نوشته است: امیدوارم [همکارانم] بر چالش‌های پیش رویشان، غلبه کنند؛ چالش‌ هایی که دست‌ کم، من قادر نبودم بر آنها چیره شوم. به ویژه، بعد از تحولات اخیر و البته اخلاف‌ نظرهای تازه ظهور یافته بر سر نحوه ادامه کار «چشم‌ انداز با سیما ثابت».

بیوگرافی سامان رسول پور معروف به ساک سامان کیست

ماجرای دستگیری و زندان

رسو‌ل‌پور در سال ۱۳۸۸ به علت فعالیت علیه نظام در ایران بازداشت و در نهایت با وثیقه ۱۰ میلیون تومانی آزاد شد. او درباره اتهاماتش گفته: اتهامات من تبلیغ علیه نظام و گفت‌وگو با رسانه‌های خارج از کشور بوده و چندین مورد هم بازداشت شدم که آخرین مورد آن به مرداد ماه سال گذشته بر می‌گردد که حدود ۲۰ روز را در بازداشتگاه‌های امنیتی ارومیه و زندان عمومی مهاباد در بازداشت بودم.

نظرات