arongroups

زهرا شهرکی ملقب به سیما ثابت کیست و علت جدایی از ایران اینترنشنال

0

زهرا شهرکی ملقب به سیما ثابت کیست و علت جدایی از ایران اینترنشنال

برخی خبرها از جدایی زهرا شهرکی معروف به سیما ثابت از ایران اینترنشنال حکایت دارد. زهرا شهرکی ملقب به سیما ثابت از طایقه شهرکی در سیستان و بلوچستان است و از سال ۲۰۱۸ به عنوان مجری در شبکه ایران اینترنشنال مشغول فعالیت بود.

زهرا شهرکی سیما ثابت کیست

زهرا شهرکی سیما ثابت

زهرا شهرکی ملقب به سیما ثابت مجری ایران اینترنشنال از همکاری خود را با این شبکه ماهواره ای قطع شد. او در مرداد ماه ۱۴۰۲ اعلام کرد از شبکه ایران اینترنشنال جدا شده و دیگر با این شبکه همکاری نخواهد کرد. همچنین جداشدن سامان رسول‌پور دیگر مجری ایران اینترنشنال نیز امروز سر تیر خبرهای داخی و خارجی بود

روزنامه‌ی دولت (ایران) نوشت: “کمتر از یک سال پس از اغتشاشات با برنامه‌ریزی وسیع امنیتی و رسانه‌ای غرب در پاییز سال گذشته، اخبار متعددی از اختلافات، پیوند بریدن‌ها و اضمحلال به اصطلاح جریان‌های اپوزیسیون منتشر می‌شود.

آخرین نمونه از این دست جدا شدن، سامان رسول‌ پور و زهرا شهرکی ملقب به سیما ثابت از مجریان و برنامه سازان ضدایرانی شبکه ضدایرانی اینترنشنال از این شبکه است.

یک چهره ضدانقلاب با اشاره به خدمت این افراد به سرویس‌های امنیتی خارجی، گفت: «آنها حالا از نظر مالی همه چیز دارند، از صدقه سر مردم یا از راه از بین بردن خون جوانان ایرانی، به ثروت‌های کلان رسیدند، اما دارند شهرت را از دست می‌دهند و دیگر خودشان را در رسانه‌ها نمی‌بینند.»

رضا تقی‌زاده که با یک شبکه سلطنت‌طلب صحبت می‌کرد، با اشاره به جداشدن سامان رسول‌پور، به عنوان یکی از عناصر پشت پرده شبکه اینترنشنال از این شبکه، اضافه کرد: «امروز اعلام شد این جوان از این شبکه بیرون آمده، که ارتباط نزدیکی بین او و خانم زهرا شهرکی که اسمش را عوض کرده و سیما ثابت شده، داشته و در یک خانه باهم زندگی می‌کردند.»

تقی‌زاده البته به این نکته هم اشاره کرد که اینها نمی‌توانند به سادگی، شهرت رسانه‌ای را کنار بگذارند و ادامه داد: «این‌ها را ساختند و از هیچ چیز، به همه چیز رساندند، اما اینها آبرو باختند، بوق‌های خودشان را از دست دادند و تشت‌شان از بام افتاد و رسوا شدند.»»

زهرا شهرکی (سیما ثابت ) فارغ التحصیل لیسانس علوم سیاسی آزاد تهران مرکز و فوق لیسانس علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه خبر و همچنین دکتری علوم سیاسی با گرایش مطالعات خاورمیانه از دانشگاه لندن و دانشکده با همین نام و البته عضوهیت علمی همین دانشگاه است. سیما ثابت خبرنگار ارشد و مجری برنامه تحلیلی چشم انداز در تلویزیون ضد انقلاب ایران اینترنشنال است که از سال ۲۰۱۸ به این شبکه ضد انقلاب پیوسته و پیش از این اجرای بخش های خبری و برخی برنامه های ویژه را در شبکه ایران اینترنشنال به عهده داشته است.

زهرا شهرکی ملقب به سیما ثابت کیست و علت جدایی از ایران اینترنشنال

سامان رسول پور کیست

سامان رسول‌پور روزنامه‌نگار اهل مهاباد است. او در مرداد ماه سال ۱۳۸۸ بازداشت و پس از ۲۰ روز با قرار وثیقه ۱۰ میلیون تومانی آزاد شد.
وبسایت اصولگرای مشرق نوشت: «سامان رسول‌پور، معروف به «ساک سامان» از شبکه تروریستی و رسانه‌ای اینترنشنال اخراج شد.

این شخص که در اینترنشنال معروف به تولید برنامه‌های تجزیه طلبانه به سود گروهک‌های تروریستی بود بر سر اجرای یکی از برنامه‌های این شبکه با سیما ثابت به اختلاف خورده و از این شبکه حذف شد، گفته شده است که مدیران این شبکه به بهانه روابط غیراخلاقی میان رسول‌پور و برخی کارکنان این شبکه تروریستی مجبور به اخراج او شده‌اند!

ماموریت رسول پور در اینترنشنال سفر به مناطقی چون اربیل عراق و نیز نقاط هم مرز با ایران بود تا از گروه‌های مسلح در این مناطق گزارش تهیه کند. این شخص در این گزارش‌های سفارشی اعضای گروهک‌های جنایتکاری چون کومله و حزب دموکرات کردستان را به عنوان فعال سیاسی و مدنی معرفی می‌کرد.

وی در میان محافل ضدانقلاب به فردی شیاد و کلاه‌بردار نیز معروف بوده است که به بهانه‌های مختلف از گروهک‌ها منابع مالی دریافت کرده است.

نظرات