مراکز و بانک های فروش ارز اربعین ۱۴۰۲ +‌دریافت دینار برای اربعین

0

اسامی مراکز و بانک های فروش ارز اربعین ۱۴۰۲ +‌دریافت دینار برای اربعین ۱۴۰۲

لیست اسامی مراکز و بانک های فروش ارز اربعین ۱۴۰۲ برای زائران حسینی در تهران و شهرهای سراسر ایران اعلام شد. فروش ارز به مبلغ ۲۰۰ دینار عراقی در بانک‌های منتخب ملی ایران، صادرات، تجارت، سپه و پست‌ بانک انجام می پذیرد . زوار اربعین ۱۴۰۲ با در دست داشتن اصل کارت ملی و گذرنامه یا برگه تردد اربعین برای دریافت اسکناس دینار عراق به بانک های عامل مراجعه کنند.

شرایط دریافت و خرید ارز اربعین 1402 و بانک های عامل فروش ارز دینار عراق اربعین

جزئیات و شرایط دریافت دینار عراق برای ارز اربعین ۱۴۰۲

فروش ارز اسکناس به زائرین به صورت دینار عراق حداکثر به مبلغ ۲۰۰ هزار دینار عراق به هر زائر تعیین شده که معادل ریالی آن حدود ۶۲ تا ۶۵ میلیون ریال است.

به گزارش ایسنا، شرایط دریافت و خرید ارز اربعین ۱۴۰۲ و بانک های عامل فروش ارز دینار عراق اربعین به شرح زیر است:

  • فروش ارز به زائرین بالای پنج سال از تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۴
  • فروش ارز به زائرین محدودیتی بابت فروش ارز مسافرتی در سال جاری برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند.
    سرپرستان خانوار با در دست داشتن کلیه مدارک هویتی خود و اعضای خانوار می‌توانند نسبت به خرید ارز اربعین اعضای خانوار خود (همسر و فرزندان) از طریق بانک‌های تعیین‌شده اقدام نمایند.
    فروش ارز تنها به زائرانی انجام خواهد شد که در سامانه سماح ثبت‌نام نموده‌اند و مجوز خرید ارز (کد پیگیری مربوط) را دریافت کرده‌اند.

بانک های عامل

فروش ارز در بانک‌های منتخب ملی ایران، صادرات، تجارت، سپه و پست‌ بانک انجام می گیرد.

فروش ارز به زائران اربعین حسینی در ۲۹۲ شعبه بانک ملی ایران و سپه، ملت، تجارت و صادرات و برخی صرافی ها اغاز شد و زائران سفر به عراق و عتبات عالیات می توانند با در دست داشتن کارت ملی به شعب منتخب ارزی این بانک مراجعه و حداکثر ۱۰۰ دلار با نرخ توافقی دریافت نمایند. لازم به ذکر است بر اساس بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سن متقاضی باید ۱۸ سال به بالا بوده و سیم کارت تلفن همراه نیز به نام خود داشته باشد.

مراکز و بانک های فروش ارز اربعین ۱۴۰۲ +‌دریافت دینار برای اربعین

مدارک لازم

سرپرستان خانوار با در دست داشتن کلیه مدارک هویتی خود و اعضای خانوار می‌توانند نسبت به خرید ارز اربعین اعضای خانوار خود (همسر و فرزندان) از طریق بانک‌های تعیین‌شده اقدام نمایند.

زائران می‌توانند با همراه داشتن کارت ملی معتبر، سپهر کارت فعال بانک صادرات ایران، کد پیگیری ثبت‌نام در سامانه سماح و شماره تلفن همراه به نام متقاضی، به شعب منتخب در شهر محل سکونت خود مراجعه کنند.

شرایط دریافت دینار عراق برای زوار اربعین

به گزارش ایسنا، محمدرضا فرزین درباره نحوه و چگونگی تخصیص ارز اربعین در سال جاری اظهار کرد: امسال تصمیم‌مان این است که ارز اربعین را به شکل دینار پرداخت کنیم و دیگر مانند سال‌های گذشته، دلار یا یورو نمی‌دهیم.

میزان و مبلغ

وی افزود: بر اساس این تصمیم به هر زائر ۲۰۰ هزار دینار خواهیم داد و مردم می‌توانند از طریق چهار بانک عامل مراجعه کنند و ارز اربعین خود را خریداری کنند.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: البته همه تلاش‌مان را می‌کنیم که بیشتر به صورت غیر حضوری این ارز را اختصاص دهیم. در سال گذشته بانک ملی سهم عمده‌ای داشت و بیش از ۴۰ درصد ارز اربعین را بانک ملی پرداخت کرد.

فرزین گفت: البته امسال هم بانک ملی در این فرآیند مشارکت دارد و سه بانک دیگر هم در کنارش هستند و پیش‌بینی ارزی آن را انجام داده و این ارز را پرداخت می‌کنیم.

وی درباره تسهیلات اربعین نیز گفت: موضوع دیگر نیز مساله تسهیلات است که برخی از بانک‌ها وام اربعین را به متقاضیان اعطاء می‌کنند که این جزو سیاست‌های داخلی بانک‌هاست.

نظرات