فیلم / حمله وحشیانه حامیان بی حجابی به همسر شهید مدافع حرم در اراک

0

هتک حرمت و حمله وحشیانه به همسر شهید مدافع حرم در اراک در روز تاسوعا ۱۴۰۲ و هتک حرمت این بانوی آمر به معروف حجاب با واکنش های زیادی همراه بوده و خشم مردم را بر انگیخته است. هتاکان چادر و روسری وی را از سرش کشیده و پاره می‌کنند. ویدئویی از لحظاتی از این اتفاق تلخ را مشاهده کنید

فیلم / حمله وحشیانه حامیان بی حجابی به همسر شهید مدافع حرم در اراک

در چند شب گذشته همسر شهید مدافع حرم در اراک به علت امر به معروف حجاب از سوی ۴ نفر از بستگان زن مورد حمله قرار گرفته و هتک حرمت می‌شود، هتاکان چادر و روسری وی را از سرش کشیده و پاره می‌کنند.

به گزارش فارس، بی‌احترامی به ایام تاسوعای حسینی در گلزار شهدای اراک همچنین هتک حرمت به همسر یکی از شهدای مدافع حرم استان مرکزی در روزهای گذشته موجب جریحه‌دار شدن عواطف و احساسات مردم مومن و متدین اراک شد.

ماجرای هتک حرمت همسر شهید مدافع حرم استان مرکزی به این گونه بوده که وی در حالی که با روی گشاده و واژه عزیزم از یکی از زنان بدحجاب می‌خواهد تا کمی رعایت کند، از سوی چهار نفر از بستگان زن مورد حمله قرار گرفته و هتک حرمت می‌شود، هتاکان چادر و روسری وی را از سرش کشیده و پاره می‌کنند و او را مقابل چشم فرزند بیمارش مورد حمله قرار می‌دهند. در ویدئوی زیر ببینید:

فیلم هتک حرمت همسر شهید مدافع حرم در اراک

روایت ماجرا از زیان همسر شهید مدافع حرم

به گزارش فارس، همسر شهید مدافع حرم پیرامون این هنجارشکنی به خبرنگار فارس می‌گوید: ساعت ۱۰ شب بیست و هشتم تیرماه پسرم را که از درد به خود می‌پیچید، به یکی از بیمارستان‌های اراک بردم، در فاصله‌ای که در سالن درمانگاه منتظر ویزیت پزشک شدم، خانمی با ظاهر بسیار زننده و پوشش نامناسب وارد درمانگاه شد و بر روی یکی از صندلی‌ها نشست، کمی تامل کردم و بعد از اینکه اطمینان کسب کردم بیمار نیست و کسالتی ندارد، از او اجازه گرفتم تا کنارش روی صندلی بنشینم.

وی افزود: چند لحظه بعد با لبخند به او گفتم عزیزم میشه حجابت رو رعایت کنی، که ناگهان با صدای بلند شروع کرد به داد و بیداد کردن و فحش و ناسزا گفتن، من متوجه شدم این خانم آماده جنگ است، به همین خاطر ادامه ندادم و با لبخند صندلی را ترک کردم و به سمت پسرم رفتم و کنار او ایستادم تا نوبت ویزیتمان شود، همان لحظه بحث خاتمه یافت و همه چیز تمام شد.

همسر شهید ادامه داد: بعد از ویزیت پزشک در حالی که به همراه پسرم در حال بازگشت از بیمارستان بودیم، ناگهان خواهر این خانم که او هم حجاب مناسبی نداشت، به سمتم آمد و گفت به چه حقی به خواهر من تذکر دادی؟ که من گفتم عزیزم چیزی نگفتم، تا خواستم جو را آرام کنم، ناگهان از سوی آنها مورد حمله قرار گرفتم که بلافاصله مادر و همسر آن خانم هم آمدند و همگی به سمت من حمله ور شدند، خواهرم بیرون از درمانگاه منتظر بود و با دیدن صحنه خود را به ما رساند تا از من و فرزندم دفاع کند، که او را هم مورد حمله قرار دادند و کتک زدند.

وی بیان کرد: مادرش چادر و روسری مرا از سرم کشید، و هر چه تلاش کردم روسری‌ام را از او بگیرم، نتوانستم، چادرم را که پاره پاره شده بود از زیر پای آنها بیرون کشیدم و سرم کردم

این همسر شهید ادامه داد: شب و خیابان خلوت بود اما چند نفر که آنجا بودند هرچه به آنها گفتند ناموس مردم است، رهایش کنید آنها گوش ندادند و مرا مقابل چشم فرزندم کتک زدند و به من ناسزا گفتند و هتک حرمت کردند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون موضوع را پیگیری نکرده است، گفت: توقعی از نظام ندارم، من پاره تنم را در راه این انقلاب و امنیت این مردم فدا کردم، خود هم فدایی این انقلابم، شهدا رفتند تا چشم گرگ‌صفتان به ناموس این آب و خاک نیافتد و زن و بچه مردم در امنیت باشند.

دستگیری عاملان هتک حرمت همسر شهید مدافع حرم

ربیع اله قربانی با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی در برخورد با هتک حرمت‌کنندگان تاسوعای حسینی در شهر اراک اظهار داشت: دستگاه قضایی در برخورد با هرگونه هتک حرمت مقدسات و توهین به شعائر دینی قاطع بوده و برخورد با هرگونه هنجارشکنی را وظیفه خود می‌داند و در برخورد با عوامل هنجارشکنی و هتک حرمت شعائر دینی قاطعانه و بدون هیچ مماشاتی برخورد خواهد کرد.

دادستان اراک تصریح کرد: به محض اعلام هویت افراد و وصول گزارش مستند ظابطین، دادستانی راسا دستور جلب و دستگیری این افراد را متناسب با گزارش ضابطین صادر کرده که براین اساس برخی از این افراد دستگیر شده اند و برخی هم تحت تعقیب قرار دارند.

واکنش ها

در پی هتک حرمت همسر مدافع حرم در اراک، صدها نفر از غیورمردان و زنان اراکی در واکنش به بی‌حرمتی عده‌ای هنجارشکن در روز تاسوعا و اهانت به خانواده معظم شهدا در اراک تجمع کردند و خواهان برخورد با عوامل این هنجارشکنی شدند.

تجمع کنندگان همچنین ضمن ابراز نفرت از هتک حرمت دختر و همسر یکی از شهدای مدافع حرم بر لزوم برخورد قاطع و بدون مماشات دستگاه قضا با عوامل این هنجارشکنی تاکید کردند.

نظرات