بیوگرافی و عکس های شخصی قاسم مقدمی قاری قرآن + زندگی شخصی و اجراها

0

بیوگرافی و عکس های شخصی قاسم مقدمی قاری قرآن + زندگی شخصی و اجراها

قاسم مقدمی یکی از قاریان ممتاز بین المللی قرآن کریم می‌باشد که در تاریخ سال ۱۳۶۳ در شهر اهواز دیده به جهان گشوده است. قاسم مقدمی قاری بین‌المللی قرآن کریم مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفت. ادامه بیوگرافی قاسم مقدمی قاری قرآن و همسر و فرزندان + عکس و فیلم اجرای قاسم مقدمی یکی از قاریان ممتاز بین المللی قرآن کریم می‌باشد را در این صفحه از مجله حرف تازه مشاهده فرمایید.

بیوگرافی و عکس های شخصی قاسم مقدمی قاری قرآن + زندگی شخصی و اجراها

بیوگرافی قاسم مقدمی قاری قرآن

ایشان از زمان بچگی با تشویق و حمایت نمودن خانواده خود قاری قران شده است و مشوق اصلی وی برادرش حسن مقدمی بوده است.

قاسم مقدمی فعالیتش را از محرومترین منطقه های شهر اهواز منطقه شکار یک شروع نموده و بدون داشتن امکانات لازم کارش را ادامه داد.

ایشان هم اکنون كارشناس ارشد علوم قرآن و حديث دانشگاه دولتی شهيد چمران اهواز بوده و در شهر مقدس قم زندگی می‌کنند.

بیوگرافی قاسم مقدمی قاری قرآن و همسر و فرزندان + عکس و اینستاگرام

شروع کار قاسم مقدمی

وی از همان دوران طفوليت با تشویق‌ها و هدایت‌های پدر و مادر، خاصه برادر بزرگ‌تر خود آقای حسن مقدمی امر تلاوت قرآن كريم را باوجود امكانات بسيار كم دریکی از محروم‌ترین مناطق شهر اهواز یعنی منطقه شكاره ۱ شروع کرد.

بیوگرافی قاسم مقدمی قاری قرآن و همسر و فرزندان + عکس و فیلم اجرای قاسم مقدمی

سوابق و شروع فعالیت

آقای مقدمی اولین بار آیات آخر سوره مبارکه هشت استاد عبدالباسط را در کنگره ۱۶۰۰۰ سردار شهید اهواز قرائت نمود و در این محفل سبب بالا بردن انگیزه و دیده شدن خود شد.
اولين تجربه تلاوت رسمی ایشان، تلاوت آيات انتهایی سوره مباركه حشر استاد عبدالباسط در كنگره ۱۶ هزار سردار و شهيد استان خوزستان بود. تلاوت در این محفل موجب افزايش انگيزه، و به‌تبع آن پیشرفت در ديگر برنامه‌های قرآنی گرديد.

بیوگرافی قاسم مقدمی قاری قرآن + سوابق و اجراه

آقای مقدمی مراحل ابتدایی امر تلاوت را در استان خوزستان و در محضر جناب استاد ناجی حيدر گذراند و سپس از محضر اساتید بزرگی همچون حاج احمد ابوالقاسمی، دکتر مهدی دغاغله، استاد غلامرضا شاه‌میوه، دکتر فاضل عبیات و دکتر قاسم بستانی، بهره‌ برد.

به گفته ایشان بیشترین تأثیر درون خود را از تلاوت‌های استاد محمد صدیق المنشاوی، استاد ابوالعینین شعیشع، استاد احمد شبیب و استاد محمود رمضان کما دریافت کرده است. استاد مقدمی علاقه بسیاری به شنیدن تلاوت‌های استاد عبدالباسط و استاد شحات دارند.

قاسم مقدمی

آقای مقدمی اولین بار آیات آخر سوره مبارکه هشت استاد عبدالباسط را در کنگره ۱۶۰۰۰ سردار شهید اهواز قرائت نمود و در این محفل سبب بالا بردن انگیزه و دیده شدن خود شد.

مرحله های اول قرائت قرآن را زیر نظارت استاد ناجی حیدر سپری نمود و پس از آن با اساتیدی از جمله:حاج احمد ابوالقاسمی، دکتر مهدی دغاغله، استاد غلامرضا شاه میوه و دکتر فاضل ابیات و همچنین دکتر قاسم بستانی نیز آموزش دید.

بیوگرافی و عکس های شخصی قاسم مقدمی قاری قرآن + سوابق و اجراه

ببینید : بیوگرافی احسان بی آزار تهرانی روحانی از بوکس تا طلبگی +‌عکس و همسر و فرزندان

تقدیر رهبر معظم انقلاب

آقای مقدمی در شبکه های مجازی از دیدار با رهبر انقلاب رونمایی نمود و پس از به پایان رسیدن مراسم به ایشان فرمودند که حضرت آقا شما را فرا خوانده‌ اند. در اتاق پشت حسینیه رهبر در آنجا نشسته بود و زمانی که پیش آقا رفتم، ابهت و بزرگی آقا به اندازه‌ای بود که از یک تشکر ساده نیز عاجز ماندنم. رهبر به آقای مقدمی فرمودند: من قرائت های شما را بسیار قبول دارم و این را برادران اطراف من می‌دانند.

امروزه نیز قرائت بسیار خوبی داشته اید و هم اینکه روش قرائت شما بسیار مناسب و تاثیرگذار بود. من خواستم که از شما سپاسگزاری کنم و دعا می نمایم که بیشتر از قبل موفق باشید پس از آن انگشتری را از دست مبارک خود خارج نمودند وبه قاسم مقدمی هدیه دادند و از آنجا بیرون آمدند.

عناوین و افتخارات

  • رتبه اول رشته تحقيق مسابقات بین‌المللی تهران – سال ۱۳۹۱
  • رتبه اول رشته تحقيق مسابقات بین‌المللی هندوستان – سال ۱۳۸۷
  • رتبه اول رشته‌ مسابقات سراسری اوقاف و امور خيريه – سال ۱۳۹۰
  • رتبه ممتاز مسابقات سراسری اوقاف و امور خیریه – سال ۱۳۸۷
  • اجرای چندين برنامه در محضر مقام معظم رهبری
  • اعزام به حج ابراهيمی در قالب كاروان نور قاريان شورای عالی قرآن و اجرای برنامه در مسجدالحرام و اماكن
  • متبرکه‌ مكه و مدينه طی سال‌های ۱۳۸۵ ، ۱۳۹۰ و ۱۳۹۷
  • اعزام به بيش ۲۰ كشور آسيايی، آفريقايی و اروپايی جهت تبليغ و تلاوت قرآن كريم ( چين، هند، آفريقای جنوبی، تركيه، امارات،‌گرجستان،هنگ‌کنگ،‌ عربستان، ايرلند، لبنان، كويت، روسيه و …)
  • دریافت اجازه تلاوت قرآن کریم از استاد برجسته کشور مصر – سال ۱۳۹۸
  • عضو گروه بین‌المللی ثقلين اهواز

نظرات