ماجرای کامل قطع دست پسربچه ۹ ساله در پله برقی مترو علی‌آباد تهران

0

ماجرای کامل قطع دست پسربچه ۹ ساله در پله برقی مترو علی‌آباد تهران واکنش ها

بی‌احتیاطی کودک و والدین باعث قطع دست پسربچه ۹ ساله در پله برقی مترو علی‌آباد تهران شد. این حادثه جمعه شب ۱۳ مرداد ماه در پل عابر پیاده مکانیزه محله تختی در منطقه ۱۶ تهران در پله برقی علی آباد رخ داد که طی آن یک کودک اتباع ۹ ساله دچار حادثه از ناحیه دست گردید.

ماجرای کامل قطع دست پسربچه ۹ ساله در پله برقی مترو علی‌آباد تهران

 

جمعه، مورخ ۱۳ مرداد ماه، در پل عابر پیاده مکانیزه محله تختی در منطقه ۱۶ که طی آن یک کودک اتباع ۹ ساله دچار حادثه از ناحیه دست گردید، به اطلاع می‌رساند، کودک در پله برقی که در مسیر پایین‌رو به صورت نشسته در حال حرکت بوده و دست خود را روی سطح پله قرار داده بود، پس از رسیدن به سطح ثابت (صفحه کامپلیت) انگشتان وارد دندانه‌های پایانی پله شده و به داخل کشیده شده که پس از آن بلافاصه مکانیزم ایمنی صفحه کامپلیت درگیر شده و فرمان خاموش شدن پله برقی صادر شده است.

واکنش شهرداری

بعد از این حادثه، سازمان زیباسازی شهرداری تهران اعلام کرد: حادثه به‌وجود آمده، بر اثر بی‌احتیاطی کودک و والدین آن به دلیل نشستن کودک بر روی پله برقی و بی‌توجهی به علائم هشدار دهنده بوده است. این در حالی است که در صورتی که سیستم ایمنی خاموشی پله برقی به موقع فعال نمی‌شد، ممکن بود حادثه دلخراش‌تری پیش آید.

فیلم قطع دست پسربچه ۹ ساله در پله برقی مترو علی‌آباد تهران

شهرداری تهران ضمن‌ تایید این ماجرا گفت؛ علت حادثه به وجود آمده در پل عابر مکانیزه تختی، بر اثر بی‌احتیاطی کودک و والدین آن به دلیل نشستن کودک بر روی پله‌برقی و بی‌توجهی به علائم هشدار دهنده بوده است.

در این توضیحات آمده است: در پی حادثه جمعه شب مورخ ۱۳ مرداد ماه در پل عابر پیاده مکانیزه محله تختی در منطقه ۱۶ که طی آن یک کودک اتباع ۹ ساله دچار حادثه از ناحیه دست گردید، به اطلاع می‌رساند، کودک در پله برقی که در مسیر پایین‌رو به صورت نشسته در حال حرکت بوده و دست خود را روی سطح پله قرار داده بود، پس از رسیدن به سطح ثابت (صفحه کامپلیت) انگشتان وارد دندانه‌های پایانی پله شده و به داخل کشیده شده که پس از آن بلافاصه مکانیزم ایمنی صفحه کامپلیت درگیر شده و فرمان خاموش شدن پله برقی صادر شده است.

مطابق با استاندارد EN ۱۱۵ استفاده کودکان از پله برقی می‌بایست با در دست داشتن دست والدین صورت پذیرد که بر همین راستا علائم هشدار مربوطه در کلیه پله برقی‌های سطح شهر نصب شده است.

ضمن آرزوی بهبودی برای این کودک، لازم به توضیح است که مدار فرمان پله برقی مذکور دارای کارکرد مناسب بوده که مطابق گزارش افسر ایمنی که طی هفته جاری و ۳ روز قبل از حادثه بازدید شده، کلیه اجزای ایمنی دارای عملکرد مناسب بوده و شانه‌های صفحه کامپ به‌صورت سالم بوده که بازدید صورت گرفته توسط کارشناسان ایمنی گواه همین موضوع می‌باشد.

بر این اساس، حادثه پله برقی به‌وجود آمده در پل عابر مکانیزه تختی، بر اثر بی‌احتیاطی کودک و والدین آن به دلیل نشستن کودک بر روی پله برقی و بی‌توجهی به علائم هشدار دهنده بوده است. این در حالی است که در صورتی که سیستم ایمنی خاموشی پله برقی به موقع فعال نمی‌شد، ممکن بود حادثه دلخراش‌تری پیش آید.

نظرات