همه چیز درباره ی رودراکشا

0

یکی از درختان تنومند پرخاصیت که در دامنه های هیمالیا می روید، درخت رودراکشا است. از درخت رودراکشا میوه ای شبیه بلوبری در می آید که علیرغم زیبایی که دارد بسیار بد مزه است و مردمان نواحی هیمالیا هرگز حاضر به خوردن میوه های رودراکشا نیستند. با این حال از گذشته های دور تا به امروز بومیان هیمالیا میوه های رودراکشا را می چینند و از هسته ی داخلی آن استفاده می کنند. هسته ای سفت و سخت با طرح های گوناگون که به نام دانه ی رودراکشا در سراسر دنیا شهرت یافته است. دانه های رودراکشا طرح های مختلفی دارند.

این دانه ها از مواد و ترکیبات ویژه ای تشکیل شده اند که باعث می شود این دانه دارای خواص بسیار زیادی برای سلامتی جسم و روح افراد بشود. در تحقیقات گسترده ای که پزشکان و محققان بنارَس انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که دانه های زیبای رودراکشا از مقادیر قابل ملاحظه ای هیدروژن، اکسیژن، کربن و نیتروژن تشکیل شده است. همچنین کلر، کلسیم، منیزیم، پتاسیم، آهن، مس، کبالت، نیکل، فسفر و منگنز از دیگر عناصری هستند که در ساخت دانه های رودراکشـا سهیم می باشند. برای همین هم محققان مالزیایی و هندی دانه های رودراکشا را حاوی انرژی های الکترومغناطیسی قوی در حدود ده هزار گاوس دانسته اند که همین باعث شده دانه های رودراکشـا برای درمان بیماری های روحی و اختلالات روانی بسیار کاربردی باشد.

تسبیح رودراکشا

بیشترین کاربردی که مردمان آسیای دور و آسیای میانه از دانه های رودراکشا دارند ساخت تسبیح های زیبایی است که برای انجام مناسک معنوی خود از آن استفاده می کنند. به اعتقاد مردمان این نواحی هر تسبیح رودراکشا به فردی که آن را خریده و لمس کرده است تعلق دارد. این تنها به دلیل خواص بی نظیری است که لمس رودراکشا برای فرد دارد. همراه داشتن و لمس دانه های تسبیح رورداکشا به دلیل فرکانس هایی که از آن ساطع می شود روی سیستم عصبی فرد تاصیر مستقیم می گذارد. زمانی که بعد از یک روز کاری شلوغ در خانه اید و قصد دارید استراحت کنید می توانید از تسبیح رودراکشا و لمس دانه های آن برای رسیدن به آرامش درونی بهره ببرید.

 رودراکشا

ذکر گفتن با تسبیح رودراکشا در تخلیه ی امواج منفی و برقراری تعادل در میان چاکراهای بدن نقش بسزایی دارد. دانه های تسبیح رودراکشا به دلیل بهره مندی از مواد و عناصر معدنی در ایجاد یک میدان مغناطیسی برای شما اثرگذار هستند و باعث می شوند نیروهای منفی وارد شده به شما در طول روز دفع شده و جای آن را انرژی های مثبت و آرامش بگیرد.علاوه بر این ها،  تسبیح رودراکشا در ایجاد خلاقیت و شفافیت ذهن برای افرادی که نیاز به ابتکار عمل در روز برای کار خود دارند اثر بخش است. همچنین از تسبیح رودراکشا می توانید برای بهره مندی از عزت نفس و بالا بردن سطح اعتماد به نفس استفاده کنید.

همراه داشتن تسبیح رودراکشا باعث می شود که نوعی مثبت اندیشی در شما ایجاد شود و به راحتی نیروهای مثبت جاری در کائنات را به سوی خود بخوانید. برای پاکسازی و تمیز کردن تسبیح رودراکشا بهتر این است که هر چند وقت یکبار آن را شستشو داده و در ظرفی از شیر بخیسانید و بگذارید در آفتاب خشک شده و استراحت نماید. در زمان هایی که از تسبیح رودراکشای خود استفاده نمی کنید توصیه می شود که آن را دور از دسترس دیگران قرار داده و در پارچه ی نخی مخصوص به آن نگهداری نمایید.

رودراکشا

دستبند رودراکشا

دستبندهایی که از دانه های رودراکشا ساخته می شوند بسیار زیبا هستند. دستبند رودراکشا در کنار زیبایی، خواص بسیار زیادی را از طریق لمس و ارتباط با پوست به بدن شما انتقال می دهد. همراه داشتن دستبند رودراکشا می تواند نقش موثری در تنظیم ضربان قلب و فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا داشته باشد. همچنین برای افرادی که از اختلالات روحی رنج می برند، دستبند رودراکشا می تواند گزینه ی مناسبی برای درمان و بهبود اینگونه افراد باشد.

برای کسانی که بیماری های قلبی دارند توصیه می شود که دستبند رودراکشا را به دست چپ داشته باشند. دانه های دستبند رودراکشا باعث کاهش استرس و افزایش میزان اعتماد به نفس در افراد می شود. افرادی که به سردرهای میگرنی، صرع یا تشنج مبتلا هستند از دستبند رودراکشا و سنگ هفت چاکرا می توانند بهره های کافی برای بهبود بیماری و تسکین دردهای خود ببرند.

امواج مغناطیسی و الکترومغناطیسی که از سنگ هفت چاکرا و دانه های رودراکشـا در دستبند روداکشا ساطع می شود روی سیستم اعصاب مرکزی تاثیرات غیر قابل انکاری دارد و می تواند به مرور روند بهبود بیماری و کاهش درد را سرعت ببخشد. بنابراین تنها با خرید و همراه داشتن یک دستبند رودراکشـای زیبا می توانید در کنار تغییر سبک زندگی و اتخاذ یک رژیم غذایی سالم، به یک احساس امنیت و آرامش پایدار برسید و از زندگی خود لذت بیشتر ببرید.

رودراکشا

گردنبند رودراکـشا

یکی از صنایع دستی زیبایی که با دانه های رودراکشـا ساخته می شود گردنبندهای زیبای رودراکشـا هستند که گاهی با سنگ های جواهرگونه تلفیق شده و زیبایی خاصی را ایجاد می کنند. گردنبندهای رودراکشـا در تماس با پوست بدن و در ناحیه ی سینه برای افراد مبتلا به بیماری های ریوی، قلبی و عروقی و… نقش درمان کننده دارند. همچنین برای کسانی که از کم کاری یا پرکاری تیروئید رنج می برند تماس پوستی دانه های گردنبند رودراکشا می تواند روی تعادل بخشی به ترشح هورمون ها کمک زیادی کند.

تصفیه ی خون در افراد دارای غلظت خون از فواید آویختن گردنبند رودراکشـا می باشد. گردنبندهای رودراکشـا در کنار سنگ های هفت چاکرا همچون آمیتیست، لاجورد، عقیق، زمرد، فیروزه، الماس و… تاثیراتی چند برابر دارد. از گردنبندهای رودراکشـا برای بهبود وضعیت چاکراهای بدن استفاده می کنند. برای پاکسازی دانه های گردنبند رودراکشـا بهتر است آن را در شیر خوابانده و بعد در جریان نور مستقیم خورشید قرار دهید تا دوباره پاکسازی شده و انرژی بخش شود.

نظرات