تفریحات

بیوگرافی آرمان کهنه پیرا کارگردان و گریمور + زندگی شخصی و جنجال اخیر

0

بیوگرافی آرمان کهنه پیرا کارگردان و گریمور + زندگی شخصی و جنجال اخیر

آرمان کهنه پیرا متولد دهه شصت بوده و سالهاست در عرصه کارگردانی فعالیت حرفه ای دارد و موفق شده فیلم های پلتوک و دونده و منطقه بحرانی را کارگردانی کند فیلم هایی که در فستیوال های خارجی نیز حضور داشته است.

آرمان کهنه پیرا کارگردان سینما و طراح گریم و چهره پردازی اهل سنندج می باشد. او اصالتا کُرد است و علاوه بر کارگردانی سینما در زمینه نویسندگی، تهیه کنندگی، گریم و طراح چهره پردازی نیز فعالیت دارد. وی کارگردانی فیلم سینمایی پلتوک و طراحی گریم فیلم دونده و ارغوان را بر عهده داشته است. ادامه بیوگرافی آرمان کهنه پیرا و همسرش با عکس و سوابق و آثار و جنجال اخیر وی در این مقاله از مجله حرف تازه می خوانید:

آرمان کهنه پیرا کارگردان کیست و اهل کجاست

زندگینامه و بیوگرافی آرمان کهنه پیرا و همسرش

آرمان کهنه پیرا، کارگردان و نویسنده و تهیه کننده سینما ایرانی بوده که اصالتا کورد میباشد فیلم پلتوک و دونده و منطقه بحرانی از مهمترین آثار آرمان کهنه پیرا به شمار می اید در ادامه به بیوگرافی آرمان کهنه پیرا خواهیم پرداخت.

این چهره در دهه ۶۰ به دنیا آمده است و مدت‌هاست که در زمینه کارگردانی مشغول به کار می‌باشد و توانسته آثاری همچون: پلتوک، دونده و منطقه بحرانی را به دست تولید برساند.

آثاری که در فستیوال‌های خارجی هم حاضر بوده است.

سوابق از گریم تا کارگردانی

آقای کهنه پیرا سال ها به عنوان گریمور و طراح چهره پردازی در سینما و تلویزیون فعالیت داشته و به تازگی وارد کارگردانی حرفه ای شده است.

وی نفر برتر المپیاد نخبگان ایران در سالهای ۹۸ و ۹۹ بوده و تهیه و تولید چند فیلم سینمایی و کوتاه را بر عهده داشته است.

بیوگرافی آرمان کهنه پیرا کارگردان و گریمور + زندگی شخصی و جنجال اخیر

ارمان کهنه پیرا تهیه کننده صدا و سیما و عضو بنیاد نخبگان استان کردستان مدرس و طراح گریم و چهره پردازی سینما نیز می باشد.

وی همچنین طراحی و اجرای گریم فیلم کوتاه دونده و فیلم سینمایی ارغوان را نیز برعهده داشته است.

داستان زندگی آرمان کهنه پیرا کارگردان کورد

فیلم پلتوک

آرمان کهنه‌پیرا در سال ۱۴۰۰ فیلم پلتوک را ساخت که در آن بازیگران سنندجی مانند: رضاپشابادی (کانوره)، عابدین رضایی(شمامه)، اسعد فریدی(سیا)، نیشمتان صالحی، کژال فتاحی، ثریا ابراهیمی، الله مراد رشتیانی(حبیب)، مسعود بیگلری و … ایفای نقش کردند.

داستان فیلم پلتوک درباره کا نوره، پدر شه مامه که سالها قبل همسرش را از دست داده با دیدن اقدس (کژال فتاحی) خواهر سیا (اسعد فریدی) که از شهر برای مراسم ختم به روستا آمده تصمیم به ازدواج با او می گیرد.
فیلم سینمایی پلتوک در ژانر طنر کوردی به تهیه کنندگی آرمان کهنه‌پیرا و مادح جان فدا و نویسندگی اسعد فریدی در سال ۱۴۰۰ تولید شد.

کهنه پیرا در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ موفق شد رتبه نخست المپیاد نخبگان ایران را از آن خود کند او همچنین دارای در هیه و تولید چند فیلم سینمایی و کوتاه در قامت تهیه کننده حضور داشته است و با صدا و سیما همکاری میکند. آرمان کهنه پیرا همچنین عضو بنیاد نخبگان استان کردستان مدرس و طراح گریم و چهره پردازی سینما نیز است.

آرمان کهنه‌پیرا جزء گروه طراحی و اجرای گریم فیلم کوتاه “دونده” بوده و با سمیرا گوردزی و ایوب شیخ احمدی همکاری کرده است. آرمان کهنه پیرا دو سال پیش فیلمی به نام پلتوک را ساخته است که بازیگران آن رضاپشابادی (کانوره)، عابدین رضایی(شمامه)، اسعد فریدی(سیا)، نیشمتان صالحی، کژال فتاحی، ثریا ابراهیمی، الله مراد رشتیانی(حبیب)، مسعود بیگلری می باشند.

یکی از کارهای مهم آرمان کهنه‌پیرا فیلم پلتوک است که توسط ایشان کارگردانی شده است و سر و صدای زیادی در رسانه ها و فضای مجازی به راه انداخت.

خلاصه داستان فیلم پلتوک : کا نوره (رضا پشابادی) پدر شه مامه (عابدین رضایی) که سالها قبل همسرش را از دست داده با دیدن اقدس(کژال فتاحی) خواهر سیا (اسعد فریدی) که از شهر برای مراسم ختم به روستا آمده تصمیم به ازدواج با او می گیرد.

دیدگاه شما در خصوص بیوگرافی آرمان کهنه پیرا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با حرف تازه در میان بگذارید.

آرمان کهنه پیرا متولد شهر سنندج در استان کردستان می باشد که اخیرا با ساخت فیلم پلتوک به شهرت رسید.

ماجرای قتل و تشابه اسمی

اخباری که بتازگی منتشر شده اند خبر از قتل یک جوان سنندجی می دهند که تاریخ ششم مرداد ماه توسط افراد ناشناس در سنندج به قتل رسیده است. اما این موضوع ربطی به این کارگردان ندارد و تنها تشابه اسمی می باشد.

نظرات