آموزش قدم به قدم سامانه سماح +‌نحوه ثبت نام در سایت سماح برای اربعین ۱۴۰۲

0

آموزش گام به گام و تصویری ثبت نام در سامانه سماح برای اربعین ۱۴۰۲

آموزش گام به گام تصویری و مراحل ثبت نام در سامانه سماح برای ثبت نام پیاده روی اربعین امسال (۱۴۰۲) در سایت my.haj.ir  و نحوه ثبت نام در سایت سماح برای اربعین ۱۴۰۲ در ادامه مطلب می خوانید

  • برای ثبت نام ابتدا شماره همراه که به نام خود متقاضی می باشد را وارد کرده و کد امنیتی را تکمیل نمایید و روی دکمه مرحله بعدی بزنید.
  • سپس کد ۶ رقمی تایید هویت ارسال شده به شماره همراه متقاضی ثبت نام سفر پیاده روی اربعین را در گزینه مربوطه وارد نموده و کلیک کنید.
  • در مرحله بعدی کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید و روی دکمه تایید بزنید.
  • کد پستی محل سکونت خود را در کادر مربوطه وارد نموده و روی دکمه ورود بزنید.

آموزش ثبت نام در سامانه سماح برای پیاده روی اربعین + ورود به my.haj.ir

آموزش قدم به قدم سامانه سماح samah.haj.ir

متقاضیان برای ورود به سامانه سماح می توانند از دو طریق آدرس قدیمی به نشانی سامانه سماح samah.haj.ir و یا آدرس جدید به نشانی my.haj.ir مراجعه و اقدام نمایند.

۱- ابتدا وارد سایت https://samah.haj.ir/ می شوید.

۲- سپس از طریق ورود به سامانه با رمز یکبار مصرف ابتدا شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید و بعد کد امنیتی ۴ رقمی را به طور صحیح ثبت نمایید و در آخر گزینه مرحله بعدی ( شماره ۳ در تصویر زیر ) را بزنید.

توجه داشته باشید خط سیمکارت تلفن همراه شما با کدملی باید مطابقت داشته باشد.

۳- در این مرحله یک کد شش رقمی برای شما پیامک می شود. این کد را به صورت عدد در کادر شش رقمی قرار بدهید و سپس ورود را بزنید

۴ – توجه نمایید بعد از ورود ممکن است برای برخی افراد یک صفحه انگلیسی نمایش داده شود. در این زمان شما آن گزینه آبی رنگ پایین صفحه را بزنید و بعد گزینه allow را بزنید تا وارد صفحه اصلی ثبت نام شوید.

۵- سپس در این مرحله به وسط صفحه بیایید و گزینه اربعین را بزنید. یا می توانید از سه خط تنظیمات بالا سمت راست گزینه ثبت نام اربعین را بفشارید

۶- در این مرحله شما شرایط ثبت نام اربعین را مشاهده می نمایید که بعد از خواندن به انتهای آن گزینه با شرایط ثبت نام موافق هستم را تیک بزنید ( لمس کنید ) و سپس ورود را بزنید.

۷- بعد از این مرحله شما ثبت اطلاعات فردی را مشاهده می نمایید. در این وضعیت به صورت خودکار اطلاعات شما نمایش داده می شود . اگر اطلاعات شما نبود می توانید خودتان نام و نام خانوادگی و کدملی و نام پدر و شماره موبایل و تاریخ تولد را وارد نمایید.

۸ – سپس پایین همین صفحه شما اطلاعات مرزی خود را باید وارد کنید که به ۳ صورت : زمینی، هوایی و دریایی می باشد. اگر می خواهید به صورت زمینی به عراق بروید باید اولین گزینه زمینی را انتخاب نمایید. سپس مرز رفت را از میان گزینه ها برگزینید و تاریخ رفت و تاریخ برگشت و مرز زمینی برگشت را به ترتیب مشخص نمایید.

۹ – نحوه عزیمت تا مرز به ترتیب اولویت را نیز مشخص کنید. خودروی شخصی، خودروی عمومی، قطار و یا سایر گزینه ها.

۱۰- بعد از مشخص کردن موارد بالا گزینه ثبت اطلاعات را بزنید تا به صفحه پرداخت حق بیمه برسید.

در این مرحله شما سه گزینه چاپ، ویرایش و پرداخت مشاهده می نمایید. با زدن گزینه چاپ می توانید تمامی اطلاعات ثبت نامی خود را پرینت نمایید یا به صورت پی دی اف ذخیره کنید.

در مرحله ویرایش شما می توانید اطلاعات ثبت نامی را مجددا ویرایش کنید. مثلا قصد دارید از زمینی به هوایی تغییر دهید می توانید ویرایش کنید.

در مرحله پرداخت نیز شما باید ۳۵ هزار تومان بابت حق بیمه این سفر به صورت اینترنتی پرداخت نمایید.

با توجه به ممنوعیت فروش سیم‌کارت به نوجوانان زیر ۱۸ سال، در روزهای اخیر امکان ثبت‌نام آن‌ها در سامانۀ سماح برای دریافت گذرنامۀ اربعین وجود نداشت.

اضافه کردن هم گروه در سامانه سماح

برای اضافه کردن اعضای گروه، می توانید قسمت ویرایش را بزنید و سپس از قسمت اضافه کردن اعضای گروه ( کنارش یک آدمک به همراه یک علامت به علاوه وجود دارد ) آن را بزنید

سپس طبق عکس زیر کدملی هم گروه به همراه روز،ماه و سال تولد و شماره تلفن همراه و تلفن اضطراری شخص هم گروه را ثبت نمایید

samah.haj.ir

وارد کردن اطلاعات سفر

روی ثبت نام اربعین کلیک کنید و سپس نوع اعزام خود (زمینی، هوایی و دریایی)، مرز رفت و برگشت، تاریخ رفت و برگشت و نحوه اعزام و … را تکمیل نموده و روی ثبت اطلاعات کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه سماح رایگان است

ثبت‌نام در سامانه سماح رایگان است و فقط ۳۵ هزار تومان هزینه بیمه زائر می باشد کلیک نموده و فرایند پرداخت را تکمیل نمایید

نظرات