عمل کوچک کردن لابیا ها در کلینیک تخصصی شیرین با استفاده از تکنیک‌های روز دنیا

0

لابیاپلاستی در کلینیک تخصصی شیرین، یک نوع عمل جراحی است که برای بهبود ظاهر و کوچک کردن لبه‌های واژن انجام می‌شود. لبه داخلی (لابیا مینور) و لبه خارجی (لابیا ماژور) واژن ممکن است تحت تأثیر عواملی مانند تغییرات و برخی آسیب‌دیدگی‌ها قرار بگیرند. برخی خانم‌ها به طور ژنتیکی دارای لب‌های واژنی چروکیده و لخت هستند. این وضعیت در برخی موارد مشکلات زیادی مانند عفونت‌های واژینال را ایجاد می‌کند و یا در پوشیدن برخی لباس‌ها مانند لباس‌های جذب، ممکن است به دلیل نمایان شدن این ناحیه فرد از بدن خود نیز خجالت بکشد. در موارد شدید، در هنگام نشستن فشار به لب‌های واژن وارد می‌شود و باعث احساس ناراحتی و درد می‌شود.

 عمل کوچک کردن لابیا

خطر لیزر کمتر است یا جراحی؟

لابیاپلاستی به دو روش لیزری و جراحی صورت می‌گیرد. هیچکدام از این روش‌ها خطر خاصی برای بیمار به همراه ندارند و هر دو روش بدون خطر هستند. تنها خطری که ممکن است در حین عمل لابیاپلاستی وجود داشته باشد، خطای انسانی است که در روش جراحی ممکن است رخ دهد. اگر جراح مهارت کافی نداشته باشد، ممکن است برش‌هایی روی پوست ایجاد کند که ماندگاری داشته باشند، یا به طور تصادفی پوست را بیش از حد برش دهد. علاوه بر این، برخی از جراحان از بی‌هوشی استفاده می‌کنند که ممکن است با عوارض بی‌هوشی همراه باشد.

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام عمل لابیاپلاستی نیستند؟

افرادی که کاندید مناسبی برای انجام عمل لابیاپلاستی نیستند، شامل:

  1. زنان باردار: در زمان بارداری و تغییرات هورمونی، لابیاها معمولاً بزرگ‌تر می‌شوند. بنابراین، بهتر است عمل لابیاپلاستی را پس از زایمان حدودا بعد از چهار ماه انجام دهید.

  2. دختران زیر ۱۸ سال: برای دختران جوان، بهتر است منتظر بمانید تا بدنتان به طور کامل رشد کند و سپس عمل لابیاپلاستی را در نظر بگیرید؛ زیرا پس از رشد مجدد، ممکن است لابیاها دوباره بزرگ شوند و نتایج عمل ممکن است از بین برود.

  3. خانم‌هایی که تبخال تناسلی دارند: اگر مبتلا به تبخال تناسلی هستید، بهتر است از انجام لابیاپلاستی خودداری کنید؛ زیرا ممکن است تبخال‌ها در ناحیه عمل نیز تکثیر شوند.

  4. خانم‌هایی که مبتلا به عفونت واژنی هستند: قبل از انجام لابیاپلاستی، توصیه می‌شود هر نوع عفونت واژنی را درمان کنید؛ زیرا عفونت‌ها می‌توانند بر روی نتایج عمل تأثیر منفی داشته باشند.

  5. خانم‌های بالای ۵۵ سال: در سنین بالا، توانایی ترمیم بدن کاهش می‌یابد و ممکن است بهبودی پس از عمل لابیاپلاستی در مدت زمان بیشتری طول بکشد.

عمل کوچک کردن لابیا

آیا درد دارد؟

در طول عمل لابیا پلاستی، شما تحت تأثیر بی حسی موضعی قرار می‌گیرید و به طور کلی هیچ احساسی نخواهید داشت. با استفاده از مواد بی حس کننده از آنچه در حین عمل ممکن است حس کنید، جلوگیری می‌شود. در صورت استفاده از لیزر در لابیاپلاستی، ممکن است به طور کمی حرارت را احساس کنید، اما این تجربه معمولاً تحمل‌پذیر است.

بعد از اتمام عمل و کاهش اثر بی حسی، ممکن است سوزشی را در ناحیه مورد عمل احساس کنید. با مصرف داروهایی که توسط پزشک تجویز می‌شوند و استفاده از کمپرس یخ، این سوزش به زودی کاهش خواهد یافت. همچنین، پزشک شما در کلینیک تخصصی شیرین می‌تواند راهنمایی‌های دیگری برای کاهش تردید احساسی پس از عمل به شما بدهد.

مهم است که پس از عمل، دستورات و راهنمایی‌های پزشک را دقیقاً دنبال کنید تا بهبودی سریع‌تر و بدون مشکلات اضافی را تجربه کنید./۵۰۸۸۹۳

نظرات