تفریحات

طرز تهیه چیپس خانگی در منزل ترد و خوشمزه به روش بازاری + نکات مهم تهیه چیپس

0

طرز تهیه چیپس خانگی : چیپس سیب زمینی یکی از خوراکی های خوشمزه و پر طرفدار در سراسر جهان است که با روش خانگی می توانید آنرا سالم تر درست کنید. به همین منظور ما طرز تهیه چیپس ویژه ۱۴۰۲ را برای شما آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

طرز تهیه چیپس خانگی

طرز تهیه چیپس خانگی در منزل ترد و خوشمزه به روش بازاری + نکات مهم تهیه چیپس

مواد لازم

سیب زمینی   ۲ عدد بزرگ
جعفری   ۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه   به اندازه دلخواه
روغن مخصوص سرخ کردنی   به مقدار کافی

دستور تهیه

برای تهیه چیپس ساده ابتدا پوست سیب زمینی ها را می گیریم و آنها را خوب می شوییم، سپس داخل یک کاسه بزرگ مقداری آب و یخ می ریزیم. حالا باید سیب زمینی ها را به صورت یکدست و یک اندازه با قطر نازک مناسب برای چیپس برش بزنیم.می توانید برای برش زدن سیب زمینی ها از شابلون های مخصوص چیپس استفاده کنید یا اینکه به صورت چشمی با یک کارد تیز برش بزنید. حالا سیب زمینی های ورقه ای شده را به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه در کاسه حاوی آب و یخ قرار می دهیم تا بافت سیب زمینی ها سفت شود.

طرز تهیه چیپس ترد

پس از گذشت این زمان سیب زمینی ها را آبکش می کنیم و با یک دستمال تمیز خشک می کنیم. توجه داشته باشید که در زمان آبکش کردن سیب زمینی ها به هیچ وجه آب روی سیب زمینی ها باز نکنید و فقط اجازه دهید آب اضافی سیب زمینی ها خارج شود.در این مرحله به اندازه دلخواه نمک و فلفل سیاه روی سیب زمینی ها می پاشیم، البته می توانیم پس از سرخ کردن هم نمک و فلفل سیاه را اضافه کنیم. حالا داخل یک قابلمه مناسب یا سرخ کن به اندازه ای روغن می ریزیم که چیپس ها در روغن شناور باشند.

نکات تهیه چیپس

پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد سیب زمینی ها را به روغن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم کاملا خشک و طلایی شوند. در ادامه چیپس های سرخ شده را روی دستمال حوله ای یا توری فلزی قرار می دهیم تا روغن اضافی شان خارج شود.پس از اینکه روغن اضافی موجود در چیپس ها خارج شد آنها را داخل ظرف مورد نظرمان می ریزیم و جعفری خرد شده را روی چیپس ها می ریزیم. برای خوشمزه تر شدن چیپس می توانیم مقداری پودر آویشن هم روی آن بپاشیم و به همراه سس کچاپ سرو کنیم.

طرز نهیه چیپس

همراه ما باشید

نظرات