arongroups

با رعایت این ۷ نکته فروش اینترنتی خود را به حداکثر برسانید!

0

پس از ساخت فروشگاه اینترنتی، افزایش فروش از دغدغه‌های اساسی هر فروشنده آنلاین و یا حضوری محسوب می‌شود. به طور میانگین حدود ۳ الی ۴ نفر از ۵۰۰ نفر بازدید کننده یک وب سایت فروشگاهی، خرید خود را به ثبت میرساند. سوالی که مطرح میشود این است که چه نکته ای باعث این میزان بازدهی کم در فروشگاه‌های اینترنتی شده است؟ فروشگاه‌های موفقی که این نرخ میانگین ثابت بهره‌وری را شکسته و از آن فراتر رفته‌اند، چه قوانین و اصول پر اهمیتی را رعایت کرده‌اند که فروش و در نتیجه حاشیه سود بهتری را نصیب کسب و کار خود نمایند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که تصمیم دارید برای موفقیت و افزایش سود هرچه بیشتر فروشگاه اینترنتی خود، اقدامات و راهکارهای به روز حوزه مارکتینگ را انجام دهید، این مقاله برای شما در نظر گرفته شده است. در این مطلب قرار است به بررسی ۷ نکته حیاتی و راهکار حرفه‌ای جهت افزایش فروش فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی بپردازیم و شما را در جهت رسیدن به سود دلخواه راهنمایی کنیم. در این مطلب قرار است به بررسی تاثیر افزایش سرعت پلتفرم، سهولت ثبت خرید، ارائه بازخوردهای مشتریان، تولید محتوای ارزشمند، حضور در شبکه‌های اجتماعی، به روز رسانی مرتب فروشگاه اینترنتی و ارائه تخفیفات در افزایش فروش فروشگاه اینترنتی بپردازیم.

فروش اینترنتی

همچنین قرار است به پاسخ سوالات بسیاری دست یابیم که برخی از آنها عبارتند از :

 • چطور می‌توان سرعت فروشگاه اینترنتی را افزایش داد؟
 • مسیر خرید مشتری در یک فروشگاه اینترنتی چگونه طراحی می‌شود؟
 • انواع دسته‌بندی محتوای ارزشمند برای فروشگاه اینترنتی کدام‌ها هستند؟
 • برای دستیابی به بازدهی بهتر از فروشگاه اینترنتی چه نکته‌ای را باید رعایت کنیم؟

فروش اینترنتی

بهترین راهکارهای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

فروشگاه‌های اینترنتی ممکن است صفحات و بخش‌های متعددی را در خود جای دهند و هر کدام از این بخش‌ها و عملکردها، بسته به کیفیت طراحی و اجرا، تاثیر خود را در افزایش یا کاهش خواهند داشت. در این مطلب راهکارهایی برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی بررسی می‌شوند که برجسته‌ترین و حیاتی‌ترین نقش را در میزان فروش وب سایت و یا اپلیکیشن فروشگاهی شما ایفا می‌کنند. با اساسی‌ترین اصل فروش موفق در فروشگاه آنلاین، یعنی سرعت پلتفرم فروشگاهی شروع می‌کنیم.

۱ .  برای افزایش فروش، پلتفرم فروشگاهی شما باید سریع باشد

اولین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید سرعت سایت و یا نرم‌افزار فروشگاهی است. کاربران آنلاین عادت دارند فعالیت‌های اینترنتی را به آسان‌ترین و سریع‌ترین روش ممکن دنبال کنند. آنها حدود ۳ تا ۵ ثانیه برای بارگذاری صفحه وب فروشگاه شما صبر می‌کنند و در صورت لود نشدن، آن را ترک خواهند کرد. مخاطبان در صورتی که پلتفرم فروشگاهی شما سرعت بسیار پایینی داشته باشد و برای عملکردهای مورد نیاز کاربر، زمان زیادی از او بگیرد به طور قطع وفاداری خود را نسبت به فروشگاه شما از دست خواهند داد و برای انجام خریدهای خود به فروشگاه‌های رقیب مراجعه خواهند کرد.

راهکارهایی برای افزایش سرعت فروشگاه اینترنتی

برای افزایش سرعت فروشگاه اینترنتی خود راهکارهای زیر را دنبال کنید.

 • تصاویر پلتفرم فروشگاهی را پیش از بارگذاری با استفاده از ابزار کاهش حجم محتوا به حداقل حجم ممکن برسانید و سپس در فروشگاه آپلود نمایید.
 • کیفیت هاست پلتفرم شما تاثیر غیر قابل انکاری در افزایش سرعت فروشگاه اینترنتی خواهد داشت. بنابراین هنگام راه‌اندازی فروشگاه، هاست با کیفیت را از سرویس میزبانی معتبر تهیه کنید.
 • ایجاد کدهای بهینه در سرعت بارگذاری و اجرای عملکردهای مختلف سایت و یا اپلیکیشن فروشگاهی بسیار موثر خواهد بود. بنابراین از مهارت توسعه دهنده پلتفرم فروشگاهی خود مطمئن شوید و یا در صورتی که توسعه فروشگاه اینترنتی شما به اتمام رسیده است، میتوانید برای اطمینان از یک برنامه نویس بخواهید تا کیفیت کدهای شما را بررسی کند.

۲ .  مسیر خرید را برای کاربر فروشگاه اینترنتی شفاف در نظر بگیرید

مسیر معینی را برای کاربر آنلاین، از لحظه ورود به فروشگاه اینترنتی تا نهایی کردن خرید و پرداخت در نظر بگیرید. پلتفرم‌های اینترنتی به علت برقراری ارتباط آنلاین و دورادور نیاز دارند تا در خصوص فرایندها و کارکردهای خود شفاف عمل کنند. بنابراین برای جلوگیری از سردرگمی و در نتیجه نارضایتی مخاطب از طراحی پیچیده پرهیز کنید.

یک طراحی شفاف برای تعیین مسیر خرید باید چگونه باشد؟

در صفحه اصلی وب سایت و یا اپلیکیشن فروشگاهی خود دسته‌بندی‌های اصلی محصولات فروشگاه را قرار دهید.  با تهیه یک آمار از نتایج مخاطب شناسی پلتفرم، تعیین کنید که کدام محصولات خریداران بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. این محصولات را نیز در صفحه اصلی و در دسترس مخاطب قرار دهید. دکمه‌های افزودن به سبد خرید و پرداخت را در تمامی صفحات به طور برجسته طراحی کنید تا کاربر بدون مشکل بتواند از آنها استفاده نماید. یک طراحی اصولی و حرفه‌ای ممکن است قیمت طراحی اپلیکیشن را کمی افزایش دهد اما بدون شک این سرمایه‌گذاری  برای بالا بردن فروش فروشگاه اینترنتی ضرورت دارد.

۳ .  بازخوردها و رضایت مشتریان پیشین را به کاربران نمایش دهید

کاربران نیاز پیدا می‌کنند برای اطمینان هرچه بیشتر به فروشگاه اینترنتی، اعتماد سایر افراد را به فروشگاه مورد نظر ببینند و نظرات آنها را در رابطه با محصولات یا خدماتی که دریافت کرده‌اند بررسی نمایند. در طراحی صفحات فروشگاه آنلاین تلاش کنید صفحه ای را به درج رضایت مشتریان و بازخوردهای مثبت مخاطبان پلتفرم خود اختصاص دهید. این موضوع یکی از اثرگذارترین شیوه‌های افزایش فروش فروشگاه اینترنتی به شمار می‌آید چرا که مشتریان رضایتمند از بهترین شیوه های تبلیغات محسوب میشوند.

دریافت بازخوردهای مخاطبان و انعکاس آنها چطور ممکن می‌شود؟

برای اینکه بتوانید رضایت کاربران را به مشتریان بالقوه انعکاس دهید، ابتدا باید یک مسیر تعاملی برای ارتباط با مخاطبان در پلتفرم خود ایجاد کنید. از طراح و توسعه دهنده وب سایت یا اپلیکیشن فروشگاهی خود بخواهید تا یک مسیر ارتباطی در صفحه ای مجزا برای تعامل با کاربران فروشگاه قرار در نظر بگیرند تا بتوانید از نظرات و انتقادات مخاطبان برای بهبود فروشگاه اینترنتی، همچنین افزایش فروش با استفاده از انعکاس این نظرات بهره‌مند شوید.

۴ .   برای افزایش فروش فروشگاه، محتوای ارزشمند به کاربر ارائه دهید

در اولین وهله، محتوای یک فروشگاه اینترنتی شامل توضیحات محصول میشود. بنابراین سعی کنید دقیق‌ترین و کامل‌ترین توضیحات را در رابطه با محصولات فروشگاه خود در وب سایت یا نرم‌افزار درج نمایید. از هرگونه اغراق و یا حذف جزئیات در توضیحات محصول پرهیز کنید چرا که یک مشخصه جزئی میتواند در نظر برخی از کاربران دارای اهمیت باشد. همچنین در تصویر محصولات خود از نور استاندارد و مدل یا مانکن در محصولات پوشاک استفاده نمایید. از افزودن هرگونه فیلتر برای تغییر در واقعیت عکس خودداری کنید.

انواع دیگر محتواهای فروشگاه اینترنتی که به افزایش فروش کمک می‌کنند

پس از ایجاد محتواهای ضروری یا همان توضیحات محصول، تلاش کنید با محتواهای مفید مربوطه برای کاربر پلتفرم خود ارزش افزوده ایجاد نمایید. برای مثال با افزودن بخش وبلاگ و یا باشگاه مشتریان فروشگاه، آنها را به حضور در صفحات فروشگاهی خود ترغیب کنید. یک مشتری بالقوه میتواند پس از دریافت محتوای با ارزش دچار افزایش اعتماد و مجاب به خرید شود. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که این جنس محتواها باید در راستای کمک به مخاطب و در ارتباط با موضوع مورد فعالیت فروشگاه شما ایجاد شوند.

۵ .  برای افزایش فروش، در شبکه های اجتماعی حضور فعال داشته باشید

تاثیر شبکه‌های اجتماعی را در افزایش فروش فروشگاه اینترنتی جدی بگیرید. هر یک از شبکه های اجتماعی، امروزه به تنهایی قدرت آن را دارند که تبدیل به یک فروشگاه آنلاین موفق و مستقل شوند. حال در نظر بگیرید که این محیط‌های آنلاین قدرتمند را به عنوان موتورهای ثانویه ماشین فروش خود و در کنار وب سایت یا اپلیکیشن استفاده نمایید! نتیجه بسیار امید بخش خواهد بود. هرچه حضور شما در پلتفرم های آنلاین مختلف پررنگ‌تر باشد، به همان میزان تاثیر شما و برند کسب و کارتان بر ذهن مخاطب بیشتر خواهد بود و نقش بهتری در افزایش فروش فروشگاه آنلاین شما ایفا خواهد کرد. نکته بسیار مهمی که در این خصوص باید دنبال کنید این است که تنها ایجاد حساب کافی نیست و شما به هیچ عنوان قادر نخواهید بود تنها با یک حساب کاربری غیرفعال فروش ایجاد کنید، بلکه لازم است تا حضور فعال داشته باشید و با مخاطبان حاضر در پلتفرم مقصد، تعامل سازنده برقرار نمایید.

در شبکه‌های اجتماعی چه فعالیت‌هایی را با کدام اهداف دنبال کنیم؟

هدف از حضور و فعالیت تبلیغاتی فروشگاه اینترنتی در صفحات مجازی و شبکه‌های اجتماعی مختلف میتوان به افزایش ترافیک سایت، معرفی محصول، افزایش نرخ تعامل با کاربران، افزایش آگاهی نسبت به کسب و کار و برند، تمایز از رقبا و در نتیجه افزایش فروش اشاره کرد. البته مزایایی که از حضور در  پلتفرم‌های متنوع کسب می‌کنید بسیار بیشتر است. سایر مزایا و نتایج مثبتی که حاصل می‌شوند عبارتند از امکان سنجش رقبا، گسترش دایره مخاطبان، تبلیغات مقرون به صرفه و بسیاری موارد دیگر.

۶ .  برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی پلتفرم خود را به روز نگه دارید

تطابق با آخرین آپدیت‌های گوگل، تلفن‌های همراه و سیستم‌های کامپیوتری از اهمیت بسیار زیادی در بالا بردن فروش فروشگاه اینترنتی برخوردار است. همواره توجه داشته باشید که وب سایت و یا اپلیکیشن فروشگاهی خود را به روز نگه دارید. این موضوع نه تنها برای بهبود فروش و در نتیجه بهبود درآمد فروشگاه اینترنتی لازم است بلکه برای عملکردهای ابتدایی و حیاتی یک پلتفرم آنلاین نیز ضرورت دارد.

چطور یک فروشگاه اینترنتی به روز داشته باشیم؟

یک فروشگاه اینترنتی موفق و به روز باید دارای ویژگی‌های مشخصی باشد. در وهله اول تلاش کنید تا پلتفرم فروشگاه اینترنتی خود را منطبق با آخرین به روز رسانی‌های دستگاه‌های همراه و سیستم‌های کامپیوتری نگه دارید و همگام با آپدیت‌های سیستمی فروشگاه خود را به روز کنید. در گام دوم، طراحی صفحات خود را مطابق با آخرین استانداردهای دیزاین سیستم طراحی کنید و از سبک های طراحی‌ قدیمی فاصله بگیرید. در دیدگاه بعد، محصولات خود را مطابق با به روزترین علایق و ترندهای روز جامعه  در فروشگاه اینترنتی موجود کنید و به هیچ عنوان  تلاش نکنید محصولاتی که سلیقه کاربر امروزی نیست، به فروش برسانید.

۷ .   از تخفیفات ویژه و کمپین‌ها برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی غافل نشوید

تخفیف‌ها جز جدایی ناپذیر فروشگاه‌های اینترنتی و حتی حضوری محسوب می‌شوند. با اینکه اعمال تخفیف برای محصولات فروشگاه، مدت بسیار زیادی است که در جهان اجرا می‌شود و به نوعی از قدیمی‌ترین روش‌های افزایش فروش است، اما به راحتی می‌توان گفت جزو موثرترین ‌ها به شمار می‌آیند.

چطور بازدهی بهتری از تخفیفات فروشگاه اینترنتی خود بگیریم؟

کمپین‌های فروش ویژه و تخفیف‌ها به خودی خود از تاثیر خوبی در افزایش فروش برخوردار هستند، اما با اعمال محدودیت زمانی حساب شده میتوان تاثیر آنها را تا چندین برابر افزایش داد. هیچ فرقی نمی‌کند که فروشگاه شما قدیمی و شناخته شده است یا جدید و نوپا، در هر صورت ارائه تخفیف و شرایط فروش ویژه همیشه کارساز است و انگیزه خرید مضاعف را در کاربرانی که حتی تصمیم قطعی به خرید ندارند ایجاد می‌کند.

فروش اینترنتی

نتیجه‌گیری و سخن آخر

برای رسیدن به هر موفقیتی نکات و تکنیک‌هایی وجود دارد که درصد کمی از افراد و کسب و کارها از آنها مطلع  بوده و به آنها عمل می‌کنند. نکاتی که ممکن است هر روز از کنار آنها عبور کنیم و متوجه عمق اهمیت آنها نشویم. در این مطلب تلاش کردیم در خصوص افزایش فروش فروشگاه اینترنتی ۷ راهکار عملی و قطعی را ارائه دهیم تا در مسیر ایجاد یک فروشگاه آنلاین موفق شما عزیزان را یاری کرده باشیم. در ادامه، خلاصه‌ای از مطالب گفته شده در این مقاله را جهت مرور هرچه آسان‌تر ارائه خواهیم کرد.

 • سرعت پلتفرم فروشگاهی خود را افزایش دهید

سرعت مناسب پلتفرم از جمله حیاتی‌ترین اقدامات برای افزایش فروش شناخته می‌شود. برای رسیدن به این منظور میتوانید از هاست مناسب، تصاویر کم حجم و مجموعه کدهای بهینه بهره بگیرید

 • مسیر خرید شفاف برای کاربر فروشگاه اینترنتی خود در نظر بگیرید

فروشگاه‌های اینترنتی معمولاً سرشار از محتوا و بخش‌های مختلف هستند. برای افزایش هرچه بیشتر فروش باید طراحی پلتفرم فروشگاهی خود را به گونه‌ای در نظر بگیرید که مخاطب پس از ورود به صفحه وب سایت و یا اپلیکیشن شما با کوچک‌ترین بحران و کمترین سردرگمی مواجه نشود. برای این منظور، دسته‌بندی‌های اصلی محصولات را در صفحه ابتدایی قرار دهید و دکمه‌های اصلی مانند ثبت خرید را واضح طراحی کنید. همچنین برای ساخت صفحات از یک طراح حرفه‌ای کمک بگیرید.

 • رضایت کاربران را به مشتریان بالقوه نمایش دهید

از قوی‌ترین راهکارهای تبلیغاتی، نمایش مشتریان رضایتمند را میتوان نام برد. کاربرانی که از محصولات و خدمات فروشگاه اینترنتی شما استفاده کرده‌اند و در این زمینه دارای تجربه خوبی هستند، میتوانند برای مشتریان جدید، الهام بخش یک خرید مطمئن باشند.

 • محتوای ارزشمند به مخاطبان خود ارائه دهید

محصولات خود را با دقیق‌ترین جزئیات ممکن به مخاطب معرفی نمایید و در ارائه این جزئیات صادقانه رفتار کنید.  همچنین می‌توانید صفحاتی را تحت عنوان وبلاگ و یا باشگاه مشتریان ترتیب دهید تا به مرور زمان، اعتماد مخاطب را جلب کنید.

 • در شبکه‌های اجتماعی متعدد حضور پررنگ داشته باشید

حضور در پلتفرم‌های اجتماعی مختلف، مزیت‌های بازاریابی فوق العاده‌ای را برای فروشگاه اینترنتی شما به همراه خواهد داشت. با حضور در این محیط‌های آنلاین می‌توانید رقبا را بسنجید، دایره مخاطبان خود را افزایش دهید و با هزینه بسیار مقرون به صرفه، کسب و کار خود را به کاربران این پلتفرم‌ها معرفی کنید.

 • فروشگاه اینترنتی خود را به روز نگه دارید

زیرساخت‌های پلتفرم فروشگاهی خود را مطابق با آپدیت‌های سیستمی دستگاه‌های مورد ارائه به طور مرتب به روز رسانی کنید. از به روزترین متدهای طراحی رابط و تجربه کاربری استفاده کنید و محصولات مختلف فروشگاه اینترنتی را مطابق با ترندها و سبک‌های مورد علاقه عموم مردم موجود نمایید.

 • از تخفیفات و کمپین‌ها برای افزایش فروش  فروشگاه اینترنتی استفاده کنید

ارائه تخفیف از جمله تاثیرگذارترین شیوه‌های افزایش فروش به شمار می‌آید. برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر برای این تخفیف‌ها و کمپین‌های فروش ویژه، محدودیت زمانی در نظر بگیرید./۱۹۵۵۹۲

نظرات