آموزش کشیدن صحیح خط چشم ماژیکی برای مبتدیان + نکات مهم درباره کشیدن خط چشم

0

آموزش خط چشم ماژیکی : خط چشم یکی از مهم‌ترین وسایل آرایشی است و می‌تواند بدون صرف وقت یا تلاش زیاد، به شما زیبایی خارق العاده‌ای بدهد.به همین منظور ما آموزش کشیدن خط چشم ماژیکی ویژه ۱۴۰۲ را برای شما آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

آموزش خط چشم ماژیکی

آموزش کشیدن صحیح خط چشم ماژیکی برای مبتدیان + نکات مهم درباره کشیدن خط چشم

برای خط چشمی ملایم‌تر و نازک‌تر، از خط چشم‌های ژلی ( که با برس خطِ چشم می‌کشند) و یا خط چشم‌های مایع استفاده کنید. این‌ها آسانترین روش‌ها برای کشیدن خطِ چشم در نزدیک خطِ مژه‌ها هستند.اگر می‌خواهید خط چشمتان لکه‌ای و مات به نظر برسد از مداد چشم استفاده کنید. نوک مدادهای چشم کلفت‌تر است و خط چشم‌های ضخیم‌تری را نسبت به خط چشم‌های ژلی و مایع می‌کشند. برای مات کردن خط چشمی که با مداد کشیده‌اید، می‌توانید از نوک انگشت، برس‌های اویه‌دار و یا گوش پاک کن استفاده کنید.اگر خط چشم در دسترستان نیست می‌توانید با مخلوط کردن هر نوع سایه چشمِ پودری با چند قطره آب و با استفاده از یک برس خطِ چشم، خط چشم داشته باشید. این روش خط چشمِ پایداری مثل قبل برایتان بهمراه نخواهد داشت اما هم ارزان است و هم به راحتی جایگزین می‌شود.

خط چشم ماژیکی

مراحل کشیدن خط چشم :

برای خط چشم کشیدن حالت بگیرید :

بهترین حالت وقتی است که کمی سرتان را به عقب خم می‌کنید و با دست مخالف پوست بیرونی چشم را کمی می‌کشید. ابروهایتان را بالا ببرید تا پلک‌هایتان خط مژه‌ها را نپوشانند. اگر آرنج تان را روی میز بگذارید چون دستتان ثابت می‌ماند کارتان راحتتر خواهد بود.

یک نقطه‌چین در طول مژه‌هایتان بکشید :

با خط چشمتان یک نقطه چین کوچک، دقیقا بالای مژه‌هایتان روی پلک بالایی بکشید. سعی کنید تا حد ممکن نقطه‌ها را در نزدیکِ خط مژه‌ها بکشید. هدف از خط چشم این است که مژه‌ها پرپشت به نظر برسند که این تنها وقتی ممکن است که خط چشم نزدیک مژه‌ها باشد.

نقطه‌ها را به هم وصل کنید :

با حرکت‌های کوتاه و آرام نقطه‌ها را به هم وصل کنید تا خطی شکل بگیرد. اگر به جای کشیدن یک خطِ ممتد در یک حرکت، چند خطِ کوتاه بکشید و بعد آن‌ها را به هم وصل کنید، خط چشمِ صاف و طرازی خواهید داشت. برای کشیدن خط چشم باید از گوشه‌ی درونیِ چشم شروع کنید و به سمت بیرونی چشم ادامه دهید.

خط را به انتها برسانید :

حواستان باشد که همه‌ی نقطه‌ها متصل شده باشند، و انتهای خط چشم کمی مخروطی و باریک شود نه اینکه در یک نقطه‌ی گرد و نوک‌تیز تمام شود.

مراحل کشیدن خط چشم

برای مژه‌های پلک پایینی خط چشم بکشید :

گرچه مژه‌های پلک پایینی معمولا کم پشت‌تر هستند و نیازی به خط چشم ندارند، می‌توانید با کمی خط چشم نمایشی‌تر شوید. با همان روشی که برای پلک بالا توضیح داده شد، از وسط تا به سمت بیرون پلک پایینی را هم خط چشم بکشید.

وقتی برای هر دو پلک خط چشم کشیدید، فقط برای پلک پایینی ریمل بزنید. در غیر این صورت بیمار به نظر می‌رسید و چشمانتان شبیه چشم‌های راکون خواهد شد. خط چشم دو پلک را در گوشه‌ی بیرونی پلک به هم وصل کنید. انتهای خط چشم باید کمی مخروطی و نازک باشد و شبیه شکل طبیعی مژه‌ها شود.پلک پایینی را تا کنار غده‌ی اشکی خط چشم نکشید چون در طول روز به طور طبیعی از چشمتان اشک خواهد آمد و گوشه‌ی داخل چشم سیاه و زشت خواهد شد.

کشیدن خط چشم ماژیکی

خط مژه‌هایتان را پررنگ کنید :

برای اینکار با خط چشم روی خط رویش مژه‌ها که نزدیک به کُره‌ی چشم است را پررنگ کنید. از آنجایی که این کار نیاز به دستی خیلی قوی و بدون لرزش و چشمانی تیزبین دارد، برای خیلی‌ها سخت است. لبه‌ی خط رویش مژه در هر دو پلک را خط چشم بکشید.

چشم گربه‌ای خلق کنید :

خلق چشم گربه‌ای یا خط چشم شاخه‌دار به اینصورت است که فقط پلک بالایی را خط چشم می‌کشید و به انتهای خط یعنی گوشه‌ی بیرونی چشم که رسیدید خط را به بالا کمی زاویه‌دار می‌کنید و از مژه‌ها فاصله می‌دهید. این خط زاویه‌دار باید به سمت بالا و به سوی انتهای ابرو باشد و نوک آن نازک و مخروطی شود تا مژه‌ها خیلی بلند به نظر برسند.با کشیدن یک دنباله‌ی نازک و مخروطی دیگر که با زاویه‌ی کمی بالاتر از انتهای مخروطیِ خط چشم قبلی است، به خط چشم دو شاخه بدهید.

خط چشم‌تان را محو کنید:

برای اینکه به خط چشم جلوه‌ی دودی و محو بدهید با استفاده از نوک انگشتتان خط چشم را درطول خط مژه‌ی پلک بالایی محو کنید. نباید روی خط چشم را بمالید فقط با یک حرکت آرام روی آن بکشید تا کمی محو شود. این کار را فقط روی پلک بالایی انجام دهید زیرا انجام آن روی پلک پایینی باعث می‌شود که به نظر برسد آرایشتان قدیمی است.

نکات کشیدن خط چشم

همراه ما باشید

نظرات