تفریحات

سپیده قلیان کیست؟ بیوگرافی و عکسهای سپيده قليان + علت دستگیری و زندان

1

سپیده قلیان کیست؟ بیوگرافی و عکسهای سپيده قليان + علت دستگیری و زندان

سپیده قلیان کیست دختر هنجارشکن که بازیچه مسیح علینژاد شده است سپیده قلیان اهل شوش است که به دلیل همکاری با رسانه های معاند دستگیر شد و به مدت ۴ سال راهی زندان گردید او چند ساعت بعد از آزادی مجددا علیه رهبری شعار داد که بازداشت شد برخی از کاربران معتقد هستند که او در زندان خوشگذرانی میکند که اینگونه بعد از آزادی هنجارشکنی میکند. سپیده قلیان در سال ۱۴۰۲ از زندان آزاد شد اما به محض خروج از زندان اقدام به فریاد و توهین به رهبری کرد که مجددا به زنان منتقل شد!

در ادامه بیوگرافی سپیده قلیان + ماجرای بازداشت سپيده قليان و ماجرای کامل دستگیری و مصاحبه های او را در ادامه مشاهده نمایید.

سپیده قلیان کیست؟ بیوگرافی و عکسهای سپيده قليان + علت دستگیری و زندان

بیوگرافی سپیده قلیان

یکی از دختران جوانی که در پی اعتراضات کارگران هفت تپه نامش بر سر زبان ها افتاد و این روزها در خبرگزاری های رسمی و مختلف بارها از بازداشت و آزاد شدن او شنیده ایم.

زمانی مورد توجه قرار گرفت که تصویرش به همراه اسماعیل بخشی در مستندی به نام طراحی سوخته از رسانه ملی پخش شد و از آن پس افرادی که حتی خبرها را پیگیری نمی کردند با دیدن تلویزیون با او آشنا شدند.

سپیده قلیان متولد دهه هفتاد بوده و در شهر شوش واقع در استان خوزستان زندگی می کند

شهرت با حواشی اعتراضات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه

در سال ۱۳۹۷ با اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه کم‌کم آشوب اعتراضاتی در شهر شوش به راه افتاد

علت اعتراضات را تاخیر پرداخت در حقوق کارگران و همچنین کم بودن آن اعلام کردند

بیوگرافی سپیده قلیان

اعتراضات گسترده تر شده و حتی به شهر شوش کشیده شد و هر روزه خیابانها شاهد راهپیمایی تعدادی از خانواده‌های کارگران بود.

خبرنگاری برای رسانه های دشمن و بیگانه

در همین راستا چند نفر به عنوان لیدر و سردسته این اعتراضات دستگیر شدند که یکی از آنها اسماعیل بخشی نماینده کارگران شرکت نیشکر هفت تپه بود

خانم سپیده قلیان به عنوان تحریک کننده این اعتراضات و همچنین خبرنگاری برای رسانه های دشمن فعالیت خود را شروع کرد.

فیلم اعترافات سپیده قلیان در مستند طراحی سوخته

در مستند طراحی سوخته خانم سپیده قلیان گفت که من گرایش سیاسی کمونیست مانفیست دارم

و وظیفه من در این اعتراضات تهیه گزارش و تصاویر از تظاهرکنندگان بود که مستندات را برای شیرین نجفی یکی از خبرنگاران سایت آمدنیوز می‌فرستادم

سپیده قلیان کیست دختر هنجارشکن که بازیچه مسیح علینژاد شده است

ماجرای بازداشت سپيده قليان

بعد از بازداشت این دختر جوان توسط نیروی انتظامی از او تعهد گرفته شد که دیگر راه خود را از رسانه‌های بیگانه جدا کند و حتی کار اطلاع رسانی را با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران انجام بدهد نه اینکه با سیاه نمایی هم رکاب خبرگزاریهای دشمن شود

در نهایت یک دختر جوان در ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۷ با وثیقه ۵۰۰ میلیونی از زندان آزاد شد

اما گویا رفتار او بر طبق تعهداتی که داده نبوده و مجدداً در اواخر دی ماه یعنی ۲۹ دی ماه مجددا بازداشت شد.

سپیده قلیان و آمنه سادات ذبیح پور و شکایت انها

دادگاه شکایت آمنه سادات ذبیح پور از سپیده قلیان قرار بود دیروز برگزار شود خانم ذبیح پور از خانم قلیان به دلیل نشر اکاذیب شکایت کرده بود! سپیده قلیان مدعی بود که در دادگاه آمنه سادات ذبیح پور به عنوان بازجو و شکنجه گر او را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

دادگاه این دو نفر قرار بود روز گذشته برگزار شود و به صورت آنلاین پخش شود اما به دلیل عدم رعایت حجاب توسط سپیده قلیان این دادگاه لغو شده است.

طبق گفته دادکاه عدم حضور متهم مانع از برگزاری جلسه دادگاه نمی شود و قاضی می تواند حکم صادر کند. متهم به میل خود از حق دفاع از خود صرف نظر کرده و بر اساس قاعده اقدام به مخالفت با خود کرده و نیازی به اعاده جلسه دادگاه نیست و منتخب می تواند کاملاً بر اساس حکم صادر کند.

اگر متهم وکیل داشته باشد، کارشناس حقوقی او می تواند قبض ارائه کند و از حقوق موکل خود محافظت کند.

آمنه سادات ذبیح پور در این خصوص در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: دادگاهی که صبح امروز به صورت علنی برگزار شد، فضایی را برای اظهار نظر متهم و شاکی ایجاد کرد و اگر سپیده قالیان مدارکی داشت و حقیقت را می گفت. اینجا فضای مناسبی برای بیان نظرات و حقیقتش بود، اما او عمداً به بهانه ای در دادگاه حاضر نشد، چون حرفی برای گفتن نداشت.

ذبیح پور با بیان اینکه از قوه قضائیه گله مند است، تصریح کرد:

در سال ۱۳۹۸ پس از طرح این ادعای کذب از خانم سپیده قلیان شکایت کردم و در نهایت پس از برگزاری جلسات دادگاه، قاضی ایشان را به هشت ماه حبس محکوم کرد. زمان گذشت تا اغتشاشات پاییز سال گذشته که ایشان ویدئویی را برای شبکه اینترنشنال ضبط و نامه‌ای را برای رسانه‌های لندنی ارسال کردند که در این نامه عنوان شده بود که بنده در زندان به نام خانم عسکری مشهور هستم و ایشان را شکنجه و بازجویی کرده ام! ایشان داستان سرایی‌های عجیب دیگری هم در این نامه علیه بنده مطرح کرده بودند. یک بخشی از این ماجرا به قوه قضائیه و احکام سبکی که در جرم های سنگین صادر می کند، مربوط است.

1 دیدگاه در “سپیده قلیان کیست؟ بیوگرافی و عکسهای سپيده قليان + علت دستگیری و زندان

  1. معروف گفت:

    میگم ایشون اهل دزفول هستند ویرایش کنید

نظرات