تفریحات

زمان پخش و تکرار سریال مختارنامه از شبکه آی فیلم در محرم ۱۴۰۲ + ساعت پخش

0

زمان پخش سریال مختارنامه : در این سایت ساعت و زمان پخش و تکرار سریال مختارنامه برای علاقه مندان به این سریال را برای شما عزیزانی که قصد دارید تا دوباره به تماشای این سریال جذاب بنشینید آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

سریال مختارنامه

این سریال به کارگردانی داوود میرباقری و به تهیه کنندگی محمود فلاح محصول سال ۱۳۸۳ در ژانر تاریخی،اجتماعی و درام است. این مجموعه بار اول در سال ۱۳۸۹ از شبکه یک پخش شد.فیلم‌برداری سریال مختارنامه از سال ۱٣٨٣ آغاز شد و در سال ۱۳۸٨ به پایان رسید. فیلم‌برداری این مجموعه در تهران، قزوین، تاکستان، ورامین، آبادان، شوشتر، شهریار، آران و بیدگل، اسلامشهر، زاویه، کویر سفیدشهر و شاهرود انجام شده‌است. همچنین سکانس‌های عاشورای این سریال در بیابان‌های روستای طرود، در نزدیکی شهرستان شاهرود فیلم‌برداری شده‌است. این سریال دارای حدود ۷۰۰ سکانس است که ۱۰۰ سکانس آن مربوط به ۵ جنگ بزرگ این سریال هستند.

این مجموعه چندین بار از شبکه های گوناگون پخش شده امسال نیز این سریال از شبکه آی فیلم پخش می شود.

از جمله هنرمندان این سریال می توان به فریبرز عرب‌نیا،مهدی فخیم‌زاده،فرهاد اصلانی،رضا کیانیان،فریبا کوثری،محمد فیلی،نسرین مقانلو،رضا رویگری،عنایت‌الله شفیعی،ماه‌چهره خلیلی و… اشاره کرد.

داستان این مجموعهٔ تلویزیونی از زخمی‌شدن حسن بن علی و رفتن وی به مدائن که حاکم آن سعد بن مسعود ثقفی، عموی مختار است شروع می‌شود. مختار از طرف عمویش فرا خوانده می‌شود تا از حسن بن علی محافظت کند. بعد از مسموم و کشته شدن حسن مجتبی توسط همسرش جعده در ادامه، داستان به وقایع سال ۶۰ هجری و مرگ معاویه و حکومت یزید و جریان بیعت‌گرفتن از حسین بن علی رفته و در نهایت پنج سال بعد از حادثهٔ عاشورا، مختار به عنوان رهبر سومین قیام پس از عاشورا با متحدکردن شیعیان با شعار «یا لثارات الحسین»[۳] به خون‌خواهی حسین بن علی و کشته‌شدگان کربلا قیام می‌کند….

زمان پخش سریال مختارنامه

زمان پخش سریال مختارنامه از شبکه آی فیلم

این مجموعه از ۲ مرداد ۱۴۰۲ از شبکه آی فیلم پخش می شود.

همراه ما باشید

نظرات