تفریحات

بیوگرافی رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان و همسر و فرزندانش +‌برکناری و سوابق

2

بیوگرافی رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان و همسر و فرزندانش +‌علت برکناری و سوابق

رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان است که در تیر ماه ۱۴۰۲ بر سمت خود برکنار شد رضا ثقتی متولد ۱۳۵۷ در گیلان است او دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت فرهنگی میباشد و از آذرماه ۱۴۰۰ با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان منصوب شد. ادامه بیوگرافی رضا ثفتی (شهروز ثقتی) را میخوانید

رضا ثقتی کیست و اهل کجاست

رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان متولد ۱۳۵۷ در رشت بوده که در تیر ماه ۱۴۰۲ از سمتش برکنار و عزل شد رضا ثقتی فوق لیسانس مدیریت فرهنگی است و سوابق زیادی در اداره فرهنگ و شاد اسلامی استان گیلان دارد. یکی از افتخارهای رضا ثقتی کسب عنوان جوان نمونه استان گیلان در سال ۸۹ میباشد. او همچنین خانه عفاف و حجاب را در گیلان تاسیس کرده است و از مخالفان شدید بی حجابی دختران و زنان است

بیوگرافی رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان و علت برکناری و همسر و فرزندان و سوابقش

زندگینامه و بیوگرافی رضا ثقتی

رضا ثقتی در سال ۱۳۵۷ در گیلان به دنیا امده و مدیرکل سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و عضو دائم انجمن علمی مدیریت فرهنگی و برنامه‌ریزی ایران است. او عنوان جوان نمونه استان گیلان در سال ۸۹ کسب کرده است.

آقای رضا ثقتی یکی از اعضای دائم انجمن علمی مدیریت فرهنگی و برنامه‌ریزی ایران است او همچنین یکی از فعالان فرهنگی و هنری استان گیلان مخصوصا حوزه عفاف و حجاب و مبارزه با بی حجابی و بد حجابی در ایران بعد از خیزش سراسری ۱۴۰۱ میباشد.

تحصیلات رضا ثقتی

شهروز ثقتی دانش‌ آموخته مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت فرهنگی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران و از فعالان فرهنگی و هنری استان گیلان مخصوصا عفاف و حجاب است.

خانواده

اقای ثقتی خانواده شهید است . او برادر شهید شاهین ثقتی از شهدای دفاع مقدس است و برادر شهید می باشد.

همسر رضا ثقتی کیست + فرزندان شهروز ثقتی

از همسر رضا ثقتی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد گیلان و تعداد فرزندانش خبری منتشر نشده است

رضا ثقتی کیست

سوابق

ثقتی ۱۹ سال سابقه کار در بخش‌های مختلف اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان را در کارنامه دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت، مشاور فرهنگی و هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، مسئول امور ایثارگران اداره‌کل و مدیر مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا (ص) رشت، مدیر صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران استان اشاره کرد.

عضو هیئت رئیسه جبهه فرهنگی گیلان، موسس و مدیرعامل حسینیه هنر رشت موسس و رئیس هفته فرهنگ و هنر رشت عضو هیات موسس نخستین ارکستر سمفونی گیلان و اجرای ماندگار سمفونی انقلاب در سال ۱۳۹۷، موسس و سردبیر نشریه قلم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان (۱۳۸۲) از دیگر فعالیت های فرهنگی ثقتی به شمار می رود.

علت برکناری رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد گیلان

رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آذرماه ۱۴۰۰ طی حکمی رضا ثقتی را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به رضا ثقتی آمده است:

«نظر به شایستگی، تجارب ارزشمند و روحیه انقلابی و دینی جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان» منصوب می شوید.

امید واثق است که با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری شایسته از ظرفیت فرهنگی در آن استان و با امعان نظر و توجه کامل به اهداف و شرح وظایف وزارتخانه و آن اداره کل، به صورت خاص نسبت به اقدامات ذیل اهتمام جدی به عمل آورید:

۱-تدوین سند تحول و نقشه راه فرهنگی، هنری و رسانه ای استان با مشورت نخبگان فکری و فرهنگی با تکیه بر ظرفیت های گوناگون بومی در جهت تحقق عملیاتی منویات و تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه در جغرافیای استانی

۲-همکاری فرهنگی مستمر و ایجاد تعامل مناسب با امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه، استاندار محترم و سایر ارگان های دولتی و نهادهای انقلابی استان و تلاش برای هم افزایی موثر با ایشان

۳-تقویت و حمایت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و حلقه های میانی، انجمن ها و موسسات و تشکل‌های مردمی و انقلابی فعال در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه

۴-گسترش اقدامات فرهنگی اثر بخش و استعداد پروری و تقویت عناصر فرهنگی، هنری و رسانه ای در مناطق محروم و کمتر برخوردار استان

۵-تقویت جایگاه و وظیفه نظارتی اداره کل استان در صدور مجوزهای مختلف با رویکرد اعتلای فرهنگ ایرانی اسلامی و توجه به اقتضائات فرهنگی بومی استان

۶-توجه و برنامه ریزی به منظور کادرسازی، کشف استعدادها و تربیت عناصر فرهنگی و هنری انقلابی و مکتبی در استان با استفاده از ظرفیت های گوناگون آموزشی و تربیتی

۷-ایجاد هماهنگی و هم افزایی موثر بین واحدهای استانی سازمان ها و نهادهای تابعه و وابسته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان به عنوان ارشد این وزارتخانه در استان

۸-برقراری ارتباط حسنه و صمیمی با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان و تکریم ایشان

۹-تقویت جایگاه اداره کل استان به عنوان دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان و پویا سازی دبیرخانه و تقویت هویت و کارآیی حقیقی این شورا

۱۰-رعایت اولویت های محتوایی در برنامه های مختلف شامل: تقویت روحیه عزت و خودباوری ملی، رشد فضائل اخلاقی، اقتصاد مقاومتی و تولید ملی، استحکام نهاد خانواده و افزایش جمعیت، امید آفرینی و نشاط فردی و اجتماعی و تعظیم شعائر اسلامی

۱۱-همکاری کامل با معاونت های تخصصی و بخش های ستادی وزارتخانه و تأمین و تحقق سیاست ها و برنامه های ابلاغی آن ها

از خداوند متعال خواستارم که با یاری همکاران خدوم آن اداره کل و مغتنم شمردن فرصت خدمت به مردم فرهنگ دوست آن دیار، تحت توجهات و حمایت حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه و رهبری حکیمانه امام خامنه ای زید عزه موفق و موید باشید.»

سوابق اجرایی

وی دبیری جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری در استان گیلان از جمله ستاد بزرگداشت هفته کتاب رشت، ستاد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ستاد بزرگداشت چهلمین سال دفاع مقدس و چندین دوره همزمانی جشنواره‌های فیلم مقاومت و فیلم کودک و نوجوان و فیلم حقیقت را بر عهده داشت.

گیلان را به مرکز رویدادهای فرهنگی هنری کشور تبدیل می کنیم

رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان،عصر چهارشنبه در آئین اختتامیه هفته فیلم و عکس رشت افزود: سیاست دولت در گفتمان فرهنگی بر تمرکزدایی استوار است .

وی اظهار داشت: تلاش می کنیم گیلان را به مرکزی برای رویدادهای فرهنگی هنری کشور تبدیل کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: فیلم رسانه ای برای انتقال نقاط مغفول جامعه و انتقال پیام به متولیان و سیاستگزاران است.
ثقتی انجمن سینمای جوانان استان را ظرفیتی پر قوت برای توسعه فرهنگ و هنر عنوان کرد و گفت: بایستی با نگاه حمایتگرانه ظرفیت های این انجمن ها را ارتقاءبخشید.

سایر فعالیت های رضا ثقتی

عضو هیئت رئیسه جبهه فرهنگی گیلان، موسس و مدیرعامل حسینیه هنر رشت موسس و رئیس هفته فرهنگ و هنر رشت عضو هیات موسس نخستین ارکستر سمفونی گیلان و اجرای ماندگار سمفونی انقلاب در سال ۱۳۹۷، موسس و سردبیر نشریه قلم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان (۱۳۸۲) از دیگر فعالیت های فرهنگی ثقتی به شمار می رود.

علت برکناری و عزل رضا ثقتی

از سوی سایت‌ خبری محلی «گیل خبر» خبری را درباره‌ی برکناری رضا ثقتی منتشر کرده‌ که در پی می‌آید:

«رضا ثقتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به دلیل حواشی ایجاد شده در روزهای اخیر، از کار برکنار شد و عبدالرضا علی پناه به عنوان سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان منصوب شد»

زندگینامه رضا ثقتی و همسرش

جایگزین رضا ثقتی در وزارت ارشاد

روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

«عبدالرضا علی پناه به عنوان سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان منصوب شد.

وی در حال حاضر معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران است.

معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ریاست ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرهای شهریار، شمیرانات، بهارستان و تهران از دیگر سوابق علی پناه است.

علی پناه دانش آموخته رشته ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی ارشد و دانشجوی مقطع دکترا در همان رشته می باشد. همچنین وی مدرس دانشگاه و دارای سوابق پژوهشی در حوزه ادبیات است»

2 دیدگاه در “بیوگرافی رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان و همسر و فرزندانش +‌برکناری و سوابق

  1. من منم گفت:

    بده و بستون داشتن

  2. هما گفت:

    علت برکناری چی بود؟؟؟

نظرات