تفریحات

علت دقیق فوت و درگذشت مازیار بازیاران دوبلور قدیمی +‌عکس و دوبله ها

0

علت دقیق فوت و درگذشت مازیار بازیاران دوبلور قدیمی +‌عکس و دوبله ها

مازیار بازیاران دوبلور و بازیگر و فیلمنامه نویس و کارگردان متولد ۲۹ فروردین ۱۳۱۵ در مشهد بود که در سن ۸۷ سالگی در آلمان درگذشت. او شامگاه ۲۸ تیر ۱۴۰۲ به علت کهولت سن از دنیا رفت. صداپیشگی کارتون میکی موس و صدای ابن ملجم در سریال امام علی از مهمترین دوبله های ایشان بود. مازیار بازیاران سال ها بود که به همراه همسر و فرزندان در آلمان زندگی می کرد.

درگذشت مازیار بازیاران دوبلور پیشکسوت علت فوت

مازیار بازیاران، فیلم‌نامه‌نویس و دوبلور که در کشور آلمان به سر می‌برد، ساعاتی پیش چشم از جهان فرو بست. مازیار بازیاران همراه همسر و فرزندان در آلمان زندگی می کرد و در همانجا نیز درگذشت/
او متولد ۱۳۱۵ در مشهد و یکی از هنرمندانی بود که علاوه بر دوبله در حوزه‌های دیگر از جمله داستان‌نویسی و نمایشنامه‌نویسی و همچنین عروسک‌سازی فعالیت داشته است.

علت دقیق فوت و درگذشت مازیار بازیاران دوبلور قدیمی +‌عکس و دوبله ها

مرحوم مازیار بازیاران صداپیشه کارتون معروف میکی موس و ابن ملجم در سریال امام علی (ع) بود او با همین کاراکترها در بین مردم شناخته میشود.

وی بعلت توانایی در تیپ‌گویی‌های متنوع و کثرت این نوع گویندگی‌ها در کارنامه هنری‌اش، با عنوان آچار فرانسه دوبله ایران شناخته می شد.

او در فیلم های سینمایی طلاق، ستاره صحرا و از فریاد تا ترور به عنوان بازیگر حضور داشته است.بازیاران فیلمنامه نویسی فیلم های سینمایی بسیاری همچون جنگل بان، سمندر و کوچ را برعهده داشته است.

درگذشت مازیار بازیاران صداپیشه میکی موس + علت فوت

آثار و دوبله ها

فرمانروایان مقدس، ارباب حلقه‌ها، هری پاتر، جن گیر۱۹۷۳ ، انیمیشن «قلعه اردک‌ها» با مدیریت دوبلاژ اکبر منانی از جمله آثاری است که در آنها در مقام دوبلور حضور داشته است.

وی فعالیت هنری را سال ۱۳۲۱ با بازی در تئاتر آغاز كرد. او سال ۱۳۳۷ وارد كار دوبلاژ و از دهه ۴۰ مشغول حرفه فیلمنامه نویسی شد.

مازیار بازیاران دوبلور کیست

بیوگرافی

این دوبلور کشورمان علاوه بر صداپشگی در در زمینه بازیگری و کارگردانی و نویسندگی نیز فعالیت می‌کرد. او در فیلم‌های دام ، از فریاد تا ترور ، ستاره صحرا و طلاق نقش آفرینی کرده بود.

مهمترین دوبله وی در حدود ۵۰ سال پیش کارتون میکی موس بود که مدیریت دوبلاژ آن بعهده ایرج رضایی بود.
او سال ۱۳۳۷ وارد كار دوبلاژ و از دهه ۴۰ مشغول حرفه فیلمنامه نویسی شد. اما رفته‌رفته دوبلور شد

نظرات