نحوه دریافت کارت سفر بازنشستگان کشوری + شرایط و نحوه ثبت نام

0

نحوه دریافت کارت سفر بازنشستگان کشوری + شرایط و نحوه ثبت نام

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از صدور کارت ویژه سفر برای بازنشستگان کشوری به زودی خبر داد. او افزود: کارت سفر مخصوص بازنشستگان تا ماه آینده صادر می‌شود و بازنشستگان می‌توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده در قالب این کارت اعتباری از خدمات سفر بهره‌مند شوند.

نحوه دریافت کارت سفر بازنشستگان کشوری + شرایط و نحوه ثبت نام

کارت سفر ویژه بازنشستگان

نعمت الله ترکی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در یک نشست هم اندیشی جهت ارتقای ارائه خدمات رفاهی، گردشگری، درمانی و بررسی مشکلات، مطالبات و دغدغه‌های بازنشستگان گفت: کارت سفر مخصوص بازنشستگان تا ماه آینده صادر می‌شود. ضروری است امکانات رفاهی، ورزشی و فرهنگی برای این قشر و خانواده‌های آنان در راستای مشارکت اجتماعی و توسعه فعالیت‌های جامعه محور متناسب با نیازها فراهم شود.

وی افزود: در حال جمع‌آوری آمار فرزندان بیکار بازنشستگان هستیم. در شرکت‌ها، نهادها و موسسات زیرمجموعه خود اولویت را به اشتغال فرزندان بازنشسته داده‌ایم. کارت سفر مخصوص بازنشستگان تا ماه آینده صادر می‌شود.

او همچنین با اشاره به اینکه بزرگترین دغدغه امروز خانواده‌ها اشتغال فرزندان است افزود: در حال جمع آوری آمار فرزندان بیکار بازنشستگان هستیم و در شرکت‌ها، نهادها و موسسات زیرمجموعه خود اولویت را به اشتغال فرزندان بازنشسته داده‌ایم.

سایت ثبت نام کارت سفر بازنشستگان کشوری

باتوجه به اینکه جزئیات صدور کارت سفر و ثبت نام بازنشستگان کشوری برای استفاده از این خدمات رفاهی اعلام نشده، در خصوص شرایط دریافت​ باید به آنچه تحت عنوان شرایط تورهای مسافرتی بازنشستگان کشوری، در پنجره سفر و تورهای زیارتی – سیاحتی سایت کانون بازنشستگی کشوری services.cspf.ir ذکر شده، استناد کرد.

امکانات و مزایا

ترکی با بیان اینکه تاسیس تعاونی‌ها مهمترین راهکار و اقدام مشارکتی برای تقویت درآمد بازنشستگان است، اضافه کرد: با توجه به پایین بودن حقوق بازنشستگان طبق شاخص‌ها با استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری موجود دراستان‌ها، علاوه بر درآمدزایی می تواند اشتغال لازم را برای فرزندان بازنشستگان که از دغدغه مهم این قشر فهیم و مهم جامعه است فراهم کند.

به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، ۲۷۰ هزار میلیارد تومان در سال به بازنشستگان پرداخت می شود که سرانه حدود ۱۰ میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه پیگیر دستورالعمل همسان‌سازی حقوق برای اجرا هستیم گفت: رقمی بالغ بر ۹هزار میلیارد تومان در قانون بودجه ۱۴۰۱ برای این موضوع درنظر گرفته شده بود که دولت سهام شرکتی را برای این موضوع به صندوق واگذار کرد و ما در تلاشیم با نقد شدن این سهام، متناسب سازی را عملیاتی کنیم.

کارت‌سفر یکی از امکانات و خدمات رفاهی ای است که صندوق بازنشستگان کشوری در راستای رفاه و تکریم بازنشستگان این صندوق، قصد دارد در اختیار آنان قرار داده و بدین ترتیب، در راستای نشاط و سلامتی روحی و معنوی بازنشستگان، گامی مهم بردارد. به نقل از مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در اخبار منتشر شده ۱۳ مرداد ماه ۱۴۰۲، تا یک ماه آینده، پروسه صدور و ثبت نام آغاز خواهد شد.

پیش بینی می شود که صندوق بازنشستگی کشوری، با شرکت های مسافرتی ویژه ای اقدام به عقد قرارداد نماید و باز نشستگان کشوری محترم، برای ثبت نام کارت سفر، باید به آدرس سایت شرکت ها مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام و درخواست صدور کارت‌سفر، اقدام نمایند یا اینکه تمامی مراحل ثبت نام، مستقیما با مراجعه حضوری به کانون یا آدرس سایت آن services.cspf.ir انجام شود.

نظرات