arongroups

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان در سال ۲۰۲۳ توسط برتر ویزا معرفی شدند!

0

شاید الان که در حال نوشتن مقاله هستم، کانادا محبوبترین مقصد مهاجرتی برای ایرانیان در سال ۲۰۲۳ باشد که آن هم به خاطر ویزای اجازه‌ی کار یا جستجوی کار این کشور است که چند ماه پیش تصویب شد. این تب به وجود آمده برای مهاجرت به کانادا باعث شد به این موضوع فکر نکنیم که آیا کانادا بهترین مقصد مهاجرتی است یا می‌توانیم انتخاب بهترین هم داشته باشیم؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی این سوال در ابعاد مختلف بپردازیم و پاسخی منطقی برای آن بیابیم؛ پس بیایید در ابتدا به بررسی گزینه‌های موجود بپردازیم.

ایرانیان به چه کشورهایی می‌توانند مهاجرت کنند؟

در شرایط کنونی سیاسی و تحریم‌ها و غیره، باز هم مسیرهای متنوعی برای مهاجرت ایرانیان وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم و بهترین شرکت‌های مهاجرتی که از طریق آن‌ها می‌توانید با خیال راحت برای دریافت ویزای خود اقدام کنید را معرفی می‌کنیم.

منبع معرفی این شرکت‌ها بر اساس بررسی‌ها و رتبه‌بندی سایت برتر ویزا می‌باشد.

۱- آمریکا

روش‌هایی که در حال حاضر امکان مهاجرت به آمریکا از طریق آن‌ها برای ایرانیان ممکن است، عبارتند از:

 1. مهاجرت از طریق تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا
 2. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار
 3. لاتاری
 4. ویزای جاب آفر که در دسته بندی‌های مختلف برای نیروهای متخصص و همچنین نیروهای خدماتی وجود دارد.
 5. ویزای افراد خاص و استعدادها و افراد مشهور

تمام این روش‌ها، راه‌های ممکنی هستند اما شانس ویزا و زمان پاسخگویی در آن‌ها متفاوت است.

برای مثال پرونده‌ی جاب آفر ممکن است تا ۴ سال بررسی نشود و در نهایت کنسل شود یا روش ویزای افراد خاص فقط افرادی که رزومه‌ی بسیار قوی دارند را شامل می‌شود. روش لاتاری هم که ممکن است حتی با وجود برنده شدن آن، افسر اداره مهاجرت آمریکا ویزای شما را تایید نکند.

در کل برای ویزاهای آمریکا، گزینه‌ی ۱ و ۲ شانس بالاتری برای موفقیت دارند.

 آمریکا بهترین مقصد برای مهاجرت است؟

۲- کانادا

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، کانادا در حال حاضر محبوبترین مقصد مهاجرتی برای ایرانیان است و روش‌های مهاجرت به آن عبارتند از:

 1. توریستی و تبدیل آن به ویزای اجازه‌ی کار بعد از ورود به خاک کانادا
 2. تحصیلی
 3. کاری
 4. سرمایه گذاری

محبوبترین روش‌های مهاجرت به کانادا هم موارد ۱ و ۲ هستند اما متاسفانه به دلیل تقاضای بسیار بالا، فرایند بررسی و پاسخدهی اداره‌ی مهاجرت این کشور با تاخیر بسیار زیادی انجام می‌شود و سرنوشت این پرونده‌ها نا معلوم است؛ از طرفی طبق اعلام کشور کانادا، این لاین مهاجرتی فقط تا بهمن ۱۴۰۲ باز است.

۳- پرتغال

کشور پرتغال، یکی از زیباترین و پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی است و اوضاع اقتصادی قابل قبولی دارد. شما می‌توانید از طریق تحصیل یا از طریق سرمایه گذاری، ویزای این کشور را دریافت کنید، البته به تازگی، ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر هم به روش‌های اخذ اقامت این کشور اضافه شده.

نکته‌ی مثبت ویزای سرمایه گذاری که به آن «گلدن ویزا» هم گفته می‌شود، این است که شرط حضور ندارد و اگر کسب و کار موفقی در ایران دارید، می‌توانید بدون نیاز به حضور در پرتغال، بعد از چند سال پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.

۴- اسپانیا

مردم اسپانیا انسان‌هایی خونگرم، خوشگذران و اجتماعی هستند و این کشور با نظام پادشاهی اداره می‌شود. اسپانیا شرایط اقتصادی قابل قبولی دارد و کشور مرفهی محسوب می‌شود. برای دریافت اقامت این کشور می‌توانید مانند پرتغال از طریق تحصیل یا سرمایه گذاری اقدام کنید.

روش‌های دریافت اقامت اسپانیا

۵- سوئد

سوئد از جمله بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی است زیرا مانند اغلب کشورهای حوزه‌ی اسکاندیناوی دارای طبیعت کم نظیر، آب و هوای مطبوع، رفاه اجتماعی بالا، اقتصاد قدرتمند، سیستم آموزشی عالی، سیستم درمانی مناسب و پیشرفته و ده‌ها مزیت دیگر است.

روش‌های دریافت اقامت این کشور عبارتند از:

 1. تحصیلی
 2. جاب سیکر
 3. خرید بیزینس

که مورد ۱ و ۳ بیشترین شانس ویزا را دارند اما هزینه‌ی خرید بیزینس در سوئد، مقداری گران است.

روش جاب سیکر هم در واقع همان روش جستجوی کار است که شما در ابتدا یک ویزای موقت ۶ الی ۹ ماهه دریافت می‌کنید و بعد از پیدا کردن کار یا راه اندازی کسب و کار، ویزای خود را به اقامت کاری تغییر می‌دهید.

در کل شانس دریافت ویزای سوئد در یک سال اخیر، مقداری برای ایرانیان کاهش پیدا کرده و دلیل آن هم تنش‌های سیاسی ایران در داخل و خارج از کشور است.

۶- مجارستان

مجارستان از جمله کشورهای کم هزینه اروپایی است که در پیمان شنگن هم عضو می‌باشد و با دریافت ویزای آن می‌توانید به سایر کشورهای عضو شنگن هم سفر کنید.

بهترین روش دریافت اقامت مجارستان هم روش تحصیلی است که از طریق کالج‌ها می‌توانید این فرصت را برای خود فراهم کنید.

۷- روسیه

کشوری نیمه آسیایی و نیمه اروپایی که همواره یکی از قدرتمندترین نیروهای نظامی دنیا را در اختیار داشته و نقشی تعیین کننده در معادلات سیاسی دارد.

این کشور دارای دانشگاه‌های معتبری است که می‌توانید با ثبت نام در آن‌ها در صورت فراهم بودن شرایط و تایید اداره‌ی مهاجرت، ویزای روسیه را دریافت کنید.

روش‌های دیگری نیز برای دریافت اقامت روسیه وجود دارد که البته خیلی بین ایرانیان محبوب نیستند، زیرا انتخاب‌های بهتری وجود دارد.

از زمستان‌های سرد این کشور که چشم پوشی کنیم، می‌توانیم از زیبایی‌های طبیعی، سبک معماری جذاب و نورپردازی‌های زیبای آن به عنوان ویژگی‌های روسیه یاد کنیم.

۸- استونی

کشوری کوچک، زیبا، پایینتر از فنلاند و همسایه‌ی شمالی لتونی، دارای شرایط مناسب و پتانسیل خوب برای سرمایه گذاری.

شما می‌توانید با سرمایه گذاری در این کشور، اقامت استونی را دریافت کنید.

۹- ایتالیا

شاید جزء قدرت‌های اقتصادی اروپا نباشد اما سهولت در دریافت ویزا، بورسیه‌ی استانی برای اتباع کشورهای جهان سومی، دانشگاه‌های معتبر، هزینه‌های کم، طبیعت و جاذبه‌های گردشگری زیبا، قدمت بالا و غیره، همگی دلایلی باشند که ایتالیا را همواره جزء محبوبترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان می‌کنند.

مطالعه‌ی مقاله‌ی «بهترین شرکت مهاجرت به ایتالیا» در رسانه‌ی برتر ویزا به تصمیم‌گیری شما کمک شایانی خواهد کرد.

بهترین روش مهاجرت به ایتالیا

۱۰- آلمان

یکی از صنعتی‌ترین و قدرتمندترین کشورهای اروپا که جزء غول‌های اقتصادی این اتحادیه هم محسوب می‌شود.

برای دریافت اقامت کشور آلمان، روش‌های متنوعی وجود دارد که می‌توانید بنا به شرایط خود، از طریق یکی از آن‌ها اقدام کنید. روش‌هایی از قبیل:

 1. تحصیلی
 2. کاری
 3. کادر درمان
 4. بیزینسی

که مورد ۱ و ۲ محبوبترین روش‌ها هستند که شانس ویزای قابل قبولی هم دارند. از طرفی آلمان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کادر درمان است.

۱۱- دانمارک

از جمله محبوبترین کشورها برای مهاجرت کادر درمان است که شرایط ویژه‌ای را برای این قشر به وجود آورده است. این کشور، سطح رفاهی بسیار بالایی دارد و هزینه مهاجرت به آن برای کادر درمان، چیزی نزدیک به صفر می‌شود زیرا به دلیل نیاز این کشور به کادر درمان به خصوص پرستاران، معمولاً کارفرما هزینه‌ها را تقبل می‌کند.

۱۲- استرالیا

کشوری زیبا، وسیع و دارای رفاه اجتماعی بالا که جزیره‌ای مستعمره‌ی بریتانیا است و به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

روش‌های دریافت اقامت استرالیا:

 1. از طریق تحصیل
 2. از طریق ویزای تلنت
 3. جاب آفر

که روش‌های ۱ و ۳ سهل الوصول‌تر هستند، اما ویزای تلنت به سختی و فقط به استعدادهای خاص در رشته‌های مختلف ارائه می‌شود.

۱۳- دومنیکا

شاید کشور دومنیکا مقصد خیلی مناسبی برای مهاجرت و زندگی نباشد، اما پاسپورت معتبری دارد و همین موضوع باعث شده تا ایرانیان زیادی برای دریافت آن علاقه نشان بدهند.

شما می‌توانید از طریق سرمایه گذاری یا کمک مالی به دولت این کشور، پاسپورت آن را بدون شرط حضور دریافت کنید.

۱۴- قبرس

کشوری کوچک با آب و هوای مناسب، طبیعت زیبا، نسبتاً نزدیک به ایران، مرفه، دارای ساختمان‌های زیبا و … که در سال‌های اخیر توانسته سرمایه گذاران زیادی را به خصوص از کشورمان به خود جذب کند.

دولت قبرس، شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاری فراهم کرده و در نتیجه‌ی خرید ملک، آن هم به صورت اقساطی، اقامت این کشور را به شما اعطا می‌کند.

۱۵- عمان

کشوری عرب زبان که همچنان ظاهر سنتی خود را حفظ کرده و از تجملات کشورهایی مانند عربستان و امارات، کمی دور است.

اگر کادر درمانی هستید یا قصد ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارید، می‌توانید برای دریافت اقامت عمان اقدام کنید.

پیدا کردن کار و سرمایه گذاری هم گزینه‌های بعدی برای مهاجرت به عمان هستند.

در کل دریافت ویزای این کشور با توجه به رابطه‌ی سیاسی خوب با دولت ایران، خیلی کار سختی نیست.

۱۶- ترکیه

همسایه‌ی غربی ایران که نیمی اروپایی و نیمی آسیایی است و مدت‌هاست که به دنبال تمام اروپایی شدن و عضویت در اتحادیه‌ی اروپا می‌باشد.

ترکیه یکی از قدرتمندترین ارتش‌های ناتو را در اختیار دارد.

در گذشته، دریافت اقامت ترکیه برای ایرانیان ساده‌تر بود، اما در حال حاضر اقامت از طریق خرید ملک اعطا می‌شود که با توجه به قیمت بالای املاک ترکیه، منطقی به نظر نمی‌رسد.

ضمناً پاسپورت ترکیه‌ای اعتبار چندانی ندارد و برای ورود به اکثر کشورهای تراز اول، نیاز به دریافت ویزا خواهید داشت.

دریافت پاسپورت ترکیه

۱۷- فرانسه

کشوری که آن را با نماد معروفش برج ایفل، تیم پاریسن ژرمن که مدتی لیونل مسی را به خدمت گرفته بود، کافه‌ها و شیرینی فروشی‌هایی که بهترین کروسان‌ها عرضه می‌کنند، انیمیشن موش سرآشپز، جشنواره‌ی کن و نخل طلائی‌اش به یاد میاوریم.

یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت اقامت فرانسه، اثبات تمکن مالی است؛ به این صورت که شما تمکن و گردش مالی خود را به اداره مهاجرت فرانسه نشان می‌دهید و آنها به شما ویزا با امکان کار کردن و تبدیل به اقامت دائم پس از چند سال می‌دهند.

البته ویزای تحصیلی فرانسه هم بسیار محبوب است زیرا دانشگاه‌های معتبری دارد.

۱۸- فنلاند

کشوری که به زیبایی، رفاه اجتماعی بالا و سیستم آموزشی‌اش مشهور است.

بهترین راه برای دریافت اقامت این کشور، اقدام از طریق تحصیل در مقطع مستر است.

بر خلاف باور عموم مردم، اگر برای ویزای دانشجویی فنلاند اقدام کنید، شانس قابل قبولی خواهید داشت.

۱۹- اتریش

کشوری زیبا که پایخت آن یعنی شهر وین، چند سال متوالی است که بهترین شهر در جهان برای زندگی انتخاب می‌شود، زیرا استانداردهای رفاهی بالایی دارد.

اتریش به شما برای تحصیل، کار و سرمایه گذاری ویزا می‌دهد.

۲۰- ایرلند

کشوری که کمتر به آن پرداخته شده، اما اگر کمی راجع به آن تحقیق کنید، ممکن است به گزینه‌ی اول شما برای مهاجرت تبدیل شود.

ساده‌ترین راه برای دریافت اقامت فنلاند، ویزای تحصیلی است که در حال حاضر شانس بالایی نیز دارد، البته اگر پیش نیازها را داشته باشید.

برای انتخاب موسسه‌ی مناسب برای استارت پرونده، مقاله‌ی « معرفی ۱۰ شرکت برتر مهاجرت به ایرلند » را در سایت برتر ویزا مطالعه نمایید.

مهاجرت به ایرلند

نتیجه گیری

انتخاب درست، حاصل بررسی دقیق و آگاهانه است که شاید نیازمند صرف زمان و انرژی زیادی باشد، اما bartarvisa.com این کار را برای شما راحت کرده است، پس حتما از مطالب آن برای روشن‌تر شدن مسیر خود استفاده کنید./۴۹۲۸۹۹

نظرات