تفریحات

بیوگرافی علی عدنان فوتبالیست و همسرش + عکس جدید و سوابق

0

بیوگرافی علی عدنان فوتبالیست و همسرش + عکس جدید و سوابق

علی عدنان فوتبالیست عراقی متولد ۱۹ دسامبر ۱۹۹۳ ‏در بغداد است. او دارای قد ۱٫۸۵ متر بوده و در حال حاضر در تیم مس رفسنجان در لیگ برتر فوتبال ایران بازی می کند. پدرش کاظم عدنان یکی از فوتبالیست های قدیمی عراق بوده و خودش می گوید الگوی من در فوتبال پدرم میباشد. وی سابقه بازی در تیم های سری آ ایتالیا و تیم ملی فوتبال عراق را در کارنامه خود دارد. ادامه بیوگرافی علی عدنان بازیکن عراقی را از مجله حرف تازه میخوانید

زندگینامه و بیوگرافی علی عدنان بازیکن فوتبال

علی عدنان بازیکن فوتبال در ۱۹ دسامبر سال ۱۹۹۳ در بغداد به دنیا امده، بزرگ شده و رشد کرده است.

وی دارای قد ۱٫۸۵ متر و پست دفاع چپ هم اکنون برای مس رفسنجان در لیگ برتر فوتبال ایران بازی می کند.

بیوگرافی علی عدنان

زندگی خصوصی و خانواده

خانواده علی عدنان کاملا ورزشی و اهل فوتبال هستند. پدرش کاظم عدنان یکی از فوتبالیست های قدیمی عراقی است که سابقه بازی در تیم ملی فوتبال عراق و قهرمانی آسیا را در کارنامه خود دارد.

پدر علی عدنان در سال ۱۹۷۷ پیراهن تیم ملی عراق را به تن داشت و همچنین عموی مرحوم وی علی کاظم هم یکی از بازیکنان به نام فوتبال عراق به حساب می‌آید

بیوگرافی علی عدنان فوتبالیست و همسرش + عکس جدید و سوابق

شروع فوتبال

مانند همه بازیکنان، فوتبال را از کودکی آغاز کرده و سپس وارد فوتبال حرفه ای شده است. او فوتبال حرفه ای را با پیوستن ب تیم عمو بابا در سال ۲۰۰۳ آغاز کرد و سپس به تیم الزورا رفت. او دوران سربازی را در نیروی هوایی عراق گذراند و بعد از آن لژیونر شد.

او پس از حضوری موفق در فوتبال ترکیه، در تابستان ۲۰۱۵ راهی اودینزه ایتالیا شد و در اولین بازی فصل جدید سری آ مقابل یوونتوس به میدان رفت. وی در تابستان ۲۰۱۸ پس از ۶۵ بازی برای اودینزه به‌طور قرضی به آتالانتا پیوست و هم اکنون در مس رفسنجان توپ می زند

همسر علی عدنان بازیکن عراقی

وی مدت هاست با یک دختر عراقی ازدواج کرده است.

عکس علی عدنان و همسرش

سوابق باشگاهی

آقای علی عدنان فوتبالیست عراقی، در تیم هایی چون عمو بابا، الزور، نیروی هوایی، امانت بغداد، ریزه‌اسپور ، اودینزه ، آتالانتا ،ونکوور وایتکپس، ونکوور وایتکپس کانادا، وایله، بلدکلوب، روبین کازان بازی کرده است.

علی عدنان بازیکن تیم ملی عراق است و در سال ۲۰۱۳ به عنوان برترین فوتبالیست جوان آسیا انتخاب شد و به او لقب «روبرتو کارلوسِ عراقی» و «گرث بیلِ آسیا» را داده اند.

زندگینامه علی عدنان فوتبالیست عراقی

علی عدنان بازیکن تیم ملی فوتبال عراق

این بازیکن عراقی عضو تیم ملی فوتبال عراق است. او سابقه بازی در تیم ملی زیر ۲۰ سال عراق و زیر ۲۳ سال و تیم ملی فوتبال عراق را در روزمه و کارنامه فوتبالی خود ثبت کرده است. در مجموعه ۸۵ بار با پیراهن تیم ملی کشورش به میدان رفته و ۷ گل به ثمر رسانده است

علی عدنان بازیکن مس رفسنجان

علی عدنان، ستاره سرشناس عراقی که هفته گذشته قرارداد خود را با مس رفسنجان امضا کرده بود، از امروز به جمع شاگردان ساکت الهامی اضافه شد و کار خود را با نارنجی‌پوشان شروع کرد.

بیوگرافی علی عدنان بازیکن مس رفسنجان

قهرمانی عراق در آسیا

علی عدنان بازیکن ونکوور وایتکپس کانادا، هنگامی که عراق آخرین بار به جام جهانی فیفا رسید، تنها ۱۳ سال داشت. او در این باره می گوید: من در آن زمان فقط یک نوجوان ۱۳ ساله بودم و با دوستانم برای ابراز خوشحالی در خیابان به شادی و پای کوبی پرداختیم. قهرمانی در آسیا یک اتفاق ویژه در آن زمان به حساب می‌آمد و هنوز مردم به دلیل شرایط بد امنیتی به سختی در خیابان‌ها تردد می‌کردند با این حال هنوز همه فوتبال دوستان درباره قهرمانی و آن تیم صحبت می کنند.

پدر و عموی مرحومم در مسیر پیشرفت کمک های بسیاری به من کردند البته هر هر ۲ نفر در پست مهاجم بازی می‌کردند و همه از بازی من در خط دفاع متعجب هستند.

عکس علی عدنان در جنگ با داعش

جنگ با داعش

اما علی عدنان در روزهای سخت حضور داعش در عراق با دست گرفتن سلاح به دفاع از کشور در مقابل تروریست‌های داعش پرداخته است. او در این باره گفت: «بازیکنان تیم ملی همه از امروز خود را سربازانی می دانند که آمادگی کاملی برای دفاع از سرزمین عراق هستند».

سوابق علی عدنان

عکس پدر و مادر علی عدنان

عکس پدر و مادر علی عدنان

عکس های علی عدنان

گردآوری در مجله اینترنتی حرف تازه

نظرات