سفارش طراحی نقشه ساختمان و تهیه نقشه ازبیلت معماری

0

به طور کل برای شروع هر پروژه ساختمانی به هر نوعی که باشد، نیاز به تهیه نقشه ساختمان داریم. در دنیای مدرن امروز، سفارش طراحی نقشه یکی از ایده‌آل‌ترین روش‌های شروع یک پروژه ساخت و ساز می‌باشد. امروزه پیشرفت تکنولوژی و مجازی شدن ارتباطات، به عرصه‌ی ساخت و ساز و طراحی ساختمان‌ها نیز رسیده است. در حقیقت در سال‌های اخیر مشتریان با مراجعه حضوری و جلسات متعدد، نقشه ساختمان را دریافت می‌کردند. ولی امروزه به دلیل اینترنتی شدن تمامی فعالیت‌ها، می‌توان به راحتی سفارش طراحی نقشه ساختمان و نقشه ازبیلت (as built) را به صورت آنلاین از بهترین و معتبرترین شرکت‌های مهندسی داد. در این محتوا و در بخش‌های بعدی قصد داریم روند سفارشات آنلاین طراحی نقشه و تهیه نقشه ازبیلت معماری را بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

سفارش طراحی نقشه ساختمان

مراحل ضروری درخواست نقشه ساختمان

در واقع همان‌طور که بیان کردیم، مرحله اولیه و ابتدایی برای شروع یک ساخت و ساز و یا پروژه ساختمانی نقشه است. سفارش طراحی نقشه ساختمان جزء مراحل اولیه محسوب می‌شود. به طور کلی امروزه این مدل سفارش، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. از مهم‌ترین دغدغه‌های مشتریان در این مورد، چگونگی سفارش نقشه‌های ساختمانی است. این نوع سفارش شامل مراحلی است که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد.
به طور کلی مراحل سفارش طراحی نقشه و درخواست آن بسیار راحت و بدون مشکل است. پیشنهاد و توصیه شرکت مهندسی آرین پاراکس به مشتریان این است که در ابتدای کار، طرح و ایده مورد نظر خود را در مورد نقشه ساختمان در ذهن خود داشته باشند. سپس اولین کار یافتن شماره تلفن مهندس نقشه کش می‌باشد. در واقع همان‌طور که می‌دانید درخواست نقشه ساختمان و طراحی آن، باید توسط بهترین و با تجربه‌ترین تیم مهندسی انجام شود تا در حین اجرای پروژه هیچ گونه مشکلی ایجاد نشود. پس از ثبت نام در سایت مورد نظر، مسئول و یا متخصص شرکت مهندسی که معمولا طراح پروژه می‌باشد، با مشتری تماس خواهد گرفت. در این تماس تمامی موارد ضروری و لازم که برای طراحی نقشه نیاز است از مشتری سوال می‌شود.
این موارد مهم و ضروری شامل ابعاد زیر بنای مورد نیاز، نوع مصالح مناسب، سبک مورد نظر و نوع ساخت و ساز ساختمان و بسیاری از موارد دیگر می‌باشد. در این مرحله متخصص و طراح با توجه به پاسخ‌ها و سلایق مشتری، طرح اولیه را انجام می‌دهد. در مرحله بعد این طرح برای مشتری ارسال خواهد شد. اگر این طرح مناسب با علایق کارفرما باشد و نیاز به تغییر نداشته باشد، نقشه‌های بعدی ساختمان توسط متخصصان با تجربه آرین پاراکس طراحی می‌شوند. به طور کلی این مراحل برای درخواست نقشه ساختمان به صورت آنلاین بسیار ضروری است.

 نقطه پایانی درخواست و سفارش نقشه

همان‌طور که در مراحل اولیه سفارش طراحی نقشه بیان کردیم، ثبت نام توسط کارفرما انجام می‌شود. در این زمان کارشناس مربوطه با توجه به متراژ ساختمان مورد نظر، به محاسبه و برآورد هزینه می‌پردازد. سپس این هزینه از کارفرما دریافت می‌شود. پس از انجام کارهای اولیه و تایید نقشه توسط کارفرما، مرحله بعدی که طراحی نقشه به وسیله نرم افزار است، شروع خواهد شد. در این زمان ممکن است تغییراتی در نقشه اعمال شود. پس از اتمام مراحل بیان شده، نقشه نهایی به تایید کارفرما رسیده و هزینه‌ی باقی مانده تسویه می‌شود. به طور کلی این نوع سفارش‌ها به صورت آنلاین از تمامی نقاط دنیا قابل پذیرش می‌باشد. در واقع کارفرما و یا مشتری با همکاری یک تیم مجرب، با تجربه و معتبر به راحتی می‌تواند بهترین و ایده‌آل ترین نقشه را در زمانی کوتاه دریافت کند.

نقشه ساختمان

نکات ضروری و اصولی در طراحی نقشه‌های ساختمانی

امروزه روش آنلاین سفارش طراحی نقشه ساختمان یکی از روش‌های پرطرفدار در پروژه‌های ساختمانی می‌باشد. در واقع این روش بسیار راحت، ملزم رعایت و توجه به نکات اصولی و ضروری است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.
یکی از مهم‌ترین نکاتی که در طراحی نقشه ساختمان‌ها مطرح می‌شود، بهره برداری مناسب و اصولی ساختمان است. در واقع مهندس و طراح با تجربه نقشه یک ساختمان را به گونه‌ای طراحی می‌کند تا از تمامی فضاها به صورت بهینه و مناسب استفاده شود. از نکات دیگر در این طراحی‌ها، در نظر گرفتن راحتی و آسایش ساکنین و توجه به عبور و مرور می‌باشد. نقشه کشی ساختمان باید به گونه‌ای طراحی شود که تمامی جنبه‌ها از جمله عبور و مرور افراد و حیوانات خانگی، جابه‌جایی اثاثیه و بسیاری موارد دیگر در آن مکان در نظر گرفته شود. نکته دیگر توجه به مصرف انرژی است. به این منظور که در سفارش طراحی نقشه، قرارگیری سیستم گرمایشی و سرمایشی بسیار مهم است. اگر این سیستم به درستی جایگذاری شود، در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد و می‌توان آن را مدیریت کرد.
ارتباط مناسب و اصولی بین فضاهای یک منزل، از دیگر نکات ضروری و مهم در طراحی نقشه ساختمان‌ها است. به طور کلی با طراحی اصولی یک تیم با تجربه، می‌توان بهترین احساس را به ساکنین آن منتقل کرد. در نهایت طراحی پله‌ها می‌باشد که بسیار حائز اهمیت است. در واقع مانند بخش عبور و مرور، از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به طراحی آن توجه کرد. به طور کلی طراحی پله‌ها به سبک و نوع نقشه ساختمان بستگی دارد. به همین منظور در زمان سفارش نقشه ساختمان، طراح باید تمامی موارد ضروری را با کارفرما در میان بگذارد. در نهایت با توجه به سلیقه کارفرما و همچنین استانداردهای لازم، نقشه را طراحی کرده و برای کارفرما ارسال کند.

تهیه نقشه ازبیلت معماری چگونه انجام می‌شود؟

نقشه ازبیلت as-built یک نوع نقشه است که معمولاً پس از پایان یک پروژه ساختمانی یا عمرانی تهیه می‌شود. این نقشه، نشان دهنده وضعیت و شرایط فعلی سازه ، معماری و تاسیسات پس از اتمام پروژه است. در واقع تهیه نقشه ازبیلت معماری باعث می گردد تغییرات و اصلاحاتی را که در طول اجرای پروژه در قسمت های مختلف یک ساختمان ایجاد شده‌اند را نمایش دهد.

با بررسی این نقشه ها ، می‌توان اطمینان حاصل کرد که همهٔ تغییرات و اصلاحاتی که در فرآیند ساخت صورت گرفته است، به درستی انجام شده است.

در این مرحله، متخصصین شرکت های معتبری مانند آرین پاراکس مورد نظر می‌روند و تغییرات واقعی را با استفاده از وسایل نقشه‌برداری یا متر لیزری برداشت می‌کنند. این نقشه ها شامل اندازه‌گیری دقیق ابعاد اتاق ها ، راه پله و سایر مکان‌ها و تجهیزات است.

به طور کلی، تهیه نقشه ازبیلت معماری تأیید می‌کند که پروژه ساختمانی به درستی اجرا شده است و باعث می‌شود که تمامی افراد مرتبط با پروژه، از طراحان تا مجریان، در اطلاعات دقیقی درباره‌ی وضعیت فعلی ساختمان برخوردار شوند. مراحل تهیه نقشه های ازبیلت را به طور خلاصه می توان به صورت زیر بیان کرد:

  1. تهیه نقشه: با استفاده از اطلاعاتی که در مراحل قبلی جمع آوری کرده‌اید، نقشه ازبیلت را تهیه کنید. این شامل اصلاحات و تغییرات در نقشه‌های معماری اصلی، نقشه‌های برش طولی و عرضی و نمودارهای فنی دیگر می‌شود. از نرم‌افزارهای معماری مانند AutoCAD، Revit برای اینکار می توان استفاده کرد..
  2. بررسی و تأیید: پس از تهیه نقشه ازبیلت معماری ، آن را بررسی و تأیید کنید. از دقت و صحت اطلاعات و جزئیات اطمینان حاصل کنید و هر گونه اشتباه یا ابهام را اصلاح کنید. همچنین، نقشه را با تیم فنی، معماران و متخصصان مرتبط دیگر مطابقت دهید تا از کامل و قابل فهم بودن آن اطمینان حاصل شود.
  3. ارائه نقشه: پس از تأیید نهایی، نقشه ازبیلت را به صورت PDF یا چاپ شده ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که نسخه‌های مناسبی از نقشه به دست تیم مدیریت پروژه، صاحبان ساختمان و سایر افراد مرتبط تحویل داده شود.

نقشه کشی

روند سفارش نقشه ساختمان و ازبیلت معماری

در بسیاری موارد کارفرما همراه با سفارش طراحی نقشه ساختمان ، درخواست طراحی دکوراسیون منزل را نیز ثبت می‌کند. روند و نقطه شروع این سفارش، زمانی است که نقشه طراحی داخلی منزل به پایان رسیده و اجرا شده باشد. در این زمان کار طراح دکوراسیون منزل شروع می‌شود. طراح باید بر اساس سلیقه و خواسته کارفرما، منزل را به درستی و با رعایت تمامی اصول طراحی و چیدمان کند. طراحی دکوراسیون داخلی در واقع قرار دادن وسایل، اکسسوری، مبلمان و غیره می‌باشد که باید به درستی طراحی و چیدمان شود. روند این سفارش نیز مانند سفارش طراحی نقشه ساختمان می‌باشد و به صورت ثبت نام در سایت انجام می‌شود.
در واقع تماسی که از طرف کارشناسان و طراحان با کارفرما برقرار می‌شود، مانند جلسه حضوری است. در این تماس تمامی موارد مهم و اطلاعات ضروری از کارفرما دریافت شده و در یک فرم مخصوص ثبت می‌شود. پس از ثبت اولیه طراح ، نقشه مورد نظر را تهیه و ترسیم می‌کند. در نهایت می‌توان گفت اگر سفارش طراحی نقشه ساختمان ،تهیه نقشه ازبیلت معماری (as built) و طراحی دکوراسیون منزل توسط متخصصان با سابقه، حرفه‌ای و قدرتمند آرین پاراکس انجام شود، در زمانی بسیار کوتاه یک نقشه بدون نقص و ایده‌آل را دریافت خواهید کرد./۴۸۹۴۶۹

نظرات