arongroups

تازه های جراحی بینی

0

عمل زیبایی بینی برای همه ما آشناست و تقریبا همه افراد یک سری اطلاعات پایه از آن دارند. اما علم با گذشت زمان ثابت نمی ماند و مثل یک قطار همواره در حال پیشرفت و حرکت است. علم پزشکی و زیبایی نیز از این قطار جا نمانده و پا به پای دیگر علوم پیش رفته و روز به روز تکنیک های تازه تری برای آن کشف شده اند. این تکنیک ها نه تنها باعث بهتر شدن نتیجه می شوند ، بلکه کار را برای جراحان و حتی بیماران نیز راحت تر کرده اند! یکی از این متدهای جدید ، جراحی بینی به روش پرزرواتیو می باشد. مطمئنا هر چقدر هم اطلاعات کاملی در مورد این عمل داشته باشید ، باز هم چیز زیادی در مورد این روش نمی دانید ؛ بنابراین توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید تا در اگر در آینده قصد جراحی بینی را داشتید ، با دید بازتر و اطلاعات کامل تری به سراغ آن بروید.

دکتر پریسا قاسمی

تکنیک پرزرواتیو چیست؟

این رویکرد در دنیای جراحی های پلاستیک صورت فراگیر شده است و شامل یک روش کمتر تهاجمی می شود که تا جای ممکن ساختار بینی را حفظ می کند. اما سوال مهم این است که این روش چگونه به انجام می رسد؟ با ما همراه باشید تا توضیحات مفصلی را ارائه دهیم.

معمولا زمانی که می خواهید جراحی زیبایی بینی در تهران را به انجام رسانید ؛ هدف شما از آن تغییر شکل بینی و برطرف کردن ایرادات آن چه ظاهری و چه عملکردی می باشد. در این عمل ، قوز بینی برداشته شده و یا اندازه آن کوچک می شود. بعد از این پروسه ، بسیاری از بیماران از ظاهر جدید بینی خود و کاهش یافتن قوز آن راضی می شوند ، اما ممکن است برخی تصور کنند که بینی آن ها کمی مصنوعی شده است. این امر به این خاطر رخ می دهد که خطوط طبیعی این عضو در حین جراحی دست خوش تغییر می شوند.

چون در روش سنتی و قدیمی رینوپلاستی غضروف و استخوان از بالای بینی برداشته می شوند ، بنابراین ساختار طبیعی بینی دچار تغییرات زیادی می شود. پس با اینکه روش قدیمی می تواند قوز بزرگ و مشکلات اساسی دیگری را از بین ببرد ؛ اما ظاهر طبیعی دماغ را نیز عوض می کند و بهبود آن نیز به زمان بیشتری نیازمند است. پس کسانی که می خواهند یک بینی طبیعی تر با دوره نقاهت کوتاه تر داشته باشند باید چکار کنند؟ پاسخ ، جراحی زیبایی بینی به روش پرزرواتیو است.

برای مثال یکی از پزشکانی که در ایران از این روش استفاده می کنند ، دکتر پریسا قاسمی می باشند. ایشان در این رویکرد استخوان و غضروف را از زیر بیمی برمی دارند و با این کار طبیعی ترین نتیجه را به مراجعه کنندگان خود هدیه می دهند. معمولا بیماران از نتیجه این عمل راضی تر هستند ، به خصوص به این دلیل که نیازی به انجام جراحی مجدد و ترمیمی ندارند.

یکی دیگر از فواید رینوپلاستی به روش پرزرواتیو ، مربوط به مکانی است که عمل روی آن انجام می شود. در طول رویکرد قدیمی ، بافت نرم به خاطر برداشتن غضروف و استخوان مورد تغییر قرار می گیرد و از آنجایی که این بافت نرم حاوی رگ های خونی و غدد لنفاوی می باشد که وظیفه گردش خون و درمان را به عهده دارند ، روش قدیمی عمل بینی باعث وارد شدن آسیب بیشتری به این ناحیه می شود.

در روش جدید رینوپلاستی ، بهترین جراح بینی نیازی به تغییر بافت نرم ندارد و با همین کار ساده ، زمان ریکاوری را کوتاه تر و آن را آسان تر می نماید. نکته دیگری که شاید آن را ندانید ، این است که بر خلاف بسیاری از تکنیک ها در این مورد استخوان بینی نیز شکسته نمی شود. در حین پروسیجر برش های بسیار کوچکی در زیر استخوان ها زده می شود و بعد از آن از طریق همین برش ها ، قسمت های اضافی بیرون آورده می شوند. به صورت کلی ، در این پروسه نیازی نیست پزشک پوست روی بینی را بلند کند.

تا به اینجا با فواید بسیار این روش آشنا شدید ، اما باید بدانید که یکی از مزیت های خیلی مهم آن ، این است که راه های تنفسی هم باز می شوند! اما باید توجه داشته باشید بهتر است افرادی به سراغ این تکنیک بروند که بیشتر مایلند قوز بینی خود را از بین ببرند ؛ چون این روش محدود است و جراح نمی تواند از طریق آن تغییرات زیادی را در قسمت نوک ایجاد کند. در کل هدف ما از انتشار این مطلب این بود که شما همراهان عزیز با جدیدترین روش جراحی بینی ، یعنی روش پرزرواتیو آشنا شوید. اما در صورتی که قصد انجام این پروسه زیبایی را دارید ، باید همواره در حال به روز کردن اطلاعات خود باشید تا در نهایت هیچگونه پشیمانی نداشته باشید./۴۸۱۶۶۲

نظرات