تاثیر شگفت لابیاپلاستی در زندگی زناشویی

0

شاید شما هم زیاد در خصوص جراحی لابیاپلاستی یا همان عمل زیبایی لابیاها شنیده باشید. در واقع باید بگوییم این عمل مختص زنان می باشد  که در آن پزشک زنان اقدام به زیبایی این اندام خصوصی می کند. امروزه بانوان به اندام تناسلی خود اهمیت وافری می دهند و در صورتی که از اندازه و یا طول لبه های داخلی واژن خود به دلایل مختلفی رضایت نداشته باشند و یا به دلیل بزرگ بودن لابیاها از برقراری رابطه جنسی با شریک جنسی خود خجالت بکشند ، برای بالا رفتن سطح اعتماد به نفس و لذت از رابطه جنسی خود ، روی به عمل زیبایی واژن آورده اند. با توجه به پیشرفت علم پزشکی ، بسیاری از انسان ها مخصوصا بانوان ، دیگر با مشکلات موجود در ظاهر و اعضای بدن خود کنار نمی آیند. امروزه بسیاری از خانم ها ، مشکلات جسمی و یا حتی جنسی خود را با عمل های زیبایی درمان می کنند از این رو می توان گفت که لابیاپلاستی یکی از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی بانوان محسوب می شود که در سال های اخیر نیز رواج بسیاری داشته است. عمل زیبایی واژن نه تنها از نظر زیبایی بلکه از دید درمانی نیز مزایای فروانی دارد.

تاثیر شگفت لابیاپلاستی در زندگی زناشویی - دکتر دادگر

نگاهی کوتاه به پروسه لابیاپلاستی

در جراحی لابیاپلاستی ، متخصص زنان به دلایل مختلف اقدام به کوچک کردن لبه های کوچک و بزرگ اندام تناسلی و یا اصلاح پوست نواحی خارجی آلت تناسلی بانوان می کند. این فرایند زیبایی در واقع یکی از پر تقاضاترین تکنیک های جوانسازی واژن در میان خانم ها می باشد که ماهیت آن اصلاح لب های داخلی (لابیا مینور) و لب های خارجی (لابیا ماژور) می باشد. در این پروسه ، هدف بانوان اصلاح فرم لبه ها و بیرون زدگی آن ها می باشد. برای اینکه بخواهیم به طور واضح مطلب را ادا کنیم ابتدا در خصوص لابیا ها توضیح مختصری به شما عزیزان ارائه می دهیم. لابیا در واقع نام قسمت حساسی از دستگاه تناسلی بانوان می باشد که به دلیل اینکه ناحیه بیرونی دهانه واژن می باشد قابل مشاهده است و در این سطح موهای زائد نیز رویش می کند. لابیا ها در واقع به دو بخش ماژور و مینور تقسیم می شود که لابیای ماژور همان طور که در بالا گفتیم لبه بیرونی است و وظیفه آن حفاظت از دهانه واژن ، کلیتوریس و لابیا مینور می باشد که بسیار حساس است. لابیا مینور نیز همان دو لایه پوستی است که میان لابیاهای ماژور و دو طرف دهانه واژن قرار گرفته است. با توجه به اینکه اندازه لبه ها در خانم ها متفاوت است و فردی که اقدام به این عمل زیبایی می کند نه تنها از ظاهر اندام خصوصی خود ناراضی است بلکه در پوشیدن لباس های تنگ و فعالیت های ورزشی نیز اذیت می شود که همه این موارد نشان دهنده آن هستند که اندام خصوصی فرد از فرم طبیعی برخوردار نیست. بزرگی اندازه لبه ها نیز به وضعیت هورمونی ، ژنتیک ، سن و تعداد بارداری مربوط می باشد. این جراحی معمولا حدود یک ساعت به طول می انجامد و پس از آن نیز بیمار می تواند به منزل بازگردد و نیازی به بستری شدن نیست. عمل زیبا شدن واژن به دو روش  Trim و  Wedge با تیغ و یا لیزر انجام می شود. در روش Wedge ، جراح با برشی وی شکل اقدام به حذف قسمتی از لابیای مینور می کند. در متد Trim نیز متخصص زنان ، پوست اضافه لابیا را جدا کرده و پس از آن لبه ها را به هم بخیه می کند. هر دوی این روش ها هم با تیغ وهم توسط دستگاه لیزر انجام می شود که از مزیت های لیزر این است که به دلیل کم تهاجمی بودن آن خونریزی کمتری دارد و روند بهبودی بیمار سریعتر صورت می گیرد. انتخاب لیزر در واقع برای زنانی است که لابیاهایشان به تغییر چندانی نیاز نباشد.

افزایش میل جنسی با عمل کوچک کردن لابیاها

این سوال ، یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که متقاضیان با آن روبرو می شوند و در خصوص کم شدن یا افزایش میل جنسی با آن روبرو می شود. در این صورت باید بگوییم که کیفیت رابطه جنسی پس از این پروسه به هیچ وجه کم نمی شود زیرا با رفع مشکلات لابیاها ، رابطه ای لذت بخش موجب تاثیر مثبت بر زندگی داوطلبان می شود. با کوچک شدن سایز لابیاها در واقع به طور مستقیم تحریک پذیری کلیتوریس افزایش می یابد و دخول راحت تر می شود. به همین جهت به طور مستقیم بر میل جنسی افراد می افزاید. از جمله مشکلاتی که با جراحی زیبایی واژن برطرف می شود عبارتند از : مشکلات ارگاسم ، دخول دردناک ، سوزش ، کمبود اعتماد به نفس ، عفونت واژن و غیره

آیا همه افراد باید برای بهبود روابط جنسی خود عمل زیبایی لابیا را انجام دهند؟

پاسخ این سوال منفی می باشد اما در صورتی که لبه های واژن زنی با رشد بیش از حد به مشکلاتی که در بالا گفته شد ، مواجه شود بهتر است اقدام به این عمل کنند تا با فرمی زیبا از اندام خصوصی خود ، فعالیت جنسی بهتری را تجربه کند.

آیا دختران نیز می توانند جراحی لابیاپلاستی انجام دهند؟

شاید برخی از دختران مجرد و باکره نیز از این اندام خود رضایت ندارند و از این رو از ازدواج کردن خجالت می کشند. این مژده را به این افراد می دهیم که این فرایند هیچ گونه آسیبی به دختران باکره وارد نمی کند و افراد مجرد نیز می توانند از عمل لابیاستی بهره ببرند./۴۸۱۸۴۱

منبع : دکتر مژگان السادات دادگر

نظرات