زمان واریز مرحله دوم بسته حمایتی دولت

0

زمان واریز مرحله دوم بسته حمایتی دولت

مرحله دوم بسته حمایتی : طرح حمایت غذایی از گروه‌هایی که کمتر از سه میلیون تومان حقوق دریافتی دارند در پنجم آبان‌ ماه در هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت رفاه و سازمان برنامه و بودجه تصویب و به دستگاه‌های اجرایی مربوطه ابلاغ شد که بر اساس این طرح ۸ ماده‌ای، سازمان برنامه و بودجه مجاز شد به منظور حمایت از گروه‌های کم‌درآمد جامعه و تأمین بسته‌های حمایتی برای گروه‌های تحت پوشش در قالب واریز به حساب سرپرست خانوار از طریق حساب‌های بانکی متصل به یارانه نقدی اقدام کند.

مرحله دوم بسته حمایتی

نخستین مرحله از توزیع بسته‌های حمایتی در تاریخ ۲۱ آبان ماه انجام شد که بر اساس آن سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) اولین گروهی بودند که بسته جبرانی دولت را دریافت کردند.
با توجه به تصویب هیأت دولت، مقرر شده است که این بسته حمایتی در سه مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز شود. همچنین به طور میانگین در هر مرحله به هر خانواده از ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان تعلق می‌گیرد.

گفتنی است؛ نخستین مرحله از توزیع بسته حمایتی به صورت نامنظم اجرا شد، چراکه در مرحله نخست، مبلغ بسته حمایتی تنها به حساب افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد واریز شد و در مراحل بعدی به بازنشستگان کشوری و لشکری و بازنشستگان تأمین اجتماعی تعلق گرفت. کارمندان، کارگران و بیمه شدگان تأمین اجتماعی آخرین نفراتی بودند که بسته حمایتی خود را در ۲۹ دی ماه دریافت کردند.

با وجود پرداخت بسته حمایتی به افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی، اما باز هم هستند کسانی که هیچ مبلغی به حساب آن‌ها واریز نشده است. بعد از واریز بسته حمایتی به افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی، این سازمان اطلاعیه‌ای منتشر کرد که براساس آن افراد تحت پوشش این سازمان، می‌توانند با شماره گیری#۴*۴* نسبت به پیگیری بسته حمایتی خود اقدام کنند، اما این سامانه هم پاسخگوی بیمه شدگان نبود و از همان ساعات اولیه غیرفعال عمل کرد.

بیمه شدگان تأمین اجتماعی باید بدانند؛ تفاوتی نمی‌کند که بیمه شده متعلق به کجا باشد، فقط باید دریافتی زیر سه میلیون داشته باشد و همچنین از اول فروردین تا آخر مهر ماه سال ۹۷ سابقه بیمه‌ای داشته باشد. همچنین زوج‌های جوانی که هر دو بیمه هستند، اما حساب یارانه‌شان را از خانواده خود جدا نکرده‌اند، این مبلغ به حساب سرپرستشان واریز می‌شود.

گفتنی است؛ بسته حمایتی دولت به دختران کارمند مجردی که تنها فرد بیمه شده خانه خود هستند نیز تعلق می‌گیرد و به حساب سرپرست خانوارشان واریز می‌شود.

نکته قابل توجه این است ۲۰۰ هزار تومان بسیار ناچیز‌تر از آن است که بتواند در شرایط گرانی و سخت معیشتی به خانواده‌های ایرانی کمک کند، زیرا قیمت کالا‌ها و خدمات مصرفی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گفته سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بسته‌های حمایتی دولت تا عید نوروز یک بار دیگر توزیع می‌شود. همچنین رئیس کمیسیون اجتماعی خواستار برطرف شدن نواقص موجود در نحوه توزیع این بسته‌ها شده است.

حال با نزدیک شدن به پایان سال و باز هم افزایش قیمت‌ها و کالا‌ها باید منتظر توزیع منظم دو مرحله دیگر از بسته‌های حمایتی دولت بود، چرا که در شرایط تحریم شاید این بسته بتواند بخشی از خسارات وارده به خانواده‌ها را بهبود بخشد.

زمان واریز مرحله دوم بسته حمایتی دولت

نظرات