تفریحات

بیوگرافی علیرضا پوراستاد خواننده همراه با همسرش و آهنگ ها + عکس جدید

0

بیوگرافی علیرضا پوراستاد خواننده همراه با همسرش و آهنگ ها + عکس جدید

علیرضا پوراستاد متولد سال ۱۳۶۳ در تهران میباشد او خواننده سنتی و پاپ ایرانی است که در کودکی قرای قرآن بود و حالا یکی از خواننده های سرشناس و مطرح کشورمان است. در ادامه بیوگرافی کامل علیرضا پوراستاد را از مجله حرف تازه میخوانید:

بیوگرافی علیرضا پوراستاد خواننده و همسرش از قاری قرآن تا خوانندگی +عکس

بیوگرافی علیرضا پوراستاد

علیرضا پوراستاد خواننده و نوازنده اهل ایران در سال ۱۳۶۳ در تهران به دنیا امده و یکی از خواننده های مشهور اهل ایران می باشد که سال ها در عرصه خوانندگی فعالیت می‌کند و علاوه بر خوانندگی از آهنگسازان حرفه ای کشورمان بوده که جوایز زیادی را در این زمینه به دست آورده است. او زندگی پرفراز و نشیبی داشته و از خوانندگان بدون حاشیه می باشد.

شروع خوانندگی

علاقه‌ی من به خواندن، مربوط می‌شود به دوران پیش از دبستان. در دوران دبستان در رشته‌های قرائت، اذان و تواشیح رتبه‌های مختلف کسب کردم.

این عشق و علاقه محدود به قرائت قرآن و اذان نبود. چرا که پیش از آن هم تصنیف‌های قدیمی را در محیط خانواده، از دایی‌ام یاد گرفته بودم و می‌خواندم. رفته رفته يادگيری آواز و تصانيف را با آقای محمدرضا ارشدی آغاز كردم و در کنار آواز، به یادگیری ساز تنبک نیز پرداختم.

در سنین نوجواني رديف استاد مهرتاش و قوامي را در محضر آقای ابراهيم ذوالقدر و استاد محسن چراغچی و جناب اقای محمد صدری فرا گرفتم.
رديف و شيوه‌ی آوازی استاد طاهرزاده و مکتب تهران را زیر نظر آقای مهیار شادروان آموختم.

از آنجایی که دوران دانشجوییم در شهر اصفهان سپری می شد، این فرصتی مغتنم بود تا در خدمت اساتيد بزرگ مكتب اوازی اصفهان، علي الخصوص استاد رضا طباطبايی برسم و با ظرايف و اصول اين شيوه آشنا شوم.

عشق و علاقه‌ی من به موسیقی، باعث شد تا در كنار آواز، ساز تار و سه تار را از آقای حسن پور در اصفهان و نيما فريدونی در تهران بیاموزم.

مصاحبه و گفتگوی خواندنی با علیرضا پوراستاد

من که از نوجوانی عاشق و شیفته‌ی استاد محمدرضا لطفی بودم توانستم به مراد دلم برسم و افتخار شاگردی در محضر ایشان را بیش از سه سال در کارنامه خود قرار دهم و اصول و مبانی رديف و آواز را از ایشان فرا بگیرم.
سپس برای تکمیل ظرائف و تجربیاتم نزد استاد اكبر گلپايگانی ،علي جهاندار و پويان بيگلر رفتم تا اندوخته‌های خود را تكميل كنم.

یک تغییر بزرگ در مسیر هنری

در سال ۱۳۹۰ اتفاق ناگواری برای حنجره‌ام رخ داد و آن، عارضه‌ای بود که برای حنجره‌ام پیش آمد. من صدای خود را از دست دادم و به تشخیص پزشکان، مجبور به یک دوره طولانی سکوت کامل شدم.
این اتفاق من را بر آن داشت تا به بررسی مشکلات حنجره و آسیب‌های صوتی که گریبان‌گیر خواننده‌ها می‌شود بپردازم و این نقطه‌ی عطفی در ادامه فعالیت‌های حرفه ای من در زمینه خوانندگی و آواز بود.
بنابراین مطالعاتم را با بررسی و تحقیق در متد صداسازی راجر لاو(از اساتید برجسته صداسازی در سطح جهان) آغاز کردم.

من در ابتدای این مسیر، از کمک‌های خانم دکتر خدامی بهره گرفتم و پس از آن برای تکمیل تحقیقاتم به پژوهش و بررسی در متدهای صداسازی روز دنیا از جمله ساتالوف، برت منینگ، چاک گیلمور و کن تامپلین رفتم تا بتوانم با توجه به تفاوت‌های کلامی و جایگاه ادای حروف و لحن در زبان فارسی، به یک متد جدید برای صداسازی در آواز ایرانی دست پیدا کنم.

من اکنون سرپرست تیم صداسازی مرکز ووکولوژی ایران(مرکز تخصصی آسیب شناسی و سلامت حنجره) هستم.

مشکلی که برای من در سال ۹۰ پیش آمد باعث شد تا به آموزش صحیح و هدفمندِ صداسازی و خوانندگی ایرانی، که تا پیش از این محجور مانده بود، بپردازم و این دغدغه را با برگزاری جلسات متعدد آموزشی، سمینارهای پژوهشی و همچنین راه اندازی این وبسایت و ارائه مطالب علمی پیرامون مشکلات خوانندگان، مرتفع کنم.

شروع آواز

در سنین نوجونی ردیف استاد مهرتاش  قوامی را در محضر آقای ابراهیم ذوالقدر و استاد محسن چراغچی و محمد صدری آموخت. ردیف و شیوه آوازی استاد طاهرزاده و مکتب تهران را زیر نظر مهیار شادروان آموخت.

 

بیوگرافی علیرضا پوراستاد خواننده + آهنگ ها و عکس و اینستاگرام

قاری قرآن

علیرضا پرواستاد در سن کودکی و زمانی که به مدرسه می‌رفت قاری قرآن بود و موفق شده بود که رتبه های برتر کشور را هم به دست آورد عشق و علاقه او به قرآن بسیار زیاد بوده و سر صف مدرسه همیشه قرائت قرآن بر عهده او بوده است.

بیوگرافی علیرضا پوراستاد خواننده و همسرش از قاری قرآن تا خوانندگی +عکس

کلاس های اواز علیرضا پوراستاد

اما به دلیل صدای بسیار زیبایی که داشت آواز را زیر نظر محمدرضا ارشدی آغاز کرد او همچنین در کنار آواز به نواختن تنبک پرداخت و توانست این ساز را به صورت حرفه ای یاد بگیرد

بیوگرافی علیرضا پوراستاد خواننده و عکس کودکی و بچگی + آهنگ ها و اینستاگرام

در سن نوجوانی کلاسهای آواز مهرتاش قوامی و ابراهیم ذوالقدر و استاد محسن چراغچی و محمد صدری رفت و شیوه آوازی استاد طاهرزاده و مکتب تهران را زیر نظر مهیار شادروان آموخت.

علیرضا پوراستاد دوران دانشگاه را در شهر اصفهان بود و از این فرصت استفاده کرده و زیر نظر استاد بزرگ آواز ایران رضا طباطبایی به کسب مهارت خوانندگی پرداخت.

او همچنین در کنار آواز نواختن سه تار را زیر نظر حسن پور و نیما فریدونی آموخت

افتخارات علیرضا پوراستاد

بیماری حنجره

آقای علیرضا پور استاد در سال ۱۳۹۰ اتفاق ناگواری برایش به وجود آمد و حنجره دچار مشکل شد و مجبور شد که به مدت طولانی خوانندگی را کنار بگذارد مشکلات حنجره آقای علیرضا پوراستاد باعث شد که مدت زیادی از دوران خوانندگی به دور باشد اما او بیکار ننشست و در زمینه آهنگسازی به کسب مهارت پرداخت و توانست افتخارات زیادی را به دست آورد.

همسر علیرضا پوراستاد کیست

هیچگونه اطلاعاتی از مجرد و یا متاهل بودن این خواننده منتشر نشده است.

بیوگرافی علیرضا پوراستاد خواننده + آهنگ ها و عکس و اینستاگرام

افتخارات علیرضا پوراستاد

حضور در جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی
خوانندگی در آلبوم در ستایش غزل با آهنگسازی پویان بیگلر
تیتراژ برنامه ایرانیوم به آهنگسازی آریا عظیمی نژاد( اثر منتشر شده در صدا و سیما )
تیتراژ برنامه کتاب باز”قطعه پرسه” به عنوان آهنگساز و خواننده( اثر منتشر شده در صدا و سیما )
نفر برتر جشنواره ی هنرهای آوايي در سطح كشوری، رشته ی آواز
اجرای كنسرت در مجالس سبعه مولانا
همكاری و اجرای كنسرت همراه با گروه نی داوود، نيواك، چاوك، آدينه، پنج و…
سابقه ۸ سال تدریس ردیف آوازی و تصنیف خوانی.

نظرات