arongroups

کارتون دختر کفشدوزکی دوبله فارسی را در دیجیتون تماشا کنید

0

انیمیشن‌ها به دلایل مشخصی محبوب می‌شوند. روند منطقی داستان، شخصیت‌پردازی جذاب، جلوه‌های گرافیکی و مواردی که بر کیفیت یک مجموعه تاثیر می‌گذارند، همه و همه از دلایل محبوبیت یک انیمیشن هستند.
یکی از مواردی که می‌تواند محبوبیت و دیده شدن یک انیمیشن را تضمین کند، استفاده از قدرت‌های ویژه برای شخصیت‌های اصلی است. قدرت‌هایی که به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا با دشمنان شهر مبارزه کنند و در مبارزه بین خوبی و بدی بجنگند. یکی از کارتون‌هایی که با استفاده از این فرمول توانست به موفقیت برسد، کارتون دختر کفشدوزکی بود. کارتون دختر کفشدوزکی محصول کشور فرانسه است و داستان نیز در شهر پاریس اتفاق می‌افتد.

داستان کارتون دختر کفشدوزکی

کارتون دختر کفشدوزکی داستانی درباره مرینت است که با استفاده از یک جواهر استثنایی، به قدرتی عجیب و کفشدوزکی می‌رسد. مرینت در زندگی واقعی دختری خجالتی است اما زمانی که به دختر کفشدوزکی تبدیل می‌شود، قهرمان پاریس شده و برای نجات مردم هرکاری می‌کند.

همکلاسی مرینت پسری به نام آدرین است. مرینت به او علاقه دارد اما از ترس و خجالت هیچ‌گاه احساس خود را به او نگفته است. آدرین نیز مانند مرینت به طور مخفیانه جواهری پیدا کرده که به او قدرت مبارزه می‌دهد. در کارتون دختر کفشدوزکی ما آدرین را به عنوان پسر گربه‌ای می‌شناسیم.

دختر کفشدوزکی و پسر گربه‌ای از هویت واقعی یکدیگر خبر ندارند. پسر گربه‌ای محو شجاعت دختر کفشدوزکی شده و عاشقش می‌شود.

دشمن اصلی آن‌ها هاک ماث است. با وجود آنکه هاک ماث پدر آدرین است اما از حقیقت این که پسر گربه‌ای همان آدرین است اطلاعی ندارد. هاک ماث برای به دست آوردن قدرت پسر گربه‌ای و دختر کفشدوزکی تلاش می‌کند. او با ترکیب این قدرت ها قصد دارد تا زنش را که به کما رفته به زندگی برگرداند.

 کارتون دختر کفشدوزکی

هاک ماث از قدرت خود استفاده می‌کند تا افراد عادی احساسات منفی را تجربه کنند تا تحریک به جنگ و دعوا با دشمنش شده و به ابرشرور تبدیل شوند. این تبهکاران به تهدیدی برای شهر و ساکنان آن تبدیل می‌شوند و برای شکست دادن آن ها به مداخله لیدی باگ و پسر گربه‌ای نیاز است.

همانطور که لیدی باگ و پسر گربه‌ای با چالش‌ها و نبردهای مختلفی روبرو می‌شوند، یاد می‌گیرند تا چگونه بر قدرت‌های خود مسلط شوند و برای غلبه بر دشمنان خود به کار گروهی تکیه کنند. آنها همچنین از پلاگ و تیکی، موجودات جادویی کوچکی که در معجزه هایشان زندگی می کنند، راهنمایی دریافت می‌کنند.

در طول سریال، مرینت و آدرین زندگی دوگانه خود را دارند و مسئولیت‌های خود را به عنوان ابرقهرمان و زندگی شخصی خود متعادل می‌کنند. مرینت، به ویژه، با علاقه پنهانی خود به آدرین و دشواری های حفظ هویت خود به عنوان دختر کفشدوزکی که از او و دیگران پنهان شده، دست و پنجه نرم می‌کند.

دلایل محبوبیت کارتون دختر کفشدوزکی

یکی از دلایل محبوبیت کارتون دختر کفشدوزکی در قوی بودن دختر نقش اصلی است. بسیاری از داستان‌های ابرقهرمانانه با نقش اصلی پسر جلو می‌روند و تنها زمانی از دختر و شخصیتی مونث استفاده می‌کردند که به اصطلاح نشان دهند ما هم هوای خانم‌ها را در داستان‌پردازی داریم!

اما کارتون دختر کفشدوزکی به تمام سازندگان و مخاطبان نشان داد که یک دختر معمولی نوجوان اگر تمام آن قدرت‌هایی که در اختیار شخصیت‌های پسر گذاشته می‌شود را داشته باشد، می‌تواند بسیار قوی ظاهر شود و به یک الگو تبدیل شود.

تنوع شخصیتی و البته تنوع نژادی نیز یکی دیگر از دلایل موفقیت کارتون دختر کفشدوزکی است. خود مرینت نژادش به فرانسه و چین برمی‌گردد. دوست او نیز نژادی آسیایی دارد. تنوع عقاید، سلیقه‌ها و نظرات از نقاط قوت این مجموعه کارتونی محسوب می‌شود.

مانند بسیاری از انیمیشن‌ها و کارتون‌های دیگر، کارتون دختر کفشدوزکی نیز در کنار روایت داستان‌های هر قسمتش، مفاهیم آموزشی ساده‌ای قرار داده است اما نحوه ارائه این مفاهیم نیز بسیار اهمیت دارد. در کارتون دختر کفشـدوزکی پیام‌ها و مفاهیم آموزشی و اخلاقی بسیار مانند اهمیت دوستی و خانواده، پشتکار و تلاش، مهربانی و.. بیان می‌شود اما مخاطب از این موضوع دلزده نمی شود.

کارتون دختر کفشدوزکی

۴ حقیقت جذاب درباره کارتون دختر کفشدوزکی

  1. برای ساخت کارتون دختر کفشـدوزکی دو کشور فرانسه و کره جنوبی برای اولین بار در زمینه انیمیشن‌سازی باهم همکاری کردند.
  2. کارتون دختر کفشـدوزکی در سرتاسر جهان طرفداران بسیار زیادی دارد و به زبان‌های مختلفی مثل پرتغالی، کره‌ای، فارسی، عربی، هندی و… ترجمه و دوبله شده است.
  3. دختر کفشـدوزکی و پسر گربه‌ای قدرت خود را از جواهراتی به نام معجزه به دست می‌آورند. هر سنگ معجزه یک محافظ دارد که با نام کوامیس شناخته می‌شوند. تیکی و پلاگ کوامیس هستند.

در کارتون دختر کفشـدوزکی شاهد یک مربع عشقی عجیب و غریب هستیم. مرینت آدرین را دوست دارد و پسر گربه‌ای دختر کفشدوزکی را!!

دیجیتون، دنیای تماشای کارتون

برای دیدن قسمت‌های مختلف کارتون دختر کفشـدوزکی از سایت و اپلیکیشن دیجیتون استفاده کنید. دیجیتون با ارائه جدیدترین و بهترین انیمیشن‌ها و کارتون‌هاف لحظاتی شاد و جذاب را به کودکان هدیه می‌دهد.

نظرات