شیدینگ لب چیست + عوارض،ماندگاری،معرفی بهترین رنگ های شیدینگ لب و مراقبت ها

0

شیدینگ لب چیست : کم رنگ بودن لب‌ها و یا کج بودن خط لب، باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می‌شود که خوشبختانه امروزه روش‌های جدیدی ابداع شده است که به رفع این مشکل کمک زیادی می‌کند. یکی از این روش‌های نوین شيدينگ لب می‌باشد که فرآیندی مشابه تاتو یا خالکوبی دارد.به همین دلیل ما نکات مهم درباره آن را ویژه ۱۴۰۲ را برای شما آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

شیدینگ لب چیست

شیدینگ لب چیست + عوارض،ماندگاری،معرفی بهترین رنگ های شیدینگ لب و مراقبت ها

شیدینگ لب چیست

شیدینگ لب یا کانتور لب یک روش زیبایی محبوب است که به اصلاح شکل و رنگ لب‌ها کمک می‌کند. برخلاف روش‌های معمول خالکوبی، این تکنیک به شما امکان می‌دهد تا به طبیعی‌ترین رنگ و جلوه ممکن برسید. شیدینگ لب طبیعی بسیار پرطرفدار است. باید بدانید که شیدینگ لب همانند سایر روش‌های تاتو، دائم نیست و پس از گذشتن مدت زمانی، لب‌ها به حالت قبلی خود برمی گردد. شیدینگ لب تکنیک های مختلفی دارد از جمله تکنیک ساکورایی شیدینگ لب.

مراحل شیدینگ لب

شيدينگ لب یک فرآیند زیبایی است که شامل وارد کردن رنگدانه به زیر پوست با استفاده از یک دستگاه خاص می‌باشد. اول از همه، متخصص این کار، لب‌ها را در فرم صحیح خود و یا فرمی که مشتری علاقه دارد، کانتور می‌کند، سپس نازل را برای سایه زنی روی لب‌ها آورده و خطوطی را به وسیله این ابزار روی لب می‌کشد.در شیدیلینگ لب سعی می‌شود تا با ایجاد یک طیف تیره به روشن، لب‌ها حجم بصری پیدا کنند و همچنین براق به نظر برسند. این کار با مخلوط کردن چندین سایه رنگ و ایجاد یک طیف زیبایی از رنگ در لب‌ها، صورت می‌گیرد.

مراحل شیدینگ لب

عوارض شیدینگ لب

برای داشتن یک طیف زیبایی از رنگ روی لب‌ها، آرایشگر به طور سیستماتیک یک بخش را پس از دیگری هاشور می‌زند. بنابراین، خودتان را برای یک بازه زمانی ۱٫ ۵ تا ۲ ساعته آماده کنید (به طور متوسط ​​این روش بین ۱٫ ۵ تا ۲٫ ۵ ساعت طول می‌کشد).

ممکن است لب‌های شما پس از آن ورم کند، قرمز شود یا پوسته پوسته شود. پس زمان مناسبی را برای انجام آن انتخاب کنید.

هر فردی که این کار را می‌کند، استاد نیست. امروزه هرکسی می‌تواند دستگاه خالکوبی را بخرد و به مشتریان در منزل، خدمات عرضه کند. مراقب باشید که هنگام انتخاب، آرایشگری را انتخاب کنید که دارای گواهی معتبر از سازمان فنی حرفه‌ای باشد تا به صورت تخصصی به شیدینگ لب‌ شما بپردازد.

در انتخاب مدل و رنگ سایه دقت کنید؛ زمانی که این کار انجام شود، عوض کردن مدل و رنگ کار آسانی نیست.

ممکن است برخی از افراد پس از انجام شیدینگ دچار تبخال و یا التهاب شوند؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که قبل از مهمانی و یا عروسی این کار را انجام ندهید. حداقل ۲ هفته قبل از مراسم شیدینگ را انجام دهید.

مراقبت‌های بعد از شیدینگ لب

  • معمولا پس از این کار، لب پوسته پوسته می‌شود. مراحل پوسته ریزی شیدینگ لب شروع می شود. از کندن آنها خودداری کنید.
  • به صورت مداوم از بالم لب استفاده کنید.
  • تا حدود ۴ هفته بعد از انجام این کار، فعالیت ورزشی انجام ندهید. می‌توانید پس از آن از وازلین برای تسکین درد، تورم یا سوزش لب استفاده کنید.

عوارض شیدینگ لب

بهترین رنگ برای شیدینگ لب کدام است؟

پوست تیره:

خانم‌هایی که پوست تیره دارند، از بیشتر رنگ‌ها برای شیدینگ لب می‌توانند استفاده کنند. البته رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای و بنفش را از این لیست حذف کنید و رنگ‌هایی مثل صورتی یا نارنجی پر رنگ را جایگزین کنید.

پوست متوسط:

خانم‌ها با این تناژ پوستی مثل رنگ پوست گندمی روشن، بهتر است از رنگ‌هایی با تناژ بنفش، صورتی و هلویی پررنگ استفاده کنند و چهره خود را شاداب تر کنند.

پوست روشن:

رنگ‌هایی مثل قرمز و سرخابی و به طور کلی طیف رنگی صورتی، هلویی، کالباسی و قرمز برای این افراد بسیار مناسب است.

دوام و ماندگاری شیدینگ لب چقدر است؟

شیدینگ لب به طور کلی همانند میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی در نظر گرفته می‌شود. این بدان معناست که برای حفظ نتایج، باید هر ۶ تا ۸ ماه آن را ترمیم کنید. لایه برداری مکرر لب، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سیگار کشیدن، می‌توانند رنگدانه‌ها را سریع‌‌تر از بین ببرند.

بهترین رنگ برای شیدینگ لب کدام است

همراه ما باشید

نظرات