مراقبت های بهداشتی از نژاد سگ پامرانین

0

شاید در شبکه‌های اجتماعی یا فضاهای مشابه آن، چشم‌تان به عکس و ویدئوهای موجود از سگ نژاد پامرانیان خورده باشد. سگی با لبخند جذاب و زبان کوچک که در دو نوع پوزه دار و عروسکی خودنمایی می‌کند. این سگ‌های پشمالو با دم جذاب خودشان به شدت محبوب شده‌اند. در ایران نیز طرفداران خرید پامرانیان بیش از حد تصور رشد کرده‌اند.

  سگ نژاد پامرانیان

محبوبیت این نژاد در شبکه‌های اجتماعی بی‌حد و مرز است. ابعاد کوچک پامر عروسکی تا حدی است که می‌توانید از آن به عنوان یک سگ جیبی کوچک یاد کنید. لبخند بانمک و چهره جذاب این نژاد، هر آدمی را به خود جذب می‌کند.

اگر شما نیز قصد دارید برای خرید پامرانیان اقدام کنید، همراه ما باشید تا بررسی دقیقی از نیازهای این نژاد و ویژگی‌های رفتاری، ظاهری و تربیتی پامر داشته باشیم.

https://atlasdamparsian.com/Advertising/Breed/86

سگ نژاد پامرانیان چیست؟

سگ‌های پامرانین از جمله بانمک‌ترین نژادهای کوچک سگ هستند که با ظاهر جذاب و گیرای خودشان می‌توانند در هر خانواده‌ای جا باز کنند. این سگ‌های عروسکی با قد ۱۵ تا ۱۸ سانتی متری خودشان و وزن ۲ تا ۵ کیلوگرمی، به شدت ظریف‌اند.

دست و پاهای کوچک و ظریف آن ها، نیازمند مراقبت‌های جدی است. سطح بدن این نژاد با موهای لخت و صاف پوشیده شده است. قسمت یال و دم پامرانیان بیش از هر بخش دیگری تراکم مو دارد و موها، به شدت بلند می‌شوند. متوسط عمر این نژاد بین ۱۲ تا ۱۶ سال است. هرچند سبک زندگی، چگونگی نگهداری و توجه به جزییات بهداشتی می‌تواند در طولانی شدن یا کاهش این زمان موثر باشد.

ویژگی های کلی سگ‌های پامر کدامند؟

برای زندگی در کنار این موجودات بامزه و پرانرژی، باید ویژگی‌های کلی آن‌ها را درک کنید. هر فرد یا خانواده متناسب با شرایط و سبک زندگی خود، دست به انتخاب بهترین نژاد سگ می‌زند. سگ‌های پامر به شدت با زندگی آپارتمانی تطابق دارند و یکی از بهترین نژادهای آپارتمانی هستند که در ایران می‌توانید برای خرید آن اقدام کنید.

به دلیل تربیت‌پذیری مطلوب و هوش بالا، می‌توانید به راحتی با درک محدودیت‌ها و قوانین تربیت سگ، آن‌ها را برای زندگی آپارتمانی بی‌سر و صدا آماده کنید.

یادتان باشد که اگر آموزش را در سنین پایین آغاز نکنید، ریسک بروز ناهنجاری‌های رفتاری وجود دارد و شما را دچار مشکل خواهد کرد.

زندگی این سگ‌های بانمک در کنار کودکان کمی چالش برانگیز است. ظرافت دست و پاها در سگ پامر عروسکی بسیار بالا است و باید حتما مراقبت‌های دائمی برای حفظ سلامت اندام آن‌ها داشته باشید. عدم توجه کودکان به این موضوع می‌تواند شما و سگ دلبندتان را دچار دردسر کند. در زمان خرید پامرانیان نیازی نیست برای سرمای محیط زندگی‌تان نگران باشید. این نژاد مقاومت بالایی نسبت به سرما دارد؛ اما به دلیل تراکم موی بالا، چندان برای محیط گرم، مناسب نیست. پامرانیان خرسی و روباهی به دلیل خلقیات برون گرایی، علاقه زیادی به هیجان، شیطنت، تحرک و بازی دارند. همین موارد موجب می‌شود تا امکان زندگی تنها را نداشته باشند و برای خانواده‌هایی که ساعات زیادی در منزل نیستند، انتخاب خوبی نخواهند بود.

سگ نژاد پامرانیان

تغذیه سگ پامر عروسکی چگونه است؟

در زمان خرید پامر باید به تغذیه و نکات مهم آن توجه داشته باشید. یکی از مواردی که در کنار قیمت پامر اهمیت دارد، درک هزینه‌های لازم در تغذیه سالم پت‌ها است. برای حفظ سلامت پامر، باید به تغذیه او توجه کافی داشته باشید.

دریافت کالری اضافی و افزایش وزن موجب بروز بیماری‌های گوناگونی می‌شود. از سوی دیگر، عدم رعایت بالانس غذایی زمینه بروز بیماری‌های مختلف را افزایش می‌دهد. اضافه وزن در این نوع نژاد، به دلیل دست و پاهای بسیار ظریف، دردسرهای خاص خود را دارد. ریسک از جا درآمدن دست و پا و شکستن آن‌ها بسیار جدی است. همین جزییات موجب می‌شود تا نسبت به تغذیه پت عزیزتان با آگاهی عمل کنید.

استفاده از غذاهای بالانس که به عنوان غذای خشک یا کنسروی عرضه می‌شوند، به شما اجازه می‌دهند تا بدون دغدغه خاصی، تغذیه سالم و مطلوبی برای پت داشته باشید.

نظافت سگ پامرانیان

بعد از خرید پامرانیان، باید به نظافت روزانه پت رسیدگی کنید. برس کشی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهید. پوشش دو لایه‌ای موهای پامر، مشخصه اصلی آن است؛ به همین دلیل، رسیدگی به موها اهمیت زیادی در سلامت پوست و موی پامر خواهد داشت. برس‌کشی روزانه برای سگ‌ها بسیار مفید و مهم است.

حفظ بهداشت و تمیزی پوست به سلامت کلی پت مرتبط است. برس‌کشی روزانه موجب می‌شود تا موهای مرده و کرک‌های موجود در پوست سگ برداشته شوند. این کار باعث حفظ تمیزی و بهداشت پوست و موهای سگ می‌گردد و از ریزش موها در فضای خانه جلوگیری می‌کند.

مزیت مهم دیگر برس کشی مرتب، کاهش گره و نمدی شدن موها است. زمانی که برس کشی را به صورت روزانه و چند باره انجام می‌دهید، موها ساختار مطلوبی پیدا کرده و نظافت همیشگی پت قابل مشاهده است.

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید برس‌کشی روزانه فرصتی عالی برای برقراری ارتباط و آرامش بین سگ و صاحبش فراهم می‌کند. این فعالیت می‌تواند به عنوان یک روتین مثبت در زندگی هیجان‌انگیزتان در کنار پامرانین شناخته شده و باعث افزایش اعتماد و ارتباط نزدیکتر بین‌تان شود. برس‌کشی منظم می‌تواند به کاهش ریزش موهای سگ کمک کند. با از بین بردن موهای مرده، موهای جدید و سالم تر جایگزین می‌شوند و این می‌تواند به کاهش ریزش موها و کاهش دفعات تمیز کردن محیط زندگی سگ، کمک کند.

فعالیت بدنی پامرانین

تفاوتی ندارد که پامر خرسی خریده باشید یا پامر عروسکی، به هر حال فعالیت بدنی پامرانین بالا است. شخصیت دارای اعتماد به نفس با تحرک بالا، موجب می‌شود تا همه چیز به شکلی جذاب جلو رود. شما باید خودتان را برای بازی مکرر، تخلیه انرژی و پیاده روی روزانه آماده کنید.

همه این فعالیت‌ها به شما کمک می‌کنند تا سگی نرمال با بالانس رفتاری مطلوب داشته باشید. به این ترتیب، انرژی سگ برای کارهای روزانه صرف شده و ناهنجاری‌های رفتاری به حداقل می‌رسد. نکته مهمی که باید برای گشت و گذار با پامرانین توجه داشته باشید، کوچک بودن این سگ بانمک است. سبک بودن پامر تاحدی است که به راحتی می‌تواند شکاری برای جغد، شاهین، عقاب و پرندگان شکاری دیگر باشد. به همین دلیل، حتما در طبیعت و فضاهای این‌چنینی، مراقب پامر دلبندتان باشد.

سگ نژاد پامرانیان

اجتماعی شدن در سگ‌های پامر را جدی بگیرید!

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در خصوص سگ‌های پامر قابل ملاحظه است، ضرورت اجتماعی شدن آن‌ها است. اگر سگ‌تان را اجتماعی نکنید، با مشکلات رفتاری بسیار زیادی روبه‌رو خواهید شد. این نژاد به دلیل سر و صدای بالا فورا به هر محرکی واکنش نشان می‌دهد. همین موضوع موجب می‌شود تا آرامش و نظم زندگی‌تا برهم بخورد. اجتماعی کردن سگ‌ها پروسه‌ای بسیار مهم، زمان‌بر و نیازمند صبر و حوصله کافی است. اگر برای این کار به بهترین شکل ممکن عمل کنید و سگ‌تان با محیط خارج از خانه، سگ‌های دیگر و انسان‌ها یا کودکان، ارتباط مطلوبی برقرار کند، می‌توانید بدون دردسر به زندگی جذاب‌تان کنار این موجودات دوست داشتنی ادامه دهید.

آیا سگ پامر انتخاب خوبی برای سگ اولی‌ها است؟

زمانی که برای اولین بار اقدام می‌کنید تا صاحب سگی جذاب باشید، قطعا تجربه چندانی ندارید و تصورتان چیزی شبیه نگهداری از یک کودک انسان است. همین حس موجب می‌شود تا روند رشد، تربیت و ایجاد تطابق سگ با زندگی انسانی‌تان با مشکل مواجه شود.

سگ پامرانین به دلیل هوش بالا، باید در همان سنین تولگی آموزش کافی ببیند. در واقع، پیش از خرید پامرانیان باید به مربی و رفتارشناس فکر کنید یا آگاهی خودتان را بالا ببرید و هوشمندانه برخورد نمایید.

آلفا شدن سگ‌ها موضوعی نیست که با اقدامات راحت بتوانید آن را رفع کنید. به همین دلیل، هر زمان سگ آلفا شود، ناهنجاری‌های رفتاری متعددی در انتظارتان خواهد بود. با توجه به تمام این جزئیات، سگ پامرانیان انتخاب خوبی برای اولین تجربه نگهداری از سگ نیست؛ مگر در شرایطی که آگاه باشید و برای تربیت او زمان کافی اختصاص دهید. عدم توجه به این موضوع، برای‌تان یک سگ پرخاشگر می‌سازد که زندگی را چندان مطلوب احساس نخواهید کرد.

خرید پامرانیان

برای خرید پامرانیان باید جزییات نگهداری از او را به خوبی درک کنید. توجه به نیازهای سگ و سبک زندگی خودتان موضوع بسیار مهمی است. در زمان خرید پامرانیان باید ابتدا قیمت پامر را سوال کنید و سبک نگهداری، محیط زندگی و فضای نگهداری از سگ‌ها را بررسی نمایید. هرچه مجموعه مدنظرتان با استانداردهای روز دنیا اقدام به پرورش نژاد پامر عروسکی و خرسی کرده باشد، هزینه بیشتری برای خرید آن پرداخت خواهید کرد. یادتان باشد که این هزینه در ازای سلامتی، اصالت و کیفیت سگ‌تان است. برای خرید پامرانیان به پرورش دهنده‌های بسیار حرفه‌ای مراجعه کنید. به این ترتیب، شانس بالایی دارید تا بدون هر گونه مشکل، پت عزیزتان را تحویل بگیرید و زندگی شیرینی را آغاز کنید.

قیمت پامر چقدر است؟

تامین هزینه خرید پامرانیان، موضوع مهمی است. با اطلاع و آگاهی کافی از قیمت پامر می‌توانید برنامه ریزی کنید و همه چیز را آماده نمایید. یادتان باشد که علاوه‌بر هزینه‌های اولیه خرید پامر، باید هزینه غذا، جای خواب، جای دستشویی، برس و لوازم بهداشتی را تامین کنید.

فراهم کردن نیازهای پت مهم‌ترین بخش ماجرا است. هرچند، هزینه رفتارشناس و مربی نیز به سایر هزینه‌ها افزوده می‌شود تا در نهایت به بهترین شکل ممکن یک پت دوست داشتنی مودب در کنارتان داشته باشید.

نظرات