راهنمای خرید دستگاه بسته بندی از نگاه تیم بامک

0

ابتدا اجازه دهید کمی راجع به دستگاه بسته بندی و کاربردهای این نوع دستگاهها توضیحاتی را خدمت شما ارائه کنیم تا در ادامه درباره خرید این نوع دستگاهها راهکارهایی را خدمت شما ارائه بدهیم تا بتوانید در صورت نیاز به خرید دستگاه بسته بندی، اطلاعات کافی و مناسبی را در اختیار داشته باشید. دنیای امروزی در زمینه بسته بندی مواد و به خصوص محصولات غذایی از پیشرفت های شگرفی برخوردار است و توانسته به بهترین شکل ممکن اقدام به بسته بندی محصولات کند. بسته بندی شکیل و با کیفیت محصولات تولیدی نقش مهمی در فروش و نگهداری محصولات به خصوص در صنایع غذایی و دارویی دارد. برای اینکه بتوان میزان تولید را بالا برد نیاز به استفاده از دستگاههای بسته بندی با کیفیت و پیشرفته ای است که بتوانند در مدت زمان کوتاه و بصورت اتوماتیک اقدام به بسته بندی محصولات بصورت مایع، پودر و گرانولی کنند. به این نوع دستگاهها که توانایی بسته بندی محصولات را بصورت اتوماتیک و در اسرع وقت دارند، دستگاه بسته بندی صنعتی میگویند که در ادامه به توضیحاتی در این زمینه خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

خرید دستگاه بسته بندی

انواع دستگاه بسته بندی

دستگاههای بسته بندی از چند نظر قابلیت تقسیم بندی را دارند ولی در این مطلب ما بصورت نوع محصول قصد داریم تا دستگاههایی را معرفی کنیم که میتوانند به بسته بندی محصولات در صنایع غذایی و دارویی بپردازند. دستگاههای بسته بندی در صنایع غذایی و دارویی را میتوان به دستگاههای بسته بندی پودری، مایع و گرانولی تقسیم نمود که هر کدام میتوانند برای بسته بندی محصولات به اشکال مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. دستگاههای بسته بندی گرانولی میتوانند محصولاتی نظیر حبوبات، شکر، غلات و… را به بهترین شکل ممکن و در وزن های متنوع بسته بندی کنند. دستگاههای بسته بندی پودری و مایع نیز میتوانند انواع محصولات مایع و پودری نظیر انواع ادویه جات، سس ها و… را به خوبی در انواع اشکال متنوع بسته بندی کنند. در این مطلب قصد داریم تا از بین هزاران مدل دستگاه بسته بندی متنوع، سه نوع دستگاه بسته بندی کاربردی را برای بسته بندی این نوع محصولات به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

خرید دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی توزین دار ( گرانولی )

دستگاههای بسته بندی توزین دار از پرکاربردترین انواع دستگاههای بسته بندی در دنیا هستند که میتوانند اکثر محصولات را در صنایع غذایی و دارویی در بسته بندی های متنوع آماده کنند. این نوع دستگاهها قابلیت ساخت و تولید بصورت دو توزین، چهار توزین، شش توزین و… را دارند. هر چه تعداد توزین ها  افزایش پیدا کند به همان صورت، سرعت بسته بندی محصولات نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این نوع دستگاهها قابلیت بسته بندی محصولات متنوعی که بصورت گرانول باشند را دارند و میتوانند به بهترین شکل ممکن هر نوع محصولی نظیر حبوبات، غلات، شکر، خشکبار و… را بسته بندی کنند.

این نوع دستگاههای بسته بندی معمولا بصورت پنوماتیک ساخته و به بازار ارائه میشوند. البته شرکت معتبر و با سابقه ای در ایران با نام البرز ماشین کرج در سال های اخیر اقدام به ساخت دستگاههای بسته بندی توزین دار تمام مکانیک کرده است که میتوانند بدون هیچگونه پمپ بادی اقدام به بسته بندی هر نوع محصول گرانولی کند. با این کار دیگر نیازی به استفاده از پمپ و کمپرسور هوا هنگام بسته بندی نیست و دستگاه با استفاده از ابزارهای مکانیکی میتواند به بسته بندی مواد بپردازد. دستگاههای توزین دار، قابلیت ساخت بصورت کاملا اتوماتیک را دارند و میتوانند با کمک یک اپراتور و بصورت کاملا اتوماتیک برای بسته بندی هر نوع محصول گرانولی مورد استفاده قرار بگیرند. این نوع دستگاهها را میتوان در فضاهای کوچک و بزرگ با رعایت نکاتی نصب و استفاده کرد.

دستگاه بسته بندی ساشه ( تک نفره )

ابتدا اجازه دهید کمی راجع به دستگاه بسته بندی ساشه و خود ساشه توضیحاتی را خدمت شما ارائه کنیم تا کمی بیشتر با این نوع دستگاهها آشنا شوید. بسته بندی ساشه در حقیقت به نوع خاصی از بسته بندی ها بصورت تک نفره گفته میشود که امروزه از کاربرد بسیار بالایی در جوامع برخوردار هستند و توانسته اند شرکت های بزرگ و کوچک را به بسته بندی محصولات خود در این نوع خاص بسته بندی سوق دهند. حتما شما انواع بسته بندی های نسکافه، سس های تک نفره، نمک، شکر و… را در بسته های کوچک و انفرادی دیده اید. این نوع بسته بندی که در گذشته بیشتر بعنوان اشانتیون به کار میرفت را بسته بندی ساشه ای میگوییم که توانسته بازار فروش بسیار خوبی را برای محصولات تولیدی شرکت ها در اختیار آن ها قرار دهد.

دستگاه بسته بندی ساشه نیز به نوع خاصی از دستگاههای بسته بندی گفته میشود که قابلیت بسته بندی محصولات در انواع وزن های ۲ تا ۲۰۰ گرم را دارا میباشند. این نوع دستگاهها میتوانند به خوبی انواع بسته بندی های ساشه ای را بصورت مدادی، هرمی و سه طرف دوخت بسته بندی و ارائه کنند. دستگاههای بسته بندی ساشه در بازار ایران از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند که البته باید به این نکته دقت کنید که برای تولید هر نوع محصولی از نظر نوع محصول نظیر مایع، پودری و گرانولی میبایست نوع خاص دستگاه بسته بندی ساشه را تهیه کنید. شرکت معتبری با نام البرز ماشین کرج در سالهای اخیر توانسته با تولید و ارائه دستگاه بسته بندی ساشه همه کاره یا پنج کاره، این مشکل را رفع کند و تولید کننده را قادر سازد تا با استفاده از یک دستگاه اقدام به تولید و بسته بندی محصولات مایع و پودری در اشکال مدادی، هرمی و سه طرف دوخت کند. با این کار هزینه های اضافی بابت خرید دستگاه اضافه و استفاده از نیروی کار مضاعف و البته فضای نگهداری دستگاهها کاهش می یابد و میتوان با استفاده از یک دستگاه هر نوع محصولی را بصورت ساشه ای یا تکنفره بسته بندی کرد. کاربرد محصولات بصورت ساشه در چند سال اخیر افزایش چشمگیری داشته و توانسته بازار فروش خوبی را تجربه کند.

دستـگاه بستـه بندی پودری ( قوطی پرکن )

بسته بندی محصولات بصورت پودری و در داخل قوطی میتواند توسط دستگاههای متنوعی که با نام دستگاه قوطی پرکن در بازار شناخته میشوند انجام گیرد. این نوع بسته بندی میتواند در بسته بندی های سلفونی، دوی پک، قوطی، ساشه و… انجام گیرد که در اینجا قصد داریم کمی راجع به بسته بندی محصولات پودری در قوطی به شما اطلاعاتی را ارائه کنیم. قوطی ها از انواع مختلف بسته بندی محصولات به خصوص در صنایع غذایی و دارویی میباشند که توانسته اند بازار بسته بندی محصولات را به شکل فزاینده ای تغییر دهند. در گذشته زمانیکه شما برای خرید ادویه خاصی به بازار مراجعه میکردید این نوع محصولات بصورت باز ارائه میشدند ولی امروزه شاهد استفاده از قوطی ها برای بسته بندی شکیل تر و البته حفظ کیفیت محصول هستیم که به فروش و نگهداری با کیفیت تر محصول تولیدی کمک میکند.

بسته بندی محصولات داخل قوطی میتواند علاوه بر حفظ کیفیت محصول و نگهداری ساده تر، به استفاده آسان و البته حمل و نقل ساده تر محصول و رعایت بهداشت در ارائه محصولات نیز کمک شایانی کند. این نوع بسته بندی توانسته در بازارهای جهانی از طرفداران خاص و پر طرفداری برخوردار شود که برای استفاده از این نوع بسته بندی ها کاملا رضایت دارند. علاوه بر بسته بندی محصولات پودری میتوان انواع محصولات مایع و گرانولی را نیز بصورت قوطی بسته بندی کرد و آن ها را برای فروش ارائه داد. امروزه استفاده از قوطی پرکن های اتوماتیک در کارخانه جات بزرگ جزئی لاینفک از دستگاهها میباشد که برای هر کارخانه تولیدی استفاده از این نوع دستگاهها کاملا ضروری است.

خرید دستگاه بسته بندی

برای خرید دستـگاه بستـه بندی باید چه کار کنیم؟

خرید کالا از جمله کارهای لذت بخش در طول زندگی میباشد در صورتیکه بتوانید دستگاه و کالای خوب و با قیمت مناسبی را تهیه کنید. دستگاههای بسته بندی از جمله انواع کالاها میباشند که برای خرید آن ها میبایست دقت کافی داشته باشید تا در طول تولید با مشکل روبرو نشوید. پیشنهاد میکنیم تا ابتدا نیاز سنجی به عمل بیاورید و محصول و دستگاه و نوع بسته بندی مد نظر را مشخص کنید تا بتوانید از بین دستگاههای متنوع بهترین انتخاب را داشته باشید.

مرحله بعدی تحقیق و بررسی قیمت ها و انتخاب شرکت مورد نظر برای عقد قرارداد ساخت و خرید دستگاه بسته بندی میباشد. در این مرحله اولین و آسانترین راه جستجو در اینترنت و فضای مجازی است. البته برای جستجو حتما دقت کنید تا شرکت ها و سایت های متنوع را به درستی بررسی کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در ایران سایتهای معتبری نظیر فامکو، بامک، ویترین نت و… وجود دارند که میتوانید با خیال آسوده قیمتها را در این سایتها بررسی کنید و در صورت نیاز اقدام به خرید دستگاه مورد نظر کنید.

حتما هنگام خرید به اعتبار و سابقه کارخانه تولید کننده و گارانتی و استانداردهای آن دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید دستگاهی را تهیه و خریداری کنید تا در صورت بروز هرگونه نیازی به تغییرات در نحوه کارکرد و یا مشکلات احتمالی بتوانید به بهترین شکل ممکن اقدام به تعویض قطعه، تعمیر و یا اعمال تغییرات کنید. دقت کنید تا بعد از بازدید از کارخانه تولیدی، اقدام به عقد قرارداد معتبر کنید تا بتوانید با خیال آسوده دستگاه مورد نظر را برای استفاده دریافت کنید.

در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با انواع دستگاههای بسته بندی آشنا کنیم و کمی راجع به خرید این نوع دستگاهها توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. خوشحال میشویم تا در صورت داشتن تجربه خرید و یا استفاده از دستگاههای بسته بندی، نظرات و تجربیات خود را با ما در پایین همین مطلب در میان بگذارید.

نظرات