طرز تهیه زیتون پرورده اصل گیلان به روش رستوران و تمام نکات آموزش زیتون پرورده

0

طرز تهیه زیتون پرورده : زیتون پرورده یکی از انواع چاشنی های بسیار خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان های شمالی کشور می باشد.از این جهت ما طرز تهیه زیتون پرورده ویژه ۱۴۰۲ را برای شما آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

طرز تهیه زیتون پرورده

مواد لازم:

زیتون بدون هسته   ۵۰۰ گرم
مغز گردو   ۳۰۰ گرم
روغن زیتون   ۲ قاشق غذاخوری
رب انار   ۲ پیمانه
آب لیمو ترش   ۲ قاشق غذاخوری
آویشن   ۱ قاشق غذاخوری
دانه انار خشک شده   ۲ قاشق غذاخوری
پودر نعناع خشک   ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه :

برای تهیه زیتون پروده خوشمزه ابتدا طعم زیتون های بدون هسته را می چشیم اگر شور و یا ترش بودند در کاسه ای می ریزیم و تا سطح روی زیتون ها آب می ریزیم و به مدت ۱ ساعت اجازه می دهیم داخل آب بمانند تا خیس بخورند و طعم شوری یا ترشی آن ها از بین برود.سپس آبکش می کنیم و اجازه می دهیم تا آب اضافه آن ها خارج شود. مغز گردوها را دو مرتبه چرخ می کنیم و داخل کاسه ای می ریزیم و زیتون ها را به آن اضافه می کنیم و رب انار و آبلیمو را نیز به مواد داخل کاسه اضافه می کنیم.

زیتون پرورده

حالا با قاشق آرام مواد را مخلوط می کنیم و پودر نعناع خشک و آویشن خشک و دانه های انار خشک و روغن زیتون را نیز به مواد می افزاییم و با قاشق آرام همگی مواد را زیر و رو می کنیم تا زیتون ها با سبزیجات خشک طعم دار شوند.سپس مواد را داخل ظرف مورد نظرمان می ریزیم و درب آن را محکم می بندیم و به مدت ۱ روز در یخچال قرار می دهیم تا طعم تمامی مواد در هم مخلوط شود و پس از آن می توانید از زیتون پرورده استفاده کنید. نوش جان

 آموزش زیتون پرورده

همراه ما باشید

نظرات