ماجرای فیلم کامل حرکت زشت ورزشکار اوکراینی و دست ندادن با ورزشکار ایرانی ببینید

0

ماجرای فیلم کامل حرکت زشت ورزشکار اوکراینی و دست ندادن با ورزشکار ایرانی را ببینید

فیلم دست ندادن ورزشکار اوکراینی با ورزشکار ایرانی در مراسم اهدای مدال در مسابقات قهرمانی پرس سینه جهان که در کشور آفریقای جنوبی باعث حواشی شده و او به شدت مورد انتقاد و فحاشی قرار گرفته است و برخی از کاربران خوستار برخورد عوامل مسابقات با حرکت غیر ورزشی این ورزشکار اوکراینی شدند. جزئیات و ماجرای کامل را در مجله حرف تازه بخوانید. ویدئو دست ندادن ورزشکار اوکراینی با ورزشکار ایرانی را در زیر ببینید:

ماجرای فیلم کامل حرکت زشت ورزشکار اوکراینی و دست ندادن با ورزشکار ایرانی ببینید

فیلم دست ندادن ورزشکار اوکراینی با ورزشکار ایرانی

روز گذشته در مراسم اهدای مدال مسابقات پرس سینه بزرگسالان قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در آفریقای جنوبی ایوان چوپرینکو ورزشکار اوکراینی با امیررضا مس فروش ورزشکار ایرانی دست نداد و دست او را رد کرد. حالا دست ندادن ورزشکار اوکراینی و حرکت زشت و غیر ورزشی وی انتقادهای بسیاری را در پی داشت و برخی او را به رعایت نکردن قوانین و منشور بین المللی ورزشی متهم کردند.

رفتار غیر ورزشی ورزشکار اوکراینی با نماینده ایران، سر و صدای زیادی به پا کرد و واکنش‌های متفاوتی در پی داشت و این حرکت بازتاب فراوانی در جامعه ورزشی داشت است.

ماجرا این است که امیررضا مس‌فروش، نماینده ایران در این رقابت‌ها متحیر از رفتار رقیب اوکراینی به دنبال پاسخی از جانب او می‌گشت. امیررضا در وزن ۷۴ کیلوگرم و در جایی که نماینده اوکراین توانست به مدال طلا برسد، روی سکوی سومی ایستاد، ولی کار عجیب و غریب نماینده اوکراین که حاضر نشد با رقیب ایرانی‌اش دست دهد، بیش از اتفاقات فنی آن مسابقات وایرال شده است.

در این فیلم می بینید: ورزشکار ایرانی دستش را به سمت رقیب دراز می‌کند و بی‌اعتنایی می‌بیند. تصور می‌کند رقیبی که با مدال طلا روی سکوی اولی ایستاده متوجه نشده است، دوباره دستش را به نشانه تبریک‌گفتن به سمت او می‌برد، ولی این‌بار حریف اوکراینی به‌وضوح با علامت سر نشان می‌دهد که متوجه شده، ولی علاقه‌ای به دست‌دادن ندارد.

گفتنی است، پس پایان مسابقات پرس سینه قهرمان جهان و اهدای مدال ها، ایوان چوپرینکو ورزشکار اوکراینی به مقام اول رسید و مدال طلا را کسب کرد و امیررضا مس فروشان نیز به مدال بزنر و مقام سوم دست پیدا کرد. اما حاشیه مهم این مراسم، دست ندادن ورزشکار اوکراینی با ورزشکار ایرانی است.

گویا این اتفاق یک روز پس از تصویب لایحه تحریم های اقتصادی و دیگر محدودیت‌ها علیه جمهوری اسلامی به مدت ۵۰ سال در پارلمان اوکراین رخ داد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین هفته گذشته از حمایت نظامی ایران از روسیه در جریان جنگ انتقاد کرده بود.

*******

فارس نوشت: این رفتار سیاست زده کاملا برخلاف منشور کمیته بین المللی المپیک است. ورزشکار اوکراینی با این رفتارش نشان داد که شعار جدایی ورزش از سیاست یک شعار ابزاری برای برخی کشورهای غربی است که هر گاه به آن نیاز داشته باشند از آن استفاده می کنند.

به گفته این خبرگزاری دست ندادن این ورزشکار اوکراینی، برخلاف منشور اخلاقی کمیته بین المللی المپیک است و شاید اگر مدیران این کمیته بخواهند طبق قانون عمل کنند، می توانند جرایم و تنبیهات سنگینی برای این ورزشکار اوکراینی در نظر بگیرند که حاضر به دست دادن روی سکو با ورزشکار کشورمان نشده است.

واکنش کاربران

چون دست نداده با ورزش کارمون دیگه خوار و ذلیل شدیم😂

*****
غیرت 🤣🤫

*****
ای‌کاش بفهمن که ورزش از سیاست جداست . ای‌کاش ما هم بفهمیم .

*****
چقدر زشت بود حرکت این ورزشکار

****
مس فروش باید سکورو قبل از اجرای سرود ترک میکرد
….

نظرات