معدل لازم برای رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

0

معدل لازم برای رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد یکی از مهم‌ترین سوالات داوطلبان کنکور سراسری است. دانشگاه آزاد هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن اقدام به پذیرش بدون کنکور می‌نماید و داوطلبان می‌توانند در زمان مشخص نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند. معدل بالا شانس افراد برای قبولی در دانشگاه های برتر آزاد را افزایش می‌دهد اما داوطلبان با معدل پایین نیز امکان قبولی خواهند داشت. با انتخاب رشته صحیح می‌توانید پذیرش بهترین دانشگاه‌های آزاد را به دست آورید. برای این منظور کافیست این مقاله را مطالعه کرده و از طریق شماره های درج شده در پایین صفحه با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید.

معدل لازم برای ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد

معدل لازم برای رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

بسیاری از داوطلبان ترجیح می‌دهند که شانس خود را برای قبولی بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز امتحان کنند و از این طریق به تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازند. داوطلبان رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش می شوند یعنی معدل دیپلم آن‌ها ملاک قبولی شان خواهد بود.

به طور کل باید گفت که معدل لازم برای رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد تعیین نشده است و همه داوطلبان می‌توانند ثبت نام کرده و شانس خود را امتحان کنند. قبولی بدون کنکور دانشگاه آزاد شانس بزرگی برای داوطلبان است به همین منظور توصیه می‌شود که حتما با مشاوران تحصیلی مشورت نمایید تا با انتخاب رشته اصولی شانس شما را افزایش دهند. برای این منظور می‌توانید از متخصصان مجموعه دانتل کو کمک بگیرید.

داوطلبان گرامی پیشنهاد می کنیم حتما پیش از ثبت نام مقاله زیر که راهنما کامل و جامع ثبت نام در دانشگاه آزاد می باشد را مطالعه نمایید.

جتما بخوانید: راهنما جامع ثبت نام دانشگاه آزاد

تاثیر معدل بر قبولی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

همانطور که گفته شد معدل لازم برای رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد مشخص نشده است. اما مسلم است که هرچه معدل داوطلب بالاتر باشد، شانس بیش تری برای قبولی در رشته‌ها و دانشگاه‌های بهتر خواهد داشت. مثلا برای قبولی در دانشگاه های برتر آزاد مثل علوم تحقیقات و یا تهران مرکز داوطلب باید حداقل معدل ۱۶ را دارا باشد. البته این به معنای عدم قبولی با معدل پایین تر نیست و با انتخاب رشته صحیح که توسط مشاوران مجموعه دانتل کو انجام می‌شود، شانس زیادی برای قبولی در این دانشگاه‌ها خواهید داشت.

ملاک سنجش معدل

دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی اقدام به پذیرش بدون کنکور می‌کند. در هر یک از این مقاطع ملاک سنجش معدل متفاوت است و حتی میزان معدل نیز فرق می‌کند. اطلاع از ملاک سنجش معدل لازم برای رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد برای داوطلبان بسیار مفید خواهد بود و به شرح زیر می باشد.

کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته

 • ملاک سنجش معدل کل دیپلم برای داوطلبان دارای دیپلم نظام قدیم ۴ ساله
 • ملاک سنجش معدل کتبی دیپلم برای داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی
 • ملاک سنجش معدل کل دیپلم برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم سالی واحدی

نکته: ضریب تاثیرگذاری معدل در این مقاطع تحصیلی به تجانس رشته دیپلم و رشته دانشگاهی بستگی دارد.

کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته

 • ملاک سنجش معدل کل دیپلم برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا قدیم
 • ملاک سنجش معدل کل کاردانی برای داوطلبان دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته وزارت علوم یا وزارت بهداشت

شرایط پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

علاوه بر معدل لازم برای رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، داوطلبان برای قبولی باید شرایط دیگری را نیز دارا باشند. دانشگاه آزاد شرایط عمومی و اختصاصی را مشخص کرده است که داوطلب باید از آن‌ها آگاه باشند. شروط قبولی بدون کنکور دانشگاه آزاد به شرح زیر می‌باشد.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا ادیان مورد قبول اسلام
 • اعتقاد به ارزش های جمهوری اسلامی و عدم مخالفت با آن
 • نداشتن مشکلات اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • داشتن سلامت جسمانی
 • پرداخت شهریه دانشگاه در هر ترم تحصیلی

شرایط اختصاصی

 • ارائه مدرک دیپلم نظام آموزش قدیم یا جدید و یا مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت
 • افرادی که رشته غیرمتجانس با رشته مدرک دیپلم خود را قبول شده‌اند باید ۱۴ واحد جبرانی بگذرانند.
 • داشتن مدرک کاردانی با معدل ۱۲ برای داوطلبان مقطع کارشناسی ناپیوسته
 • تحویل مدرک کاردانی قبل از ثبت نام حضوری برای داوطلبان با مدرک فنی و حرفه ای
 • رشته های بدون کنکور تربیت بدنی شرط معدل ندارد.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد

پس از بررسی معدل لازم برای رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد، نتایج اعلام می‌شود و داوطلبان از قبولی خود مطلع خواهند شد. در این مرحله داوطلبان پذیرفته شده بایستی در تاریخ مشخص به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنند و مدارک خود را به واحد آموزش تحویل دهند. توجه داشته باشید که داوطلبان پس از قبولی در دانشگاه آزاد می‌توانند برای انتقالی و یا مهمان شدن اقدام نمایند. لازم به ذکر است که اگر داوطلب با استفاده از اطلاعیه‌های خود دانشگاه برای پذیرش بدون کنکور اقدام کرده باشد، امکان انتقالی و یا مهمان شدن را نخواهد داشت. در صورتی که قصد انتقالی به دانشگاه های دیگر را دارید، می‌توانید از مشاوران مجموعه دانتل کو کمک بگیرید تا بهترین دانشگاه ‌ها و راحت‌ترین روش‌ها برای انتقالی را به شما معرفی کنند.

حتما بخوانید: راهنما ثبت نام بدون کنکور

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

نتایج بدون کنکور آخرین مرحله از ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد است. در این مرحله داوطلبان باید به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و نتایج نهایی را به صورت اینترنتی مشاهده نمایند. نتایج نهایی نیمسال اول تحصیلی در شهریور ماه منتشر می‌شود و داوطلبان پس از اعلام نتایج می‌توانند برای ثبت نام در ترم مهرماه اقدام نمایند.

نتایج نیمسال دوم تحصیلی نیز در اواخر دی یا اوایل بهمن ماه منتشر می گردد. تاکنون زمان دقیق اعلام نتایج مشخص نشده است. به محض اطلاع رسانی این مطلب بروزرسانی خواهد شد. همچنین شما می‌توانی برای کسب اطلاع دقیق از زمان بندی بدون کنکور دانشگاه آزاد با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید.

مشاوره معدل لازم برای رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور می‌نماید. شرط معدل برای رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد وجود ندارد و همه داوطلبان می‌توانند ثبت نام و انتخاب رشته را انجام دهند. داشتن معدل بالا شانس قبولی را افزایش می‌دهد.

با توجه به اهمیت انتخاب رشته و معدل لازم برای رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، ضروری است که داوطلبان حتما از مشاوران تحصیلی کمک بگیرند. مشاوران شرایط شما را بررسی کرده و با به کارگیری اصول صحیح انتخاب رشته شانس شما را برای قبولی تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهند. مشاوران و متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. برای دریافت مشاوره در زمینه معدل لازم برای رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ۹۱۰۰۵۰۶۶-۰۲۱ تماس بگیرید.

نظرات