arongroups

ماشین لباس شویی صنعتی چیست ؟

0

سال های پیش ماشین لباس شویی اختراع شد و به خانه ها راه پیدا کرد . بعد از گذشت مدت زمانی دقیقاً مشابه اتفاقی که برای ماشین ظرفشویی افتاد ، زمانی که ماشین لباس شویی در نمایشگاه های بین المللی حضور پیدا کرد مجموعه های هتل ها و بیمارستان ها بیشتر از این دستگاه استقبال کردند زیرا آنها روزانه با حجم بسیار زیادی ملحفه و پتویی روبه رو بودند که آغشته به کثیفی و خون بود و حتماً باید دستگاهی اختراع می شد که به واسطه آن می توانستند مقدار زیادی از این ملحفه های کثیف را شستشو بکنند و تنها راه حل این اتفاق ، ماشین لباسشویی صنعتی بود.

ماشین لباسشویی صنعتی ایرانی

استقبال بیمارستان ها و هتل ها از این دستگاه سبب شد که شرکت های بزرگ و عظیمی همچون تولکار و الکترو لوکس به این فکر بیفتند که دستگاه ماشین لباسشویی صنعتی را اختراع بکنند به صورتی کاملا صنعتی ، که توانایی شستشوی مقدار زیادی ملحفه و پتو را در طول روز داشته باشند و به این شکل ماشین لباسشویی صنعتی پا به عرصه بازارهای جهانی گذاشت و امروزه ماشین لباسشویی صنعتی جایگاه ویژه ای در حوزه تجهیزات آشپزخانه های صنعتی به خود اختصاص داده است. امروزه میبینیم که بیمارستان ها، هتل ها، ارگان ها، سازمان ها، مجموعه های غذایی بزرگ، رستوران های بزرگ همه و همه از ماشین های لباسشویی صنعتی استفاده می کنند، ماشین لباسشسویی صنعتی که می تواند در طول روز حجم زیادی از لباس و یا ملحفه و پتو را برای شما شستشو بکند .

البته داستان به اینجا ختم نشد برای اینکه شما بتوانید ماشین لباسشویی عالی در مجموعه خود داشته باشید حتماً باید تجهیزات دیگری را نیز خریداری بکنید که تجهیزاتی دیگری همچون دستگاه آبگیر ، همچون دستگاه خشک کن و همینطور دستگاه اتو صنعتی و عفونی شور صنعتی که در بعضی از مجموعه های بزرگ و مخصوصاً بیمارستان ها که  البته امروزه هتل ها نیز از این دستگاه عفونت شور باید استفاده بکنند .

معرفی تجهیزات لاندری

این حجم ماشین آلات را در کنار یکدیگر به نام خط لاندری نامگذاری کردند یعنی خط شستشوی مجموعه شما و این مجموعه می تواند هر مجموعه باشد . امروزه حتی در رستوران ها نیز از ماشین های لباسشویی صنعتی استفاده می کنند و این نشانه دهنده این است که این دستگاه جز اساسی ترین ماشین آلات در حوزه تجهیزات آشپزخانه های صنعتی بحساب می آید. ماشین لباسشویی صنعتی در وزن های مختلف تولید می شود و همینطور ماشین های عفونت شور و همینطور خشک کن های صنعتی و دستگاه پتو شور هر کدام از این ها حجم های مختلفی دارند و با ساختار های مختلف در حجم های مختلف تولید و به بازار عرضه شده است. امروزه شرکت های بسیار زیادی در عرصه جهانی هستند که انواع تجهیزات خطوط لاندری را تولید می کنند و به بازار عرضه می کنند این تجهیزات خط لاندری تجهیزاتی بسیار عالی و فوق العاده و کار آمد است که البته در کشور عزیزمان ایران خیلی از شرکت ها هستند که اقدام به تولید این ماشین آلات فوق العاده و کارآمد نموده اند.

ماشین لباسشویی صنعتی البرز

معرفی ماشین لباس شویی خط لاندری صنعتی

ماشین لباسشویی صنعتی در وزن های مختلف تولید می شود ماشین لباس شویی صنعتی ۲۰ کیلویی ، ۳۰ کیلویی ، ۴۰ کیلویی تا ۱۰۰ کیلویی . البته مساله ای که هست این ماشین های لباسشویی دقیقاً باید متناسب با نوع نیاز مشتری در اختیار ایشان قرار بگیرد برای اینکه شما در یک بیمارستان بزرگ ماشین لباسشویی را بتوانید مستقر کنید حتماً باید نمونه بزرگ ۷۰ -۸۰ کیلویی و یا حتی ۱۰۰ کیلویی این دستگاه را جانمایی کنید و مثلا در یک رستوران کوچک دیگر نیازی نیست یک ماشین لباسشویی بزرگ خریداری بکنند و می تواند از یک ماشین لباسشویی ۲۰ کیلویی یا ۳۰ کیلویی استفاده بکنند.

نکته ای در خرید ماشین لباسشویی صنعتی

نکته ای که هست عزیزانی که می خواهند اقدام به خرید ماشین لباسشویی صنعتی بکنند حتماً باید بدانند که مقدار تولید ملحفه و پتوی آنها چقدر است که متناسب با آن از دستگاه ماشین لباسشویی صنعتی خریداری کرده و استفاده بکنند زیرا که اگر در مجموعه ای مقدار زیادی ملحفه در طول روز و یا لباس در طول روز تولید شود یا به عبارتی کثیف شود ولی ماشین لباسشویی کوچکی خریداری کرده باشند آن دستگاه توان شستشوی این مقدار ملحفه و لباس را ندارد و حتماً باید از یک ماشین لباسشویی بزرگ استفاده کنید و یا مثلا برای یک مجموعه کوچک شما یک ماشین لباسشویی ۷۰ کیلویی خریداری می کنید و این یک خرید بسیار نا مناسب و غیر حرفه ای است .

برای اینکه شما بتوانید یک ماشین لباسشویی ۷۰ کیلویی را آبگیری بکنید نیاز به ۲۱۰ لیتر آب دارید و به هر ترتیب اگر مقدار کمی ملحفه و لباس داشته باشید با این حجم شستشو اصلا جور در نمیاید پس شما حتماً به هنگام خرید دقت کنید که دقیقاً ماشین لباسشویی را دریافت بکنید  که متناسب با نیازتان باشد که چقدر میخواهید شتسشو کنید و چقدر میخواهید خروجی بگیرید  و یا به عبارتی این نکته را در نظر داشته باشید که مقدار ورودی ملحفه و لباس شما چه مقدار است و خروجی آن به چه صورت باید اتفاق بیوفتد.

معرفی دستگاه آبگیر خط لاندری صنعتی

بعد از اینکه لباس ها شسته شد باید آبگیری شود و برای اینکار از دستگاه آبگیر استفاده می کنند، شما باید لباسهای شسته شده را در داخل مخزن آبگیر می ریزید که البته جدا از ماشین لباس شویی و یا ماشین پتو شوی شما است که شما داخل دستگاه آبگیر ریخته و دستگاه را روشن می کنید. این دستگاه آبگیر با چرخشی که انجام می دهد آب پتو ، لباس و ملحفه شما را می گیرد شما می توانید برای حتی دو و یا سه عدد ماشین لباس شویی تنها یک دستگاه آبگیر استفاده کنید که این دستگاه با چرخشی بسیار بالایی که دارد اب ملحفه شسته شده و لباس های شسته شده شما را در مدت زمان کوتاهی گرفته و تقریباً لباس را نیمه خشک می کند.

شما آبگیر هایی که می توانید استفاده بکنید در وزن های ۲۰ و ۴۰ کیلویی در بازار موجود می باشد که عموماً خیلی از مجموعه ها تنها یک دستگاه ۲۰ کیلویی خریداری می کنند و دلیل آن این است که یک ماشین لباسشویی شستشوی آن ممکن است حدود یک ساعت طول بکشد.  اما یک دستگاه آبگیر در ۳ دقیقه می تواند حجم ۲۰ کیلو لباس ، ملحفه و پتو را آبگیری کند و این یعنی اینکه شما براحتی می توانید در کنار لباسشویی خود یک آبگیر ۲۰ کیلویی قرار دهید و تمامی خروجی ماشین لباسشویی خود را توسط این دستگاه آبگیری کنید تا وارد مرحله بعد مرحله خشک کردند بشود.

معرفی دستگاه خشک کن خط لاندری صنعتی

دستگاه خشک کن بعد از دستگاه آبگیر در خط لاندری قرار می گیرد دستگاه خشک کن به سه صورت لباس ها را خشک می کند یا با حرارت المنت برق یا با حرارت گاز و یا با حرارت بخار که البته این متناسب با مجموعه ای که این دستگاه ها می خواهد در آنجا تهویه شود تنظیم می گردد. در بعضی از مجموعه ها بخار وجود دارد پس برای خشک کردن از بخار استفاده می کنید که خیلی نتیجه مطلوبی دریافت میکنید ، در بعضی از مجموعه ها از المنت یا به عبارتی از برق استفاده می کنیم و در بعضی از مجموعه ها از گاز و این خشک کن مقدار زیادی از حجم لباس را می تواند در مدت زمان کوتاهی خشک بکند و شما دقیقاً تا زمان خشک شدن این خط لاندری یک ساختار بسیار عالی و سیستماتیک را به خود می گیرد. شما ابتدا لباس ها و ملحفه را در داخل لباس شویی میریزید وبه مدت یک ساعت شستشو می کند بعد از آن وارد دستگاه آبگیر می شود آب لباس ها گرفته می شود و بعد از داخل دستگاه خشک کن قرار داده و آن را خشک می کنیم و این یک خط لاندری فوق العاده و عالیست که شما می توانید داشته باشید و در مجموعه بزرگ خود از این ماشین آلات فوق العاده استفاده کنید.

معرفی دستگاه عفونت شور خط لاندری صنعتی

دستگاه عفونت شور یا دستگاه عفونی شور صنعتی یک دستگاه دیگر در خط لاندری است که عموماً در بیمارستان ها استفاده می شود که البته امروزه هتل ها نیز از این دستگاه استفاده می کنند شما این دستگاه را در جایی تبعیه می کنید که قسمت ورودی لباس های عفونی جدا از قسمت خروجی آن است . دستگاه عفونت شور با بخار شستشو می کند با بخار بسیار داغ ، بخاطر همین تمامی کثیفی ها و تمامی خون آب ها را از بین می برد البته مساله ای که هست زمانی که شما لباسهای خون آلود را در دستگاه عفونت شور می ریزید در مرحله اول با آب سرد شستشو می کند تا خون از لباس جدا شده و بعد در مرحله بعد بصورت بخار لباسها را شستشو می کند تا تمامی عفونت های لباس از بین رفته تمامی باکتری های لباس از بین برود و در قسمت خروجی تمیز لباس ها کاربر لباس ها را دریافت می کند و به چرخه مصرف باز می گرداند. درست متوجه شدید دستگاه عفونت شور یک قسمت ورود و یک قسمت خروج دارد ، قسمت ورود این دستگاه قسمت ورود لباس های عفونی است و قسمت خروجی این دستگاه قسمت خروج لباس های تمیز می باشد پس در یک بیمارستان کلا قسمت ورودی دستگاه عفونی شور با قسمت خروجی آن متفاوت است و هیچگونه ارتباطی با یکدیگر ندارند . این دستگاه ها همانطور که گفته شده بیشتر در هتل ها و بیمارستان ها استفاده می شوند و لباس هایی که بعد از عفونی شوری از این دستگاه خارج می شوند وارد خط خشک شدن و اتو می شوند و دقیقاً بعد از این اتفاق به چرخه مصرف بازگردانده می شوند .

تجهیزات لاندری صنعتی

معرفی دستگاه اتو صنعتی خط لاندری

دستگاه اتوی صنعتی مرحله نهایی یک خط لاندری می باشد که اتوها با ۲ ساختار طراحی می شوند اتوی پرسی و اتوی غلطکی . اتوی پرسی برای لباس ها نیز استفاده می شود هم برای لباس ها و هم برای ملاحفه های کوچک از اتوی پرسی استفاده می شود که اتوها عموما ۲ ساختار دارند که بعضی از آنها دستی هستند و بعضی از آنها اتومات هستند که تنها با یک دکمه استفاده می کنند . نمونه اتومات طراحی شده تا اینکه خانوم هایی که در بیمارستان ها و یا هتل ها که در خط لاندری فعالیت می کنند بتوانند راحت تر لباس ها را با اتوی پرسی اتو کنند زیرا که اتوی دستی قدرت زیادی می خواهد تا بتوانید قسمت بالای اتو را با قسمت پایین پرس بکنید و بیشتر مرد ها می تواند این کارها را راحت تر انجام بدهند .

نمونه دیگر اتوی صنعتی ، اتوی غلطکی است . اتوی غلطکی عموما برای ملحفه ها استفاده می شود یا می توانیم بگوییم فقط برای ملحفه استفاده می شود . اتوی غلطکی با دو ساختار طراحی می شود اتوی غلطکی دو طرفه و اتوی غلطکی یک طرفه در اتوی غلطکی یک طرفه کاربر از یک قسمت ملحفه را داخل اتو قرار می دهد و از همان قسمت ملحفه اتو شده را دریافت می کند ، اما در اتوی غلطکی دو طرفه از یک قسمت ملحفه وارد می شود و از قسمت دیگر کاربر دیگر ملحفه اتو شده را دریافت می کند. کیفیت اتوی غلطکی دوطرفه از یک طرفه بالاتر است اما جاگیر تر می باشد و حجم بسیار زیادی دارد و عموما در هتل ها ، بیمارستان ها و مجموعه ها از اتوی غلطکی یک طرفه استفاده می شود که جای کمتری می گیرد و یک کاربر می ایستد تا این ملحفه ها را اتو بکند.

روی هم رفته این تجهیزات لاندری با ساختاری بسیار عالی و فوق العاده می تواند یک خط شستشوی درجه یک برای مجموعه شما باشد تا شما یا در بیمارستان و هتل و هر مجموعه ای دیگری هستید و یا سازمان ، ارگان و پادگان به راحتی از این دستگاه ها استفاده کنید و نتیجه بسیار عالی و مطلوبی را دریافت بکنید. در کشور عزیزمان ایران نیز سالهاست تجهیزات لاندری تولید میشود .یکی از بزرگترین تولید کننده ماشین لباس شویی صنعتی شرکت البرز تجهیز میباشد که سالهاست انواع ماشین لباس شویی صنعتی ایرانی البرز و ماشین ظرفشویی صنعتی ایرانی البرز را تولید و به بازار عرضه میکند . امید است که تولیدات داخلی به جایگاهی برسد که به کشور های دیگر صادر شود تا بتوانیم جایگاه ویژه ای در حوزه ی این صنعتی در دنیا بدست بیاوریم .

نظرات