arongroups

بیوگرافی و علت فوت علیرضا صفارزاده رئیس فدراسیون ورزش زورخانه ای + تصاویر

0

بیوگرافی و علت فوت علیرضا صفارزاده رئیس فدراسیون ورزش زورخانه‌ای + تصاویر

بیوگرافی علیرضا صفارزاده مربی رزمی و رئیس اسبق فدراسیون ورزش زورخانه ای و همسرش, درگذشت و علت مرگ علیرضا صفارزاده رئیس اسبق فدراسیون ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی با عکس و زندگی شخصی و سوابق و پیج اینستاگرام و خانواده اش را در سایت حرف تازه میخوانید

بیوگرافی و علت فوت علیرضا صفارزاده رئیس اسبق فدراسیون ورزش زورخانه‌ای + تصاویر

بیوگرافی علیرضا صفارزاده و همسرش

علیرضا صفارزاده متولد ۱۳۴۰ در تهران ، درگذشت ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ در سن ۶۲ سالگی بر اثر ایست قلبی، جانباز و رئیس اسبق فدراسیون ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی بود . او دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت بوده و سابقه همکاری با بیشتر کشتی گیران و ورزشکاران ایرانی را در کارنامه ورزشی داشت. رییس فدراسیون پهلوانی کشور، ۲۹ سال مدیریت در امر ورزش در بیش از ۲۰ رشته ورزشی، موسس و مدیر عامل باشگاه فجر سپاه، موسس و اولین مدیر سازمان بسیج ورزشکاران، معاون تربیت بدنی نیروی مقاومت بسیج، مربی، داور و دان ۵ ورزش‌های رزمی و … از جمله فعالیت های چند ساله ایشان در عرصه ورزشی و مدیریتی می باشد.

سردار علیرضا صفارزاده از جانبازان جنگ تحمیلی بود و ۹۰ ماه حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل را داشت.

بیوگرافی علیرضا صفارزاده و همسرش

همسر و فرزندان علیرضا صفارزاده

از زندگی خصوصی و همسر و فرزندان ایشان اطلاعی در دست نیست

سوابق و فعالیت ها

مرحوم علیرضا صفارزاده از ورزشکاران باستانی کار و جانبازان جنگ تحمیلی با سابقه پر تلاش و بی حاشیه بود. رییس فدراسیون پهلوانی کشور، ۲۹ سال مدیریت در امر ورزش در بیش از ۲۰ رشته ورزشی، موسس و مدیر عامل باشگاه فجر سپاه، موسس و اولین مدیر سازمان بسیج ورزشکاران، معاون تربیت بدنی نیروی مقاومت بسیج، مربی، داور و دان ۵ ورزش‌های رزمی و …از جمله کارهای مهم او بود که در سال های اخیر انجام داده بود.

صفارزاده سال ۱۳۸۵ به عنوان رئیس فدراسیون ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی انتخاب شد و در سال ۱۴۰۰ از سوی مهرعلی باران چشمه به عنوان مشاور عالی فدراسیون منصوب شد. ریاست انجمن تیراندازی بسیج و ریاست انجمن پهلوانی و زورخانه ای بسیج از دیگر سمت های مرحوم صفارزاده در مدیریت ورزش است.

علت فوت علیرضا صفارزاده جانباز و رئیس فدراسیون ورزش زورخانه ای

علت فوت علیرضا صفارزاده جانباز و رئیس فدراسیون ورزش زورخانه ای و پهلوانی

علت مرگ و فوت علیرضا صفارزاده است قلبی عنوان شده است. او عصر پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ به دیار باقی شتافت.

سردار علیرضا صفارزاده علاوه بر حضور طولانی مدت در جبهه های نبرد حق علیه باطل و جانفشانی در دوران دفاع مقدس، پس از جنگ نیز به عنوان مدیری خدوم، مسئولیت پذیر و شریف در عرصه های گوناگون به ویژه ورزش حضور داشت در حوزه ورزش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج، فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و کمیته ملی پارالمپیک منشا خدمات بسیاری بود.

پبام های تسلیت

حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان درگذشت صفارزاده را تسلیت گفت.

در بخشی از پیام سجادی آمده است: «عروج سردار رشید اسلام و جانباز سرافراز، آقای علیرضا صفارزاده موجب تاسف و تاثر فراوان شد. زنده یاد صفارزاده مجاهدی مخلص، باصفا و یاور صدیق نظام و ولایت بود و در دوران هشت سال دفاع مقدس نقش‌آفرینی موثری در دفاع از کیان کشور داشت و به درجه جانبازی نائل آمد.

حضور زنده یاد سردار صفارزاده در عرصه‌ی ورزش کشور همچنین ورزش سپاه و بسیج با منشا خیر و خدمات همراه بود. دوره‌ی مدیریت ایشان در فدراسیون ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی هم یکی از دوره‌های پر رونق و موفق این ورزش آیینی در کشور را رقم زد و آیین‌های ورزش زورخانه‌ای به عنوان میراث بشری ثبت جهانی یونسکو شد.

با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی این جانباز سربلند و مدیر ارزشمند، عروج سردار علیرضا صفارزاده را به خانواده ایشان، همرزمان پرافتخارش، جامعه‌ی ورزش کشور بویژه جامعه‌ی ورزش زورخانه‌ای تسلیت می‌گویم و برای بازماندگان آرزوی صبر و سلامتی داریم.»

سوابق مدیریتی

  • رییس فدراسیون پهلوانی کشور،
  • ۲۹ سال مدیریت در امر ورزش در بیش از ۲۰ رشته ورزشی،
  • موسس و مدیر عامل باشگاه فجر سپاه،
  • موسس و اولین مدیر سازمان بسیج ورزشکاران،
  • معاون تربیت بدنی نیروی مقاومت بسیج،
  • مربی، داور و دان ۵ ورزش‌های رزمی
  • عضو اتاق فکر طرح جامع ورزش کشور
  • مربی، داور و دان ۵ ورزش‌های رزمی
  • مسئول تدوین سند راهبردی ورزش بسیج
  • عضو شورای راهبردی ورزش سپاه

نظرات