ویژگی های بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

0

آب تمیز و سالم یکی از نیازهای اساسی بشر است. با وجود اینکه شرکت‌های تولید و عرضه آب شرب در بسیاری از کشورها تلاش می‌کنند تا آب خالص و سالمی را در اختیار مردم قرار دهند، اما همچنان ممکن است آب شرب شهری آلاینده‌هایی مانند کلر، فلزات سنگین و مواد شیمیایی دیگر را در خود داشته باشد.
به همین دلیل، بسیاری از افراد اقدام به نصب دستگاه تصفیه آب در منزل خود می‌کنند. در این مقاله، به بررسی ویژگی‌های بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی می‌پردازیم.

 دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

در انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی باید توجه داشت که این دستگاه باید بتواند تمام آلاینده‌های شیمیایی و زیستی را از آب حذف کند. همچنین، این دستگاه باید قابلیت حذف کردن ذرات جامد و کلر را نیز داشته باشد.

برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، بهتر است تصفیه آب برندهای معتبر را خریداری کرد. در حال حاضر در ایران، مارک های معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی شامل سی سی کا، لایف واتر، هیوندای و سافت واتر است.

علاوه بر نکته ذکر شده، دستگاهی دارای کیفیت بالاتر است که قطعات به کار رفته در آن، مثل هوزینگ، مخزن و پمپ دارای بهترین کیفیت باشد. در حال حاضر قطعات تایوانی دارای کیفیت مرغوبی هستند.

قیمت تصفیه آب خانگی

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی فاکتور های گوناگونی دارد. در حال حاضر دستگاه تصفیه آب میتواند ایرانی، وارداتی و یا تایوانی باشد. دستگاه هایی که با نام تایوانی به فروش میرسند، دارای قطعات تایوانی هستند اما در ایران مونتاژ میشوند.

دستگاه تصفیه آب خانگی

میتوان گفت دستگاه های تایوانی مونتاژ شده در ایران از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند. از بین این دستگاه ها، دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل نوبل و همچنین تصفیه آب هیوندای مدل h700 جزو بهترین ها میباشند.

دستگاه تصفیه آب خانگی

در خرید تصفیه آب به چه نکاتی توجه کنیم؟

در خرید دستگاه تصفیه آب باید به مواردی مانند نوع تصفیه‌کننده، ظرفیت تصفیه، مشخصات فنی، قیمت، و مدت گارانتی توجه کنید. همچنین، نباید فراموش کنید که قیمت بالاتر همیشه به معنی بهترین کیفیت نیست و باید دستگاهی با کیفیت و قیمت مناسب را انتخاب کنید.

علاوه بر آن یکی از نکاتی که دستگاه های مختلف را از هم متمایز میکند، فیلترهای متنوع به کار رفته در آن است. در قسمت بعد به معرفی هر یک از این فیلترها خواهیم پرداخت.

انواع فیلتر های آب تصفیه کن

فیلترهای دستگاه‌های تصفیه آب انواع مختلفی دارند و با توجه به تعداد و کیفیت آن‌ها، دستگاه‌های تصفیه آب از نظر کیفیت و قیمت متمایز می‌شوند. هر چه کیفیت فیلترها بهتر باشد، قیمت دستگاه تصفیه آب نیز به همان نسبت بیشتر خواهد بود.

دستگاه‌هایی که از سیستم اسمز معکوس برای فیلتراسیون استفاده می‌کنند معمولا دارای پنج یا شش فیلتر برای تصفیه آب می‌باشند. در برخی از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی فیلتر‌های مرحله هفت و هشت نیز به دستگاه اضافه می‌شوند و به غنی تر کردن و بهبود دادن کیفیت کمک فراوانی میکنند.

در این قسمت از مطلب به معرفی فیلتر های تصفیه آب خانگی خواهیم پرداخت و عملکرد و وظیفه هر یک از آنها را بازگو خواهیم کرد.

  1. فیلتر پلی پروپیلن pp : برای حذف ذرات درشت تا اندازه ۵ میکرون مانند ماسه، گل و لای، رسوبات، زنگ لوله ها و … .
  1. فیلتر کربن پودری یا کربن گرانول : از این فیلتر غالبا برای حذف کلر از آب استفاده میشود.
  2. فیلتر کربن بلاک : این فیلتر وظیفه دارد که به عنوان یک مکمل برای فیلتر مرحله ۲ عمل کند.  یعنی از فیلتر مرحله چهارم که مهمترین فیلتر تصفیه آب است محافظت کرده و اجازه ندهد که کلر وارد این فیلتر شود
  3. فیلتر ممبران اسمز معکوس : به منظور حذف تمام آلاینده های موجود در آب تا ابعاد ۰,۰۰۰۱ میکرون مورد استفاده قرار میگیرد. در قسمت قبل که به معرفی اسمز معکوس پرداختیم از یک غشای نیمه تراوا نام بردیم. در دستگاه آب تصفیه کن غشای نیمه تراوا فیلتر ممبران است.
  4. فیلتر کربن اکتیو یا پست کربن : برای بهبود طعم و بوی آب آشامیدنی که به طور خطی روی دستگاه تصفیه آب و در مرحله پنجم آن نصب میشود.
  5. فیلتر مینرال : اضافه کردن مواد معدنی مفید برای بدن انسان به آب مثل یون های کلسیم و سدیم و … .

این فیلتر ها به طور متوسط بین ۶ تا ۲۴ ماه عمر میکنند. البته عمر هر یک از فیلتر ها با یکدیگر متفاوت بوده است. همچنین بستگی به کیفیت آب منطقه شما دارد.

قیمت فیلتر ممبران که در مرحله چهارم نصب میشود و در مورد آن توضیحاتی دادیم، نسبت به دیگر فیلترها بیشتر است. فیلتر های پیش تصفیه که سه فیلتر مرحله اول هستند به صورت پک معمولا ارائه میشوند و قیمت بسیار مناسب تری دارند.

از کجا خرید دستگاه تصفیه آب را انجام دهیم ؟

اهمیت مرکزی که در آن به خرید دستگاه تصفیه آب خانگی میپردازید، به این دلیل است که در دام کلاهبرداران و شیادان نیفتید. زیرا در صورتی که از یک مرکز معتبر اقدام به خرید تصفیه آب کنید، در آن صورت از کیفیت دستگاه خود تا حد زیادی اطمینان خواهید داشت.

شرکتی که از آن دستگاه تصفیه آب خریداری می کنید، باید برخی از خدمات را به شما ارائه دهد. یکی از این خدمات، گارانتی حداقل یک ساله برای محصول فروخته شده است. خدمت دیگری که شرکت‌های معتبر در این حوزه ارائه می دهند، نصب و ارسال رایگان دستگاه خریداری شده است. معمولاً برای نصب و ارسال دستگاه، فروشنده هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

دستگاه تصفیه آب خانگی

شرکت پاکاب گستر با ارائه تمامی امتیاز‌های ذکر شده، یکی از معتبر‌ترین شرکت‌های تصفیه آب در ایران است. تصفیه آب پاکاب گستر از سال ۱۳۸۸ در حوزه تصفیه آب شروع به کار کرد. از آن زمان به تولید و فروش دستگاه تصفیه آب و ارائه خدماتی همچون تعویض فیلتر و سرویس دوره ای تصفیه آب پرداخته است. برای خرید تصفیه آب خانگی یا نیمه صنعتی، و لوازم و قطعات تصفیه آب از شرکت بازرگانی پاکاب گستر میتوانید به سایت دیجی پاکاب مراجعه کنید.

نظرات