arongroups

طرز تهیه کیک یخچالی آسان در منزل + آموزش تصویری و تمام نکات مهم با طعم متفاوت

0

طرز تهیه کیک یخچالی :  این خوراکی یکی از انواع دسر های خوشمزه بین المللی است که بدون نیاز به فر درست می شود.به همین دلیل ما آموزش این دسر جذاب همراه آموزش تصویری را ویزه ۱۴۰۲ برای شما آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

طرز تهیه کیک یخچالی

طرز تهیه کیک یخچالی آسان در منزل + آموزش تصویری و تمام نکات مهم با طعم متفاوت

مواد لازم :

شیر ۳ لیوان
شکر ½ لیوان
کره ۱ قاشق غذاخوری
وانیل ۱ پنس
نشاسته ذرت ۲ قاشق غذاخوری
آرد قنادی ۲ قاشق غذاخوری
پودر کاکائو ۲ قاشق غذاخوری
بیسکوییت پتی بور ۳ بسته

دستور تهیه :

برای تهیه ابتدا شیر سرد را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم، در ادامه شکر را به همراه نشاسته ذرت، پودر کاکائو و آرد قنادی به شیر اضافه می کنیم، سپس قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم.در این مرحله حدود ۱۰ دقیقه مواد را به صورت مداوم هم می زنیم تا غلیظ شوند، زمانی که اطراف شیر شروع به جوش زدن کرد، کره را به همراه وانیل به قابلمه اضافه می کنیم و با سرعت هم می زنیم تا گلوله گلوله نشوند.

مواد لازم کیک یخچالی

پس از اینکه کره به طور کامل آب شد و با دیگر مواد ترکیب شد، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم. حالا یک مستطیلی را با کیسه فریزر پوشش می دهیم، سپس ۲ قاشق از مواد کف قالب می ریزیم و آنرا صاف می کنیم.حالا روی مواد را با بیسکوییت پتی بور می پوشانیم. در ادامه مقداری شیر داخل یک کاسه مناسب می ریزیم و جلوی دستمان قرار می دهیم. بیسکوییت ها را به شیر آغشته می کنیم، سپس ۱ قاشق مرباخوری از کرم روی بیسکوییت ها می مالیم.

کلیپ تهیه کیک یخچالی

حالا بیسکوییت ها را به ترتیب دلخواه داخل قالب قرار می دهیم تا قالب پر شود. پس از اینکه قالب پر شد روی قالب را با کرم می پوشانیم و به مدت یک ساعت در یخچال قرار می دهیم تا کیک خودش را بگیرد و منسجم شود.پس از گذشت یک ساعت کیک را از قالب خارج می کنیم و تمام قسمت های آنرا با کرم کاور می کنیم، سپس مجددا انرا به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا آماده شود. سپس کیک را به صورت دلخواه تزیین می کنیم.

آموزش تهیه کیک یخچالی

کیک یخچالی

همراه ما باشید

نظرات