اکسکینو

مدل های جدید تزیین حلوا ویژه سفره افطار ۱۴۰۲ + نکات مهم تزیین حلوا

0

تزیین حلوا سفره افطار : حلوا، یکی ازدسرهایی است که معمولا به عنوان یک میان وعده خوشمزه شناخته شده است.استفاده از آن نیز در سفره افطار و ماه مبارک رمضان نیز بسیار رایج است. به همین دلیل ما مدل های جدید تزیین حلوا ویزه سفره افطار ۱۴۰۲ را همراه نکات مهم برای شما آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

تزیین حلوا سفره افطار

مدل های جدید تزیین حلوا ویژه سفره افطار ۱۴۰۲ + نکات مهم تزیین حلوا

تزیین حلوا با قیف :

برای استفاده از قیف، حلوا نباید خیلی گرم و یا خیلی سرد باشد، زیرا خیلی گرم بودن آن باعث می‌شود که حلوا شکلی که باید بعد از خروج از قیف پیدا کند را به خود نگیرد. سرد بودن آن باعث شکننده شدن تزیینات حلوا و ایجاد ترک بر روی آن می‌شود. طرزاستفاده از قیف برای تزیین حلوا، باید به‌گونه‌ای باشد که ابتدا ماسوره مورد نظرتان را به‌وسیله یک رابط به قیف متصل کنید و سپس قیف را داخل ظرفی قرارداده و قالب قیف را از بالا باز کنید تا بتوانید به راحتی حلوا را داخل آن بریزید. ماسوره‌هایی برای تزیین حلوا به قیف متصل می‌شود که شکل‌های مختلفی دارد. برای تزیین یک حلوا، می‌توانید از انواع این ماسوره‌ها استفاده کنید. انواع ماسوره شامل ماسوره شکوفه، ماسوره گلبرگ و ماسوره حصیری است.

تزیین حلوا با قیف

تزیین حصیری

برای تزیین حلوا به شکل سبد حصیری، باید از ماسوره حصیری بزرگ استفاده کنید.ابتدا به شکل خطوط موازی حلوا را درسینی بریزید، سپس با یکی درمیان کشیدن ماسوره حصیری روی خطوطی که قبلا به شکل موازی کشیده‌اید، طرح حصیر را ایجاد کنید. با ماسوره شکوفه‌ای، دور تا دوراین سبد حصیری را شکوفه بزنید و با استفاده از ماسوره گلبرگ، طرح چندین گل رز در اندازه‌های متفاوت را درست کرده و درگوشه‌ای ازاین سبد حصیری قراردهید. تزیین این حلوا گرچه زمان‌براست، اما در آخر، حلوای بسیار زیبایی خواهید داشت.

تزیین حلوا

با چنگال :

برای تزیین حلوا با چنگال، ابتدا حلوا را روی دیس پهن کرده و چنگال را در جهات مختلف از پهنا، بر روی حلوا فشارمی‌دهید وتمام سطح حلوا را به این شکل تزیین می‌کنید. در نهایت برای زیباتر شدن تزیین حلوا، می‌توانید به‌وسیله مغز بادام و پسته، شکوفه‌هایی را در گوشه و کنارحلوا درست کنید و با این مغزها تزیین را تکمیل کنید.

تزیین حلوا با چنگال

تزیین حلوا با شابلون :

نیز یکی از روش‌های رایج و آسان برای تزیین حلوا است. این روش بسیار ساده است، به دلیل اینکه شابلون خود دارای طرح‌ها و یا نام‌های مختلفی است و شما به راحتی با قراردادن شابلون بر روی حلوا و ریختن پودر نارگیل، می‌توانید طرح‌های مختلف شابلون را بر روی حلوا تزیین کنید.

مدل های جدید تزیین حلوا

حلوا با قیف نونی :

برای تزیین حلوا با قیف بستنی (قیف نونی)، که به شکل آماده در بستنی فروشی‌ها، قنادی‌ها به فروش می‌رسد، باید ابتدا این قیف‌ها را تهیه کنید. سپس می‌توانید حلوای آماده را به وسیله قیف و ماسوره شکوفه‌ای، داخل قیف نونی را کاملا پرکنید و روی آن را با مغز بادام و یا گل محمدی خشک تزیین کنید. این قیف‌ها را داخل سینی چیده و به‌عنوان حلوای نذری و تک نفره از میهمان‌های خود پذیرایی کنید.

تزیین حلوا با قیف نونی

تزیین حلوا با نان تارت :

برای این تزیین مجلسی و باکلاس، جدایی از درست کردن حلوا، باید به درست کردن نان تارت نیز بپردازید. مواد لازم برای تهیه نان تارت شامل زرده تخم مرغ، ماست، کمی نمک، آرد سفید وکره است. شما می‌توانید برای پخت، خمیرتارت را در قالب های تک نفره قراردهید و سوراخ‌هایی روی آن ایجاد کنید تا هنگام پخت خمیرپف نکند و بعد از پخت و سرد شدن نان تارت، حلوا را توسط ماسوره داخل نان تارت ریخته و روی آن را با سلیقه خودتان تزیین کنید. یادتان باشد، نان تارت به‌صورت آماده نیز در شیرینی فروشی‌ها و فروشگاه‌های نان‌ فانتزی‌ عرضه می‌شود. تهیه نان‌های آماده کمک زیادی به صرفه‌جویی در وقت‌تان می‌کند.

تزیین حلوا با نان تارت

همراه ما باشید

نظرات