اکسکینو
mrchoobi

آموزش پخت شیرینی خانگی بدون فر ساده و آسان ویژه عید نوروز ۱۴۰۲

0

شیرینی خانگی بدون فر : خیلی از خانم‌ها علاقه‌مندند که در منزل خودشان شیرینی‌ها را تهیه کنند و نهایت لذت را ببرند مخصوصا برای عید. از این رو ما دستور پحت شیرینی خانگی بدون فر ویژه عید ۱۴۰۲ را برای شما آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

شیرینی خانگی بدون فر

آموزش پخت شیرینی خانگی بدون فر ساده و آسان ویژه عید نوروز ۱۴۰۲

کشمشی

مواد لازم :

آرد : ۱ و ۲/۳ پیمانه
کشمش : ۱/۲ پیمانه
روغن مایع : ۲/۳ پیمانه
وانیل : ۱/۲ قاشق چایی‌خوری
پودر قند : ۱ و ۱/۳ پیمانه
تخم‌مرغ : ۲ عدد

طرز تهیه : در مرحله اول روغن و پودر قند را با یکدیگر ترکیب می‌کنیم و با همزن برقی هم می‌زنیم,سپس تخم‌مرغ‌ها را یکی‌ یکی اضافه می‌کنیم و هم می زنیم تا زمانی که پف کند و سبک شود.
هم می زنیم تا زمانی که پف کند و سبک شود.در مرحله دوم وانیل را اضافه و مخلوط می‌کنیم, سپس آرد و کشمش را به مواد اضافه می‌کنیم و با یکدیگر کاملاً مخلوط می‌کنیم تا یکدست شود.
آرد و کشمش راد اضافه میکنیم.در مرحله سوم مواد آماده ‌شده را با قیف داخل ماهیتابه چرب به صورت چند تا دایره می‌ریزیم و یا اینکه به‌اندازه یک گردو با قاشق برمی‌داریم و کف تابه می‌چینیم.
مواد را به کیک اضافه میکنیم.زیر تابه حتماً شعله‌پخش‌کن قرار دهید و شعله گاز را کم ‌کنید. زمانی که زیر شیرینی‌ها طلایی شد شیرینی شما آماده است.

آموزش شیرینی بدون فر

بیسکویتی

مواد لازم :

بیسکویت پتی بور : ۴ بسته
پودر کاکائو : ۳ قاشق غذاخوری
تخم‌مرغ : ۲ عدد
بادام‌زمینی یا مغز گردو : ۲۵۰ گرم
شکر : ۳ قاشق غذاخوری
شیر : ۱ استکان

طرز تهیه : در مرحله اول بیسکویت‌ها را چهار تیکه کنید، زیاد خرد نکنید که حالت خمیری پیدا نکند. مغز بادام و یا مغز گردو را به بیسکویت‌ها اضافه کنید.تخم‌مرغ‌ها را با مقداری وانیل با همزن خوب هم بزنید تا بوی بد تخم‌مرغ‌ها از بین برود، بعد به بیسکویت‌ها اضافه کنید, زمانی که حالت چسبندگی ایجاد شد، مربا (در صورت امکان از مربای سفت استفاده کنید) را به بیسکویت‌ها اضافه کنید.بیسکویت‌ها را چهار تیکه کنید.شیر و کاکائو و شکر را با یکدیگر مخلوط‌ کنید و روی شعله گاز قرار دهید تا مخلوط غلیظ شود، زمانی که خنک شد به بیسکویت‌ها اضافه و خوب مخلوط‌ کنید.مخلوط شیر و مواد اولیه را به بیسکویت‌ها اضافه.در مرحله سوم یک کاغذ فویل را روی میز کار قرار دهید، روی کاغذ پودر نارگیل بریزید و مواد آماده ‌شده را بر روی پودر نارگیل بریزید، با دست منسجم کنید و از لبه کاغذ آلومینیوم مثل ساندویچ محکم رول کنید,مواد رول شده را به مدت حداقل ۳ ساعت در فریزر قرار دهید.خمیر را رول میکنیمقبل از مصرف زمانی که شیرینی به دمای محیط رسید به‌دلخواه در پودر نارگیل، پسته و یا کنجد بغلتانید و در ظرف موردنظر بچینید و نوش جان بفرمایید.

پخت شیرینی خانگی

دانمارکی

مواد لازم :

آرد : ۱ لیوان و ۳/۲ لیوان
تخم‌مرغ : ۱ عدد
شیر ولرم : ۳/۱ لیوان
روغن مایع : ۳/۱ لیوان
خمیرمایه : ۱ قاشق غذاخوری
شکر : ۳/۱ لیوان
بکینگ پودر : ۳/۱ قاشق چایی‌خوری

مواد کرم شیرینی:

آرد : ۴ قاشق غذاخوری
شیر : ۳/۲ لیوان
شکر : ۳/۲ لیوان
وانیل : نوک قاشق غذاخوری

مواد شربت شیرینی:

آب : ۲/۱ لیوان
گلاب : ۱ قاشق گلاب

طرز تهیه :

شیر ولرم به همراه خمیرمایه و یک قاشق غذاخوری شکر را مخلوط‌ کنید و ده دقیقه استراحت دهید.شیر ولرم به همراه خمیرمایه مخلوط‌ کنیدتخم مرغ، باقی مانده شکر، روغن و بکینگ پودر را با یکدیگر مخلوط ‌کنید و با مواد خمیرمایه که آماده ‌شده است مخلوط کنید.همه مواد را باهم خوب مخلوط کنید.آرد را آرام اضافه کنید تا زمانی که خمیر به دست نچسبد و سپس در ظرف چرب شده به مدت یک ساعت استراحت دهید.مواد میانی شیرینی دانمارکی، شیر، شکر و آرد را با یکدیگر مخلوط‌ کنید که آرد گلوله نشود، بعد روی حرارت قرار دهید تا کرم‌رنگ و سفت شود به‌طوری‌که وقتی خمیر را برش می‌دهید مواد بیرون نریزد. کرم میانی شیرینی : در مرحله پنجم شربت شیرینی را درست کنید. شکر ، آب و گلاب را بگذارید تا بجوشد تا شکر کاملاً حل شود و بعد خاموش ‌کنید.شکر ، آب و گلاب را بگذارید تا بجوشد تا شکر کاملاً حل شودخمیر آماده ‌شده را به دو قسمت تقسیم کنید و قسمت اول را با وردنه به‌ اندازه یک سانت باز کنید و از مواد میانی، داخلش قرار دهید سپس رول کنید و برش دهید.با تیکه دوم خمیر هم همین کار را انجام دهید و روی شیرینی‌ها را ۱ قاشق غذاخوری پودر قند و یا عسل، یک عدد زرده تخم‌مرغ و یک قاشق غذاخوری زعفران بریزید و به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید تا استراحت کند.خمیر آماده ‌شده را به دو قسمت تقسیم کنید و قسمت اول را با وردنه به‌ اندازه یک سانت باز کنیددر مرحله آخر تابه را بر روی گاز قرار دهید و شیرینی‌ها را درون تابه قرار دهید و نیم ساعت بگذارید شیرینی‌ها بپزد و بعد پشت‌ورو کنید تا طرف دیگرش هم سرخ شود. در آخر شربت را روی شیرینی‌های داغ بریزید تا به خوردش برود. شیرین آماده است نوش جان بفرمایید.

آموزش شیرینی دانمارکی

شکلات آلمانی

مواد لازم :

تخم‌مرغ : ۱ عدد
پوست پرتقال رنده شد: ۱ قاشق سوپ‌خوری
کره : ۱۲۰ گرم
شکر : ۲/۱ پیمانه
بیسکویت پتی پور : ۱۰۰ گرم
گردو خردشده : ۲/۱ پیمانه
پودر کاکائو : ۱/۴ پیمانه

طرز تهیه :

در مرحله اول کره و پودر کاکائو را روی حرارت ملایم قرار دهید تا کره آب شود.پودر کاکائو و کره را روی حرارت آب میکنیممرحله دوم تخم‌مرغ و شکر را با همزن هم بزنید و به کره اضافه کنید فقط تا حدی که شکر آب شود.تخم مرغ و شکر را به مواد ترکیب شده در مرحله قبل اضافه میکنیکحال مواد را از روی حرارت بردارید و گردو، بیسکویت و پوست پرتقال را اضافه کنید. اگر موادتان شل بود از بیسکویت پودر شده استفاده کنید.گردو, بیسکوییت و پوست پرتقال را اضافه میکنیم.در مرحله چهارم مواد را در دو عدد پلاستیک فریزر قرار دهید و خوب فشرده کنید و به‌صورت استوانه به مدت ۴ ساعت در فریزر قرار دهید.بعد از چهار ساعت شیرینی شما آماده است و موقع برش زدن می‌توانید در پودر نارگیل بغلتانید.

شیرینی بدون فر

همراه ما باشید

نظرات