اکسکینو
mrchoobi

انتخاب مناسب ترین پارتیشن اداری با توجه به فضای کاری شما

0

پارتیشن اداری یکی از محصولات بسیار کاربردی در صنعت ساختمان به شمار می‌رود. به طورکلی انواع مختلفی از پارتیشن اداری طراحی و ارائه شده که انتخاب مناسب‌ترین پارتیشن اداری با توجه به فضای کاری شما اتفاق می‌افتد. در واقع لازم است قبل از تهیه پارتیشن، میزان فضای مورد نظر را اندازه گیری کرده و با توجه به اهمیت صدا و نویز در محیط کار نوع مناسبی از عایق صدای آن را تهیه نمایید.

 مناسب ترین پارتیشن اداری

نکات مهم در خرید پارتیشن اداری برای دفتر کار

پارتیشن اداری زیبایی منحصر به فردی را به محیط دفتر کار می‌بخشد و منجر به ایجاد فضا‌های خصوصی جهت حفظ حریم شخصی می‌گردد. افراد زیادی علاقمند به داشتن محیط کار شیک و کاربردی‌اند که همین موضوع باعث انتخاب پارتیشن اداری و تقسیم بندی محیط کار می‌شود. قبل از خرید پارتیشن اداری می‌بایست به مواردی توجه داشت تا در نهایت انتخاب و خریدی خوب داشته باشید. مهمترین نکات خرید پارتیشن اداری عبارت اند از:

کاربرد و هدف استفاده از پارتیشن اداری

هدف و مقصود خود را از جداسازی فضای دفتر کار قبل از انجام هر کاری می‌بایست مشخص کنید. زمانی که نوع کاربرد و استفاده پارتیشن مشخص باشد، بهترین و مناسب‌ترین آن را می‌‌توانید انتخاب و خریداری کنید.

نوع و جنس پارتیشن اداری

انتخاب نوع پارتیشن یکی از موارد مهم آن محسوب می‌شود. در واقع کاربر باید با توجه به کاربرد و همچنین محیط کار خود، مناسب‌ترین جنس را انتخاب نماید. پارتیشن شیشه ای فریم لس، پارتیشن اداری چوبی، پارتیشن با جنس آلومینیوم و پارتیشن MDF از انواع پارتیشن به شمار می‌روند که هر یک به نوعی عایق صدا و حرارت هستند. در این میان پارتیشن شیشه ای نمونه بهتری بوده چرا که ویژگی‌های مناسبی برای محیط اداری دارد. مثلا پارتیشن شیشه ای این امکان را می‌دهد که یک فضای مناسبی ایجاد شود و مدیران نیز بتوانند رفتار و حرکات کارمندان را زیر نظر داشته باشند.

ابعاد و اندازه پارتیشن اداری

قبل از خرید پارتیشن اداری لازم است تا متراژی که مورد نیاز است را اندازه گیری کنید. ابتدا باید محیط و فضایی که قرار است جداسازی شود را اندازه بگیرید و سپس با توجه به تعداد فضاهای مورد نیاز و ابعاد اتاق پنل‌‌هایی با اندازه درست و مناسب خریداری کنید.

طرح و رنگ پارتیشن اداری

انتخاب طرح و رنگ درست و مناسب یکی از موارد مهم در خرید پارتیشـن اداری برای محیط و فضای دفتر کار است. در واقع برای انتخاب پارتیشن اداری، می‌بایست با توجه به محیط کار، رنگ دیوارها، تجهیزات، مبلمان و سایر المان‌‌ها و فاکتور‌های حاضر که در محیط وجود دارد، اقدام کنید. انتخاب طرح و رنگ درست منجر به افزایش زیبایی و جذابیت محیط کار شما می‌شود.

پارتیشن شیشه ‌ای

همان طور که می‌دانید پارتیشن اداری در طرح‌‌ها و مدل‌های گوناگونی در دسترس قرار می‌گیرد. به این خاطر بسیاری از اداره‌‌ها و شرکت‌‌ها از پارتیشن شیشه ‌ای جهت جداسازی و تفکیک فضای مورد نظر خود استفاده می‌‌کنند. نمونه‌هایی از این نوع پارتیشن‌ها، در زمان اجرا از هیچ قابی برخوردار نبوده و به این خاطر به اصطلاح پارتیشن‌‌های فریم لس نامیده می‌شوند. لازم به ذکر است از پارتیشن‌های شیشه ‌ای معمولا جهت محیط‌هایی که نور و شفافیت محیط در اولویت است، استفاده می‌شود.

پیشنهاد می‌‌گردد جهت استفاده از پارتیشن از این نوع محصول خریداری نمایید؛ چرا که در مقایسه با سایر شیشه‌های موجود در بازار مقاومت بسیار بالاتری دارند. ضمن این‌که شیشه‌هایی در بازار یافت می‌شود که تحت عنوان شیشه‌های هوشمند بوده و در حال حاضر به عنوان یکی از تجهیزات بسیار جدید کاربرد دارند.

مناسب ترین پارتیشن اداری

پارتیشن اداری ترکیبی

نمونه ای از  پارتیشن‌های اداری در بازار وجود دارد که هنگام ساخت آن از چندین متریال به شکل همزمان استفاده می‌‌شود. این پارتیشن‌ها به شکل ترکیبی از ‌ام دی اف، آلومینیوم و همچنین شیشه طراحی و اجرا می‌گردند. پارتیـشن اداری ترکیبی برای فضا‌‌هایی کاربردی هستند که نوع طراحی و چیدمان آن‌ها با در نظر گرفتن سلیقه کارفرما و دکوراسیون داخلی صورت گیرد.

مناسب ترین پارتیشن اداری

ویژگی‌های یک پارتیشـن اداری مناسب

بی شک انتخاب پارتیشـن اداری با توجه به فضای کاری، موضوعی  تخصصی محسوب می‌شود. به طور کلی می‌بایست بررسی‌‌هایی را قبل از نصب پارتیشن انجام دهید تا در زمان انتخاب، پارتیشنی را انتخاب کنید که قابلیت اصلی آن جداسازی فضا‌ها از یکدیگر باشد. ضمنا یک پارتیشن مناسب، می‌بایست قابلیت عایق بودن صدا، گرما و سرما را داشته باشد. برخی از پارتیشن‌های اداری از قابلیت نصب پرده کرکره برخوردار هستند. ضمن این‌که ضد آب بودن پارتیشن از دیگر ویژگی‌هایی به شمار می‌رود که می‌بایست در زمان تهیه به آن توجه نمایید. از ویژگی‌های فنی یک پارتیشن خوب قابلیت جداسازی و نصب آسان آن است.

کلام پایانی

انتخاب پارتیشـن اداری با توجه به انواع پارتیشن‌‌های موجود در بازار کار ساده‌ای نخواهد بود. در انتخاب مناسب‌ترین پارتیشـن اداری با توجه به فضای کاری شما، می‌بایست به سایر ویژگی‌های پارتیـشن توجه نمایید. چرا که عدم توجه به موارد گفته شده شما را با چالش‌های زیادی مواجه خواهد کرد. متراژ، مساحت و دکوراسیون موجود در محیط کار از موارد مهمی است که در زمان خرید پارتیشـن اداری باید به آن توجه نمایید.

شرکت تتراگلس چندین سال است که در زمینه شیشه، پارتیشن، درب شیشه ای، نرده شیشه ای، کابین دوش، آینه کاری و … فعالیت دارد؛ شما می‌توانید برای مشاهده نمونه کارها به وبسایت http://tetraglass.ir/ مراجعه و برای دریافت مشاوره رایگان با متخصصین تتراگلس با شماره ۰۹۱۲۷۲۲۸۵۲۱ و ۰۲۱۹۱۶۹۰۸۸۷  تماس بگیرید.

نظرات