مادر بهروز وثوقی که بود؟ عکس و بیوگرافی و ماجرای درگذشت

1

مادر بهروز وثوقی که بود؟ عکس و بیوگرافی مادر بهروز وثوقی + ماجرای درگذشت

مادر بهروز وثوقی کیست : عکسی از مادر بهروز وثوقی بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران به تازگی در شبکه های اجتماعی در حال انتشار است که مورد توجه قرار گرفته است. عکس و بیوگرافی مادر بهروز وثوقی + ماجرای درگذشت و علت فوت و زندگی شخصی وی را در ادامه میخوانید

مادر بهروز وثوقی

بیوگرافی مادر بهروز وثوقی

مادر بهروز وثوقی اصالتا اهل خوی و آذری بود که چند سال پیش در ایران درگذشت و مزارش در ایران قرار دارد. بهروز‌وثوقی درباره پدر و مادرش در مصاحبه ای گفته است: من همه چهل سال عمری را که درایران سپری کردم همیشه درخانه پدری و کنار پدر و مادرم زندگی میکردم، البته بغیر از مدت کوتاه ازدواجم با گوگوش که ابتدا چندماهی یک خانه جدا گرفتم. اما بیشر عمرم در کنار پدر و مادرم گذراندم.

اسم مادر بهروز وثوقی

ماجرای درگذشت و فوت

او درباره درگذشت مادرش و دیدار با مزار وی نیز اظهار داشت:  اگر به ایران بیایم و بخواهم به جایی بروم قبل از هر جای دیگر میروم سر قبر مادرم برای اینکه مادرم را خیلی دوست داشتم و متاسفانه در زمان غیبت من، مادرم فوت کردند. بعد از اینکه سر مزار مادرم رفتم و فاتحه خواندم دلم می‌خواهد به خانه آخری بروم که قبل از مهاجرت در آنجا ساکن بودم. منظورم خانه‌ای است در امیرآباد و خیابان داوری که خیلی دلم می‌خواهد مجددا به آنجا بروم.

تصویری از بهروز وثوقی در کنار مادرش مربوط به سالهای دور منتشر شد که در زیر مشاهده کنید

مادر بهروز وثوقی کجاست

بهروز وثوقی بازیگر سرشناس سینمای قبل از انقلاب با نام اصلی خلیل وثوقی زادهٔ ۲۰ اسفند ۱۳۱۶ با نام هنری بهروز وثوقی بازیگر اهل ایران است. بهروز وثوقی قبل از بازیگری در سینما، کارمند ادارهٔ دارایی و بعد دوبلور و گویندهٔ رادیو تلویزیون بود. بهروز وثوقی برادر چنگیز وثوقی و شهراد وثوقی است که هر دو در ایران به کار بازیگری مشغول‌اند. نقش‌های برجسته‌ بهروز وثوقی شامل فیلم‌های مسعود کیمیایی همچون قیصر (۱۳۴۸)، رضا موتوری (۱۳۴۹)، داش آکل (۱۳۵۰)، خاک (۱۳۵۲) و گوزن‌ها (۱۳۵۳) می‌شود. بهروز وثوقی در طول فعالیت هنری‌اش بارها نامزد و برندهٔ جوایزِ جشنواره‌های مختلف شد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کسب دو مجسمهٔ سپاس بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم‌های قیصر و رضا موتوری و جایزهٔ بز بالدار جشنوارهٔ جهانی فیلم تهران برای فیلم گوزن‌ها اشاره کرد. او به‌خاطر نقش شمایل‌وارش در فیلم قیصر از سوی سینما دوستان ایرانی به «قیصر سینمای ایران» ملقب شده‌است.

بهروز وثوقی دارای سه برادر با نام‌های فیروز، چنگیز و شهراد است که همگی در ایران زندگی می‌کنند، اما خودش بعد از انقلاب از ایران خارج شد.

وی در سال ۱۳۵۴ با گوگوش (فائقه آتشین) ازدواج کرد و بعد از یک سال از او جدا می شوند. وی بعدها با کتایون امجدی ازدواج کرده و دارای دو فرزند به نام های مهشید، ماهان می باشد.

1 دیدگاه در “مادر بهروز وثوقی که بود؟ عکس و بیوگرافی و ماجرای درگذشت

  1. آن جون گفت:
    3
    1

    بهروز وثوقی قبل انقلاب رفت اموالش که سینما داشت را فروخت ویلا خونه را شاکی بود که برادرانش فروختند دلش شکسته بود

نظرات