تولید محتوا چیست؟

0

تولید محتوا فرآیند تولید موضوعاتی است که برای خریداران یا دریافت‌کنندگان خدمات یک مجموعه جذاب باشند و صاحب محصول یا خدمات با ایجاد محتوای نوشتاری یا تصویری پیرامون این موضوعات، اطلاعاتی را به عنوان وبلاگ، ویدئو، اینفوگرافیک یا سایر قالب‌های محتوا در دسترس مخاطبان قرار دهند.

تولید محتوا

چرا تولید محتوا مهم است؟

آمارها نشان می‌دهند که بازاریابی محتوا ابزاری موفق برای درآمدزایی (۵۱ درصد) و ایجاد مخاطبین مشترک (۴۷ درصد) است و ده درصد از بازاریابانی که وبلاگ دارند بر این باورند که این وبلاگ بیشترین بازده سرمایه را برایشان به ارمغان آورده است.

تولید محتوا

تولید محتوا مساوی با رشد کسب‌وکار است. بنابراین، بیایید با انواع محتوایی که می‌توانید ایجاد کنید آشنا شویم.

  1. وبلاگ‌ها

یکی از انواع تولید محتوا، پست‌های وبلاگ است. وبلاگ‌ها می‌توانند از طریق کلام مکتوب به مخاطبان شما آموزش دهند، آن‌ها را سرگرم کنند و الهام‌بخش باشند. زمانی که شخصی در گوگل مطلبی را تایپ می‌کند، پست‌هایی که ظاهر می‌شوند، معمولاً پست‌های وبلاگ هستند.

وبلاگ نویسی از زمان آغاز اینترنت وجود داشته است اما این عمل در طول سال‌ها پیچیده‌تر شده است، به خصوص زمانی که صحبت از کسب‌وکارهایی می‌شود که از وبلاگ‌ها برای جذب مخاطبان استفاده می‌کنند.

امروزه وبلاگ‌ها مطالب مرتبط و باکیفیتی درباره موضوعاتی ارائه می‌کنند که از نظر مخاطبان جالب هستند، بنابراین می‌توانند ابزاری عالی برای ایجاد اقتدار، اعتماد و روابط و در نتیجه جذب افراد باشند. از دیگر مزایای وبلاگ‌ها این است که پست‌ها به راحتی نوشته و منتشر می‌شوند، قابل اشتراک‌گذاری هستند و به راحتی توسط موتورهای جستجو کشف می‌شوند.

بهترین شیوه‌های وبلاگ نویسی

برای وبلاگ نویسی می‌توانید از خدماتی مانندWordPress استفاده کنید و با تعهد و منظم، هر روز مطالبی را بر روی وبلاگ خود پست کنید. باید همیشه در هر پست یک فراخوان برای اقدام بگنجانید و بلاگ‌پست‌ها را به یکدیگر و به محتواهای دیگر پیوند دهید تا به خوانندگان کمک کنید تا اطلاعات بیشتری درباره شما پیدا کنند.

همچنین باید پست‌های خود را با کلمات کلیدی مرتبط بهینه کنید، البته تا زمانی که به طور یکپارچه و طبیعی کار شده باشند. در نهایت، حتماً بر روی موضوعاتی تمرکز کنید که موردعلاقه مخاطبان هدف شما باشند و از تخصص خود در مورد موضوعات برای ایجاد اقتدار و اعتماد استفاده ‌کنید.

  1. فهرست‌وارها

مقالات فهرست‌وار ممکن است تا حدودی حیله‌گر به نظر برسند، اما بسیار محبوب هستند و به طور متداول مورداستفاده قرار می‌گیرند. یکی از دلایلی که این مقالات را بسیار محبوب می‌کند این است که خواندن آن‌ها آسان است، قابل اسکن هستند، از نظر بصری جذاب هستند و در صورتیکه به درستی انجام شوند، جالب و قابل اشتراک‌گذاری خواهند بود.

همچنین از منظر تولید محتوا، نوشتن فهرست‌ها آسان است، زیرا وقتی موضوع و شماره‌ای دارید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که جاهای خالی را پر کنید. بااین‌حال، این بدان معنا نیست که شما می‌توانید بدون فکر کردن در مورد محتوا، فهرستی را جمع‌آوری کنید، زیرا حتی این نوع محتوا نیز باید آموزنده و باکیفیت باشد.

بهترین شیوه‌های فهرست‌نویسی

همیشه به یاد داشته باشید که عنوان‌های فرعی خود را در فهرست شماره‌گذاری کنید و مطمئن شوید که این شماره با عنوان مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت، خوانندگان را گیج خواهید کرد. فهرست‌ها نیز مانند انواع دیگر محتوا، باید دارای مقدمه و نتیجه‌گیری باشند و با کلمات کلیدی مرتبط بهینه شوند. شما می‌توانید به تعداد دلخواه اعداد در فهرست‌های خود داشته باشید، و فهرست‌های طولانی هم به‌اندازه فهرست‌های کوتاه‌تر قابل قبول هستند، اما جزئیات همیشه مهم خواهند بود.

ارائه عناوین جذاب و منحصربه‌فرد بخش مهمی از نوشتن مقالات فهرست‌وار است، اما سعی کنید که حتماً عنوان با محتوا مطابقت داشته باشد.

  1. کتاب‌های الکترونیکی

کتاب‌های الکترونیکی نوعی محتوای طولانی هستند و همان‌طور که از نامشان مشخص است کتاب‌هایی هستند که اغلب به صورت دانلود فایل پی‌دی‌اف یا با فرمت HTML در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرند. این نوع محتوا می‌تواند به شما یک خروجی عالی برای به اشتراک گذاشتن دانش و تخصص خود در مورد یک موضوع خاص بدهد. کتاب‌های الکترونیکی مزایای زیادی دارند، از جمله تولید پیوند، افزایش فهرست ایمیل‌ها، و افزایش محتوای کلی‌تان.

بهترین شیوه‌های کتاب الکترونیکی

تمرکز اصلی یک کتاب الکترونیکی باید ارائه راه‌حل باشد. در غیر این صورت، برای مخاطبان شما ارزشی نخواهد داشت. بنابراین، زمان صرف شده برای تبلیغات را به حداقل برسانید و بیشتر روی راه‌حل‌های کلی تمرکز کنید. یک قانون کلی خوب برای کتاب‌های الکترونیکی: عناصر تبلیغاتی را بین ۵ تا ۱۰ درصد محتوا نگه دارید. این نوع محتوا مستلزم تحقیق، زمان و نوشتن باکیفیت است، بنابراین بهتر است قبل از شروع برنامه‌ریزی داشته باشید.

کتاب‌های الکترونیکی می‌توانند طولانی باشند، بنابراین حتماً محتوا را با استفاده از فصل‌ها، عنوان‌های فرعی، گرافیک، اینفوگرافیک و سایر عناصر به قالب‌بندی جذاب تقسیم کنید. همچنین باید برای عنوان و طراحی، وقت بگذارید زیرا این عنوان و نوع طراحی است که خوانندگان را جذب و درگیر خواهد کرد.

  1. اینفوگرافیک

یکی از محبوب‌ترین انواع تولیدات محتوایی اینفوگرافیک‌ها هستند که می‌توانید آن‌ها را ایجاد کنید، چرا که اطلاعات زیادی را به روش بصری جذاب، قابل هضم و قابل اشتراک‌گذاری به مخاطبان ارائه می‌کنند.

به طور معمول اینفوگرافیک‌ها سه برابر بیشتر از سایر انواع محتواها در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند، بنابراین می‌توانند به شما در ساخت بک لینک و همچنین افزایش مخاطبانتان کمک کنند.

بهترین روش‌های ایجاد اینفوگرافیک

ایجاد یک اینفوگرافیک یک هنر است و موارد زیادی وجود دارد که هنگام طراحی باید از آن‌ها آگاه بود. همچنین بسیاری از اینفوگرافیک‌ها محتوا را به بخش‌هایی تقسیم می‌کنند تا اطلاعات را به صورت جداگانه دسته‌بندی کنند و از رنگ‌های مکمل برای حفظ جذابیت محتوا استفاده می‌کنند. برای اطمینان از قابل فهم بودن مطالب، یک عنوان توصیفی ایجاد کنید و از فونت‌های واضحی استفاده کنید که به راحتی قابل خواندن باشند.

  1. ویدئو

ویدئو فرم بسیار موفقی از محتوا است و در حال حاضر ۸۰ درصد از کل ترافیک وب را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، ۹۶ درصد از مصرف‌کنندگان، ویدیوهای مربوط به محصول را مفید می‌دانند و نزدیک به ۷۵ درصدهر نوع محتوای ویدیویی به شما کمک می‌کند تا مخاطبان خود را جذب کنید، اشتراک‌گذاری‌ها و نظرات را افزایش داده، تبدیل‌ها را افزایش دهید و ترافیک را به وب‌سایت خود هدایت کنید. انواع دیگر ویدیوهایی که می‌توانید در نظر بگیرید عبارت‌اند از مصاحبه، نمایش‌های فراخوان، نگاهی به پشت صحنه و ویدیوهای توضیحی.

بهترین شیوه‌های ایجاد محتوای ویدئویی

دقیقاً مانند کتاب‌های الکترونیکی و سایر اشکال محتوا، هدف اصلی یک ویدیو باید پاسخ دادن به سؤالات، ارائه راه‌حل‌ها، پرداختن به نکات مهم یا ارائه اطلاعات مرتبط به مخاطبان باشد.

به یاد داشته باشید، شما در حال تولید محتوا هستید، نه تبلیغات. ویدیوها را بین دو تا سه دقیقه نگه دارید و حتماً یک CTA (دعوت به اقدام) در پایان قرار دهید که بینندگان را به صفحه فرود یا وب‌سایت شما هدایت کند. هنگامی که ویدیوی شما آماده شد، آن را در سایت‌هایی مانند Vimeo و YouTube آپلود کنید تا در معرض دید بیشتر قرار بگیرند، آن‌ها را در پست‌های تکمیلی جاسازی کنید و از طریق وبلاگ خود به اشتراک بگذارید.

محتوای رسانه‌های اجتماعی

تولید محتوا برای رسانه‌های اجتماعی کاری هنری و دشوار است. اما از آنجا که ۳٫۹۶ میلیارد کاربر در سراسر جهان در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی حضور دارند، ارزش وقت گذاشتن را دارد. علاوه بر این کسی که شما را در رسانه‌های اجتماعی دنبال می‌کند مانند یک پیوند قوی عمل می‌کند چرا که از قبل شما را می شناسد و به آنچه می خواهید بگویید علاقه مند است. بنابراین، شما مخاطبان مشتاقی دارید که آماده تعامل با محتوای شما هستند.

تولید محتوا

در اینجا چند نکته سریع برای ایجاد محتوا در برخی از کانال های اجتماعی محبوب ارائه شده است:

  1. فیس بوک

می توان از فیس‌بوک برای ایجاد گروه های کوچک از طریق گروه های بزرگ یا به اشتراک‌گذاری با مخاطبان انبوه در صفحات فیس بوک استفاده کرد. وقتی صحبت از اشتراک‌گذاری محتوا می‌شود، سؤالات و ویدیوها بیشترین نقش را خواهند داشت.

  1. اینستاگرام

اینستاگرام بهترین گزینه برای به اشتراک‌گذاری تصاویر باکیفیت بالا و ویدیوهای کوتاه با شرح مختصر است. هشتگ‌ها تا زمانی که به حساب کاربری و کسب‌وکار شما مرتبط باشند، روی این پلتفرم به خوبی کار می‌کنند. استوری اینستاگرام روش جدیدی را برای تعامل با فالوورهای شما معرفی کرده است، از نظرسنجی های سریع گرفته تا سؤالات و ویدئوهای فوری.

تولید محتوا

  1. یوتیوب

یوتیوب ۲٫۶ میلیارد کاربر دارد و این میزان همچنان در حال افزایش است. کاربران برای تماشای محتوایی از ویدئوهای آموزشی گرفته تا سرگرمی، به این پلتفرم مراجعه می‌کنند. برخی از موفق‌ترین محتواها در این پلتفرم، راهنماهای نحوه کار، وبلاگ‌ها، بررسی محصول و ویدیوهای آموزشی هستند.

  1. TikTok

TikTok به یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در زمان ما تبدیل شده است و بیشتر به دلیل ویدیوهای سرگرم کننده و کوتاه شناخته شده است. می توان از آن برای تعامل با مخاطبان استفاده کرد.

  1. توییتر

بهترین روش‌های ارتباط در توییتر شامل پیام‌های کوتاه، تصاویر پشتیبانی، هشتگ‌های مرتبط و ریتوییت‌ها است. و البته، پاسخ‌ها برای جلب نظر مخاطبان شما بسیار مفید است.

تولید محتوا را شروع کنید

تولید محتوا یک فرآیند مستمر است که بازدهی فوق العاده ای بر روی مخاطبان شما دارد. هنگامی که فرآیند تولید محتوا را شروع کردید، می‌توانید کار خلاقانه ای انجام دهید که نه تنها مخاطبان شما را راضی نگه دارد بلکه رشد کسب‌وکار شما را نیز بهبود ببخشد.

خدمات تولید محتوا در شبکه مترجمین اشراق

شبکه مترجمین اشراق به‌عنوان موسسه‌ای پیشرو در ارائه خدمات آنلاین، ارائه‌دهنده خدمات تولید محتوای تخصصی به ۴ زبان زنده دنیا و انواع مختلف آن از قبیل بلاگ‌پست، شرح محصول، محتوای شبکه های اجتماعی و … در بالاترین کیفیت و کوتاه‌ترین زمان ممکن است. هزینه تولید محتوا در این موسسه براساس پارامترهای منطقی و مطابق با حداقل عرف تولید محتوا در جامعه است. کلیه افرادی که نیازمند تولید محتوا هستند می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این موسسه از خدمات تولید محتوای آن و سایر خدمات آن بهره‌مند گردند.

نظرات