آخرین اخبار از وضعیت پیوستن رضا قوچان نژاد به پرسپولیس

0

وضعیت پیوستن رضا قوچان نژاد به پرسپولیس

پرسپولیس به دنبال هیجان انگیزترین انتقال زمستانی فوتبال ایران بود و بر این اساس مذاکره با رضا قوچان نژاد را از طریق محمودرضا فاضلی مدیربرنامه پیش برد.

مهاجم سابق تیم ملی که بعد از جام جهانی خداحافظی رسمی خود را اعلام کرده بود، در این فصل راهی تیم آپوئل قبرس شده اما نتوانسته با فضای این باشگاه هماهنگ شود و این مساله باعث شده تا زمزمه جدایی او و تصمیم جدید در خصوص آینده‌اش افزایش یابد.

رضا قوچان نژاد

قوچان نژاد پرسپولیس

با بازگشت مسعود شجاعی و اشکان دژآگه به فوتبال ایران، اکنون شایعه حضور هر بازیکنی نمی‌تواند دور از انتظار تلقی شود و در شرایطی که طی روزهای اخیر گمانه زنی درباره مذاکره باشگاه پرسپولیس را رضا قوچان نژاد افزایش یافته بود، باشگاه پرسپولیس و ایرج عرب در نهایت در این خصوص به اظهارنظر رسمی پرداختند.

ایرج عرب در گفتگو با خبرنگار ورزش سه درباره روند مذاکره با مهاجم سابق تیم ملی می‌گوید: همانطور که گفتم ما طبق برنامه و لیست اعلامی آقای برانکو برنامه نقل و انتقالات باشگاه را پیش خواهیم برد. باشگاه نمی‌خواهد با حضور در بازار شایعات باعث شود تا هواداران دچار سردرگمی شوند و مشکلاتی به وجود بیاید. بر همین اساس از همان روز اول اعلام کردیم که اخبار دقیق و رسمی را از طریق سایت باشگاه اعلام خواهیم کرد. روند مذاکرات ما جدی و بدون توقف پیش می‌رود تا زمان شروع دور جدید تمرینات پیش از حضور آقای برانکو با بازیکنان مدنظر به توافق دست یابیم.

وی ادامه داد: با این حال طی روزهای اخیر بحث در مورد رضا قوچان نژاد بازیکن شایسته فوتبال ایران افزایش یافته و ما نیز صحبت‌هایی کردیم. ما به طور مستقیم با ایشان صحبت نکردیم اما قیمت‌های نامتعارفی که اعلام شده به هیچ عنوان نمی‌تواند روند مذاکرات را جدی پیش ببرد. ما برای ایشان تا امشب منتظر خواهیم ماند و اگر مذاکره مثبت بود خواهان حضورشان هستیم. فعلا چیزی مشخص نیست و البته باید بگویم صحبت‌هایی که در مورد مبلغ حضورش شده اگر همانند دیگر باشگاه‌ها باشد روند مذاکره قطع خواهد شد.

با صحبت‌های سرپرست باشگاه پرسپولیس مشخص می‌شود آنها طبق نظم مالی که برانکو پیشنهاد داده به دنبال جذب بازیکنان مدنظر خود خواهند بود. سرمربی سرخپوشان چندی پیش و در پی صحبت‌هایی که درباره حضور مهدی طارمی در پرسپولیس شده بود به این مساله اشاره کرده بود: طارمی بازیکن خوبی است. البته او اکنون در تیم الغرافه حضور دارد و از نظر مالی پیشرفت خوبی داشته است. با این شرایط بعید است که باشگاه بتواند از نظر مالی او را تامین کند. طارمی در صورتی که به پرسپولیس بیاید نباید نظم مالی باشگاه را برهم بزند و درخواست بیشتری نسبت به دیگر بازیکنان داشته باشد.

این اظهارات سرمربی پرسپولیس که با بکارگیری این شرایط توانسته بازیکنان تیمش را همواره راضی نگه دارد، جز مسائل مدیریتی او در تیم بوده است که از سوی باشگاه نیز طی این مدت رعایت شده و مانع از دریافتی بیشتر از سوی آنها شده است. مساله‌ای که اکنون با حضور احتمالی رضا قوچان نژاد نیز برانکو نمی‌خواهد یک بی‌نظمی مالی در بین بازیکنانش شکل گیرد و آنها را با بحران مواجه کند.

با تمام این اوصاف و با توجه به اینکه با حضور احسان حاج صفی، مسعود شجاعی و اشکان دژآگه در تراکتورسازی، زمزمه زیادی درباره حضور رضا قوچان نژاد نیز در تبریز و مذاکره با این باشگاه شنیده می‌شود، باید پرونده حضور گوچی در پرسپولیس را نیز منتفی تلقی کرد. با این حال ایرج عرب به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس امیدوار است در اولین گام مدیریتی خود یک خرید ویژه را برای باشگاه صورت دهد و از این طریق بتواند نظر مثبت هواداران را به سمت خود جلب کند، به همین منظور او مذاکرات را با این بازیکنان همچنان باز نگه داشته و در انتظار پالس مثبت از سوی ستاره سابق تیم ملی است.

نظرات