نکاتی که هنگام خرید سوتین هرگز نمیدانستید!

0

در خرید سوتین علاوه بر مدل و رنگ سوتین باید به کیفیت، جنس و دوخت آن نیز توجه داشته باشید‌، چرا که یک سوتین نامناسب ممکن است موجب فشار به سینه ها، ایجاد حساسیت پوستی و خارش شود. علاوه بر آن سوتین هایی که جنس پارچه و دوخت مناسبی نداشته باشد خیلی زود دفرمه شده و حالت اصلی خود را از دست می دهد. با خرید سوتین ارزان و بی کیفیت احتمالا مجبور به صرف هزینه بیشتر برای جایگزینی آن خواهید شد. بهتر است سوتینی را انتخاب کنید که از برند های معتبر و شناخته شده باشد و یا خرید سوتین را از تولیدکنندگان با تجربه و دارای کیفیت مناسب تهیه کنید.

 راهنمای خرید سوتین

انواع سوتین زنانه کدام است؟ راهنمای خرید سوتین

برای تهیه یک سوتین مناسب، لازم است تا برخی انواع رایج و پر استفاده سوتین را بشناسید تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

در ادامه بعضی از بهترین و پر فروش ترین انواع سوتین زنانه را بررسی می‌کنیم:

سوتین ساده بدون اسفنج : ساده و راحت

یکی از راحت ترین انواع سوتین ، سوتین های ساده هستند که معمولا از پارچه نخی، دانتل، ملانژ ، پلی استر و غیره تهیه شده اند. این مدل سوتین فاقد پد اسفنجی یا ژله ایست بنابراین مناسب برای خانم هایی است که نمی‌خواهند سایز سینه ها بزرگتر از آنچه هست نشان داده شود. سوتین بدون اسفنج می تواند دارای فنر یا بدون فنر باشد، فنر ها در سوتین در قسمت زیر کاپ قرار دارند که سبب ایستایی بیشتر سوتین در تن شده و سینه ها را مقداری لیفت می‌کنند.

سوتین بدون فنر برای استفاده در خانه و یا زمانی که به راحتی بیشتری نیاز دارید مناسب است و راحتی بی نظیری دارد.

از دیگر مزایای سوتین بدون اسفنج، شستشوی آسان و دوام بسیار خوب آن است.

سوتین اسفنجی : فرم دهی عالی سینه ها

سوتین اسفنجی مورد علاقه اکثر خانم هاست چراکه سینه ها را بسیار خوش فرم نشان داده و موجب بالا نگه داشتن بهتر سینه ها می شود. این نوع سوتین ها نیز بسیار راحت هستند و دارای پد اسفنجی با ضخامت های مختلف اند تا بسته به سلیقه مصرف کننده سایز سینه ها را کمی بزرگتر نشان دهند.

برای نگهداری بهتر سوتین اسفنجی بهتر است آن را به صورت دستی شستشو دهید تا اسفنج دفرمه نشود.

راهنمای خرید سوتین

 سوتین جک دار (سوتین پوش آپ) : لیفت فوق العاده سینه ها

سوتین جک دار که با نام سوتین پوش آپ یا سوتین پلانچ نیز شناخته می شود، از جذاب ترین و کارآمد ترین انواع سوتین است. این مدل سوتین دارای لایه اسفنجی زخیم همراه با اسفنج کاپ هاست ، که سینه ها را به خوبی بالا نگه می دارد. در واقع نام دیگر این سوتین یعنی «پوش آپ» به معنی به بالا هول دادن است که عملکرد جک سوتین را نشان می دهد. سوتین جک دار سینه ها را کمی بزرگتر نیز نشان داده و آن ها را گرد و خوش فرم می کند.

سوتین ورزشی (اسپرت) : جلوگیری از افتادگی سینه ها

بهترین سوتین برای خانم های ورزشکار، سوتین ورزشی است. این نوع سوتین ها مخصوص زمان ورزش که تحرک زیاد است تهیه شده تا از تکان خوردن بیش از حد سینه ها و پرتاب آن ها جلوگیری کند. اگر هنگام ورزش از سوتین مناسبی استفاده نکنید ، ممکن است سینه ها دچار افتادگی شوند. سوتین ورزشی خود دارای مدل ها و انواع متعددی است، مانند سوتین ورزشی فشرده، سوتین ورزشی کپسول دار و نیم تنه ورزشی.

سوتین مینی مایزر : مناسب خانم ها با سینه های بزرگ

بعضی خانم ها تمایل دارند سایز سینه ها بزرگتر نشان داده شود و از سوی دیگر بعضی نیز سینه های بزرگتری دارند و ترجیح می دهند کمی کوچیک تر و خوش فرم تر باشد. خبر خوب این است که برای همه ی خانم ها با هر اندامی، سوتین مناسب وجود دارد. طراحی سوتین مینی مایزر یا سوتین کوچیک کننده، به گونه ای است که سینه ها را به سمت داخل فشرده کرده و سایز سینه را کوچیک تر نشان می دهد. این نوع سوتین برای خانم ها با سایز سینه بزرگ و هم‌چنین برای استفاده زیر لباس های مجلسی مناسب است تا تنخور بهتری داشته باشد. بهتر است از سوتین مینی مایزر به صورت دائمی استفاده نکنید تا به بافت سینه ها فشار زیادی وارد نشود.

راهنمای خرید سوتین

حال که بعضی انواع سوتین را شناختید، باید با نکات دیگری نیز برای خرید سوتین آشنا شوید تا بتوانید یک سوتین مناسب تهیه کنید.

راهنمای خرید سوتین

 از خرید سوتین ارزان و بی کیفیت پرهیز کنید:

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان خرید سوتین باید به آن توجه کنید، کیفیت و جنس پارچه سوتین است. اگر پارچه سوتین کیفیت خوبی نداشته باشد، علاوه بر اینکه خیلی زود زیبایی و کارایی خود را از دست می دهد، می تواند موجب حساسیت پوستی نیز بشود. کیفیت سوتین در تنخور آن، دوخت مناسب و محکم و هم چنین راحتی آن نیز بسیار موثر است‌. بهتر است سوتین را از فروشندگان معتبر تهیه کنید. می توانید سوتین های برند مانند NBB ، Passione, Koza و یا دیگر برند ها را با قیمت های مناسب از فروشگاه تیدامی خریداری کنید.

هم چنین می توانید تمامی انواع لباس زیر مانند خرید شورت زنانه ، ست شورت و سوتین، لباس خواب، لباس ورزشی و راحتی و غیره را نیز در کیفیت و قیمت های متنوع در تیدامی تهیه کنید.

به سایز سوتین توجه کنید:

تحقیقات نشان می دهد که حدود ۸۰ درصد خانم ها هنگام خرید سوتین سایز اشتباهی انتخاب می کنند! استفاده از سوتین های تنگ می تواند سبب فشار بر سینه ها شود که هم اندام را نا زیبا نشان می دهد و هم راحتی لازم را ندارد. هم چنین اگر سایز سوتین بزرگ تر از سایز سینه باشد، کارایی لازم برای فرم دهی و بالا نگه داشتن سینه را نخواهد داشت‌. به سایز دور سینه و کاپ سوتین توجه کنید.

به کاربرد سوتین توجه کنید:

اگر قصد خرید سوتین زنانه را دارید باید در نظر داشته باشید که می خواهید در چه شرایطی از آن استفاده کنید. معمولا سوتین ها با طراحی ساده برای استفاده روزانه و زیر انواع لباس ها مناسب ترند. مانند سوتین نخی، سوتین توری و سوتین اسفنجی ساده. حتی مدل های ساده از سوتین جک دار نیز می توانند مورد استفاده روزانه قرار بگیرند. اما برخی انواع سوتین مانند سوتین چسبی ، سوتین کوچک کننده، سوتین ژله ای، بهتر است در مواقع خاص استفاده شوند‌.

سوتین بی کیفیت ممنوع!

سوتین ها با توجه به مدل، جنس پارچه و تولیدکننده قیمت های متنوعی دارند و بعضی ارزان تر یا گران تر هستند. اما اگر از سوتین های بیش از حد ارزان استفاده کنید، مجبور می‌شوید مجددا برای یک سوتین دیگر هزینه کنید، چون معمولا سوتین های بسیار ارزان و بی کیفیت خیلی زود زیبایی خود را از دست می دهند و دوام ندارند. بنابراین بهتر است یک سوتین با کیفیت و با قیمت مناسب تهیه کنید تا مجبور به خرید چندباره سوتین نشوید.

نظرات