برداشتن قوز بینی با جراحی

0

برداشتن قوز بینی با جراحی یکی از جراحی های زیبایی بینی است که با هدف اصلاح برآمدگی های قوز بینی انجام می گیرد. انجام این جراحی زیبایی تغییرات زیادی در چهره فرد ایجاد می کند. افرادی که بینی های استخوانی دارند برای انجام این جراحی زیبایی بینی کاندید مناسبی هستند. میزان شدت قوز بینی ممکن است باعث ساده یا پیچیده شدن این عمل جراحی شود.

اگر قوز بینی شما کم باشد جراح غضروف های موجود در بالای بینی که در بینی باعث برآمدگی شده اند را به سمت پایین کشیده و ظاهر زیبا برای بینی ایجاد خواهد شد. اما اگر قوز بینی شما شدید باشد جراح استخوان های بینی را شکسته و ظاهر بینی شما را بهبود می بخشد. اگر خواستار جراحی بینی استخوانی در اهواز هستید توصیه میکنیم این مقاله را تا انتها بخوانید.

 دکتر حسین ختمی

برداشتن قوز بینی با جراحی چگونه انجام می گیرد؟

برای انجام این عمل جراحی پزشک متخصص باید سلیقه، نظر بیمار، فرم گونه، لب و پیشانی را در نظر گرفته و به همان اندازه قوز موجود روی بینی را کاهش دهد. این عمل جراحی با استفاده از تکنیک های مختلف قابل اجراست که در طول آن ممکن است قوز موجود روی بینی تغییر کرده یا پر شود. در صورت غضروفی بودن قوز به تغییر فرم بخش غضروفی نیاز پیدا خواهید کرد. این عمل جراحی حدود یک تا دو ساعت طول می کشد. به طور کلی می توان گفت قوز از غضروف یا استخوان تشکیل شده است از این رو جراح با برداشتن استخوان و غضروف موجود روی بینی این ناحیه را صاف خواهد کرد. تکنیک بسته به طور معمول برای این روش جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای برداشتن قوز بینی با جراحی ، داخل بینی برش هایی ایجاد خواهد شد و جای زخم و بخیه بیرون از بینی باقی نخواهد ماند.

چه افرادی کاندید مناسب جراحی قوز بینی هستند؟

به طور کلی افراد زیر برای انجام جراحی بینی در اهواز کاندید مناسب محسوب می شوند:

– افرادی که به دلیل ایجاد ضربه روی بینی خود احساس برآمدگی و نافرمی دارند.

– افرادی که به صورت ارثی بینی آن ها قوز دارد.

– افرادی که خواهان جراحی بینی به صورت طبیعی هستند.

جراحی قوز بینی در اهواز

مراقبت های قبل از انجام این عمل جراحی

نخستین و مهمترین نکاتی که قبل از انجام عمل برداشتن قوز بینی باید در نظر گرفته شود انتخاب پزشک متخصص مناسب می باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که بین جراحی بینی و نتایج دریافتی از آن رابطه مستقیم وجود دارد. هرچه مهارت و تجربه پزشک در زمینه این عمل جراحی بیشتر باشد احتمال دستیابی به نتایج مطلوب افزایش خواهد یافت. با انتخاب پزشک متخصص می توان احتمال بروز عوارض را تا حد زیادی کاهش داد. به همین دلیل همواره به بیمار توصیه می شود تا بهترین جراح بینی را انتخاب نماید.

پس از انتخاب پزشک مهمترین نکته ای که قبل از عمل قوز بینی انجام می گیرد رعایت نکات و توصیه های ایشان قبل و پس از جراحی است. اگر قصد انجام این عمل زیبایی را دارید از سهل انگاری در رعایت نکات بهداشتی باید خودداری نمایید.

مراقبت های بعد از انجام عمل قوز بینی

پس از جراحی قوز بینی باید نکات مراقبتی زیر را مد نظر قرار دهید:

– پس از انجام این عمل جراحی تا چند ساعت باید از خوابیدن خودداری کرد. زاویه ۴۵ درجه سر و بدن در زمان خواب باید حفظ شود. به منظور پیشگیری از تجمع مایعات در محل زخم ها باید زاویه خواب را رعایت کرد. رعایت این زاویه باعث کاهش ورم پوست پس از این عمل جراحی خواهد شد.

– یک ماه پس از انجام این عمل جراحی بهتر است از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کرد.

– تمام داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص را باید به طور کامل مصرف کرد.

– از وارد آمدن فشار به بینی پس از این عمل جراحی خودداری نمایید. به منظور پیشگیری از وارد آمدن فشار به بینی توصیه می شود در زمان خواب در اطراف خود بالش قرار دهید. این امر از چرخیدن بیمار در زمان خواب به صورت ناخواسته پیشگیری خواهد کرد.

– با توجه به آموزش هایی که جراح به شما می دهد در زمان های مشخص اقدام به تعویض چسب روی بینی نمایید. به منظور پیشگیری از عفونت توصیه می شود پوست بینی را تمیز نگه دارید.

– در طول روز مصرف میوه، آب و سبزیجات خود را افزایش دهید تا قادر به افزایش قدرت ریکاوری بدن خود باشید. این امر همچنین به کاهش دوران نقاهت شما کمک خواهد کرد.

عمل بینی در اهواز

دوران نقاهت برداشتن قوز بینی با جراحی چگونه است؟

پس از جراحی قوز بینی در روزهای نخست به طور معمول افراد ممکن است با علائمی همچون سردرد مبهم، کبودی اطراف چشم، تورم بینی، مشکلات تنفسی و خونریزی بینی مواجه شوید. در صورت رعایت دستورالعمل های مراقبتی توصیه شده توسط پزشک متخصص می توان این علائم را بهبود بخشید. بهبودی این علائم به طور معمول بین دو تا سه هفته به طول خواهد انجامید. پس از گذشت چند ماه از عمل جراحی نیز به بهبودی کامل دست خواهید یافت.

هزینه این عمل جراحی چقدر است؟

جراحی قوز بینی در حقیقت یکی از انواع جراحی های زیبایی محسوب می شود و ضرورت پزشکی نخواهد داشت. از این رو هزینه این عمل جراحی تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت. اگر قصد دارید قوز موجود روی بینی خود را از طریق عمل جراحی بردارید باید هزینه ها را بدون در نظر گرفتن بیمه از جیب خود پرداخت کنید. هزینه این عمل جراحی برای افراد مختلف متفاوت است و به عوامل زیر وابسته می باشد:

– میزان تجربه جراح

– هزینه عمل در شهرهای مختلف متفاوت می باشد.

– شرایط و نحوه انجام این عمل جراحی

به طور کلی می توان گفت قوز بینی همان برآمدگی های موجود روی بینی افراد هستند که در چهره و ظاهر افراد تاثیرات نامطلوب دارند. این برآمدگی ها اغلب به دلیل وراثت و ایجاد ضربه به بینی ایجاد می شوند. افراد برای دستیابی به ظاهر مطلوب تصمیم می گیرند تا این عمل جراحی را انجام دهند. برای انجام این عمل جراحی به منظور دستیابی به ظاهر و چهره مطلوب توصیه می شود به بهترین جراح بینی در اهواز مراجعه نمایید.

شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در وب سایت دکتر ختمی به آدرس www.drkhatmi.com مطرح کنید.

نظرات