تفریحات

واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ واقعیت دارد؟ جزئیات کامل

6

واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ واقعیت دارد؟ جزئیات کامل

خبر پربازدید واریز یارانه نقدی ۱۰۰ هزار تومانی عیدی رئیسی به مناسبت ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در شبکه های اجتماعی از ساعاتی پیش به خبر داغ تبدیل شده، درحالی که هنوز از سوی دولت تصمیمی درباره یارانه ۲۲ بهمن امسال (۱۴۰۱) گرفته نشده و به نظر می‌رسد خبری از واریز عیدی ۲۲ بهمن نیست. یارانه بهمن ماه ۱۴۰۱ ساعت ۲۴ بیستم بهمن ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد

سال گذشته دولت مبلغ ۱۰۰ هزارتومان بمناسبت ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب، به حساب سرپرستان خانوار واریز کرد، یارانه‌ای که مبلغ آن ۱۰۰ هزار تومان بود و اولین مرحله آن ۲۱ بهمن ماه در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به حساب سرپرستان برخی از خانوار‌ها واریز شد.

امسال نیز یارانه جدید به مناسبت ۲۲ بهمن برای برخی از افراد واریز می‌شود. در همین رابطه معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از توزیع ۲ هزار و ۱۵۰ کارت خرید ۳ میلیون تومانی در ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ خبر داد.

ماجرای واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی 22 بهمن 1401 چیست و آیا صحت دارد؟

واریز یارانه معیشتی ۳ میلیونی برای برخی خانوارها

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از توزیع ۲ هزار و ۱۵۰ کارت خرید ۳ میلیون تومانی به زنان سرپرست خانوار دهک درآمدی ۱ تا ۳ در سطح شهرستان‌های استان تهران خبر داد.
محمد نصیری معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اقدامات خیرخواهانه که با همکاری موسسات خیریه، سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین صورت پذیرفت را تشریح کرد.

وی از توزیع ۲ هزار و ۱۵۰ کارت خرید ۳ میلیون تومانی به زنان سرپرست خانوار دهک درآمدی ۱ تا ۳ در سطح شهرستان‌های استان تهران خبر داد و گفت: همچنین ۸ هزار دست لباس‌گرم، کاپشن و کفش برای فرزندان زنان سرپرست خانوار در سراسر کشور به مبلغ ۴.۵ میلیارد تومان خریداری و مراحل توزیع را طی می‌کند.

وی با اشاره به توزیع سبد پروتئین برای مستمری‌بگیران تحت پوشش، یادآور شد: در این راستا با مشارکت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۲۰۰ تن مرغ بین خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور توزیع شد؛ همچنین با مشارکت مجمع خیرین ۵۰ گهواره برقی برای کودکان مقیم در شیرخوارگاه‌ها تهیه شده است تا کودکان خوابی راحت را تجربه کنند.

جزئیات کالابرگ در بهمن ماه

تجارت نیوز: پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار، برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به کالابرگ الکترونیکی را مطرح کردند. اما شب گذشته ابراهیم رئیسی اعلام کرد که فعلا موضوع کالابرگ منتفی است و تا وضع کالا برگ اطمینان بخش نشود، پرداخت یارانه نقدی معیشتی ادامه پیدا می‌کند.

در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ که توسط رئیس‌جمهوری به مجلس ارائه شده است، به دریافتی مستمری بگیران توجه ویژه‌ای نشده و این میزان مناسب وضعیت مستمری بگیران نیست.

بر اساس این گزارش عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ کشور گفت: دریافتی معلولان و دیگر مستمری بگیران دو سازمان بهزیستی و کمیته امداد در لایحه بودجه سال آینده ۳۸ درصد افزایش یافته است.

علی بابایی کارنامی با اشاره به برخی ایرادهای این لایحه افزود: از ایرادها، یکی کاهش نمودارهای پشتیبانی از گروه معلولان و دیگر مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد است. به ویژه در تبصره‌های ۱۴ و ۱۶ و دیگر تبصره‌ها، آن کمک‌هایی که باید و شاید، درخور معلولان و دیگر مستمری بگیران گرامی باشد؛ در لایحه بودجه دیده نمی‌شود.

وی گفت: با کمیسیون تلفیق و دیگر کمیسیون‌های وابسته مجلس در حال گفت‌وگو و چانه زنی هستیم تا بتوانیم درصد کمک‌ها به مستمری بگیران در لایحه بودجه ۱۴۰۲ کشور را افزایش دهیم.

با توجه به این که یارانه سه دهک اول جامعه به ۴۰۰ هزار تومان و یارانه شش دهک دیگر جامعه، ۳۰۰ هزار تومان است. در صورت تصویب مجلس مبلغ یارانه در سال آینده ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان افزایش خواهد داشت. بر این اساس یارانه سه دهک اول و شش دهک بعدی به ترتیب ۴۴۰ هزار تومان و ۳۳۰ هزار تومان خواهد بود و یارانه یک خانوار ۴ نفره ۱۲۰ تا ۱۶۰ هزار تومان بیشتر می‌شود.

باید منتظر باشیم و ببینیم این افزایش ۱۰ درصدی در صورت تصویب مجلس چطور بر یارانه خانوارها اعمال خواهد شد

6 دیدگاه در “واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ واقعیت دارد؟ جزئیات کامل

 1. امیر گفت:

  معلوم شکم شماهارا خوب دولت سیرکرده

 2. فیلم گفت:

  کاملا دروغ بود

 3. ستاره گفت:

  شما که بهزیستی هستید برای هیچ کسی واریز نشده نه فقط شما. توقعات بهزیستی ها و امدادی ها خیلی زیاده منم دهک سومی ام برای ماهم واریز نشده خب تازه یارانه ها رو واریز کردن دیگه

 4. حسن گفت:
  2
  3

  من به نوبه خود از دولت تشکر میکنم که در حد توان در حل مشکلات مردم رسیدگی میکنند.سلامت باشند.خودم معلول بهزیستی هستم.خدا را شکر که دراین کشور ایران سرزمین وطنی خودم در امنیت کامل زندگی میکنم.

 5. حسن گفت:
  3
  2

  من از دولت تشکر میکنم که در حد توان در مشکلات مردم رسیدگی میکنند.موفق باشند.حسن

 6. علی گفت:

  مردم رو مسخره کردین
  من بهزیستی هستم چرا ۱۰۰تومن رو برای من واریز نکردن

نظرات