اکسکینو

فیلم کامل لحظه وقوع زلزله مهیب در سوریه امروز دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

0

فیلم کامل لحظه وقوع زلزله در سوریه و حرم حضرت زینب امروز ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

فیلم کامل لحظه وقوع زلزله در سوریه امروز ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ را بینید که حوالی ساعت ۴:۱۷ دقیقه بامداد دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ به بزرگی ۷.۸ ریشتر اتفاق افتاد و منجر به ۲۳۷ کشته و ۶۳۹ زخمی نفر شد. این زمین‌لرزه در کشورهای ترکیه، سوریه، لبنان، فلسطین، عراق، اردن، مصر، عربستان سعودی و بخش‌های از اوکراین و اروپا از جمله یونان، بلغارستان احساس شد .همراه با جزئیات و آمار تلفات و مصدومان را در ادامه از مجله حرف تازه میخوانید:

 فیلم کامل لحظه وقوع زلزله در سوریه و حرم حضرت زینب امروز ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

فیلم زلزله در حرم حضرت زینب امروز دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

بامداد دوشنبه هفدهم بهمن ۱۴۰۱، زلزله ای به قدرت ۷٫۸ ریشتر منطقه اسکندرون را لرزاند و متعاقب آن زمین لرزه ۶٫۴ ریشتری منطقه طوروس در مرز سوریه با ترکیه را لرزاند.

مرکز ملی رصد زلزله در سوریه اعلام کرد: پس لرزه ۴٫۶ ریشتری در ساعت ۸:۳۶ صبح به وقت محلی رخ داده است که ساکنان استانهای لاذقیه، حمص و حلب آنرا احساس کرده‌اند.

مرکز زلزله آمریکا البته شدت این زلزله را ۷٫۸ ریشتر و در عمق ۱۷٫۹ کیلومتری زمین اعلام کرده و کانون آن را شرق نورداغی در نزدیکی شانلی اورفا اعلام کرده است.

 

رسانه‌های دولتی سوریه اعلام کردند که چهل و دو نفر در مناطق تحت کنترل دولت سوریه کشته شدند، در حالی که یک بیمارستان محلی هم گفت که هشت نفر دیگر در مناطق شمالی تحت کنترل جناح‌های طرفدار ترکیه کشته شدند.

یک مقام وزارت بهداشت اعلام کرد: بر اثر این زمین لرزه در حلب، حماه و لاذقیه ۴۲ کشته و ۲۰۰ زخمی گزارش شده است

مردم، شبانه در بسیاری از شهر‌های ترکیه، سوریه و لبنان، از ترس ریزش ساختمان‌ها و پس‌لرزه‌ها، در سرمای زمستان به خیابان‌ها آمده‌اند.

منابع سوری از وقوع زمین لرزه شدید در سوریه خبر دادند که شمار زیادی کشته و زخمی برجای گذاشته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت بهداشت سوریه آمار اولیه زمین لرزه مرگبار را ۱۱۱ کشته و ۵۱۶ زخمی اعلام کرد.

وزارت بهداشت سوریه اعلام کرد که این آمار مربوط به زمین لرزه در استان‌های حلب، لاذقیه، حماه و طرطوس است.

وزارت بهداشت سوریه از افزایش آمار قربانیان زمین لرزه مهیب در شمال این کشور به ۲۳۷ کشته و ۶۳۹ نفر خبر داد.

مدیر سازمان دفاع شهری در شمال سوریه به الجزیره گفت که وضعیت مناطق ما بسیار دشوار است.

دفاع مدنی سوریه مناطق غرب سوریه را منطقه فاجعه‌زده اعلام کرد. به گفته دفاع مدنی در شمال سوریه، شهر حلب بیشتر خسارت را از این زلزله دیده است.

جزئیات تکمیلی

نشست اضطراری کابینه سوریه امروز صبح به ریاست بشار اسد رئیس جمهور این کشور برای بررسی پیامدهای زمین لرزه مهیب ۷/۷ درجه ریشتری که تا کنون صدها کشته و شمار زیادی مجروح به دنبال داشته، آغاز شده است.

از سوی دیگر رائد احمد مدیرکل مرکز ملی رصد زلزله سوریه اعلام کرد: سوریه از زلزله‌هایی که در شمال اسکندرون رخ داده، تاثیر پذیرفته است و مناطقی که بیشترین تاثیر را داشته‌اند، ادلب، لاذقیه و حلب بوده‌اند.

وی افزود: این زلزله قوی‌ترین زمین لرزه در عمر شبکه ملی رصد زلزله یعنی از سال ۱۹۹۵ است. روند پس لرزه‌ها ادامه خواهد داشت اما با شدت کمتر و حدود ۵ ریشتر.

همزمان وزارت دفاع سوریه وارد عمل شده است و همه واحدها و تجهیزات خود را در همه استانهای زلزله زده برای کمک فوری به به آسیب دیدگان از زلزله، جستجوی افراد گرفتار زیر آوار و امداد رسانی به مصدومان به کار گرفته است.

بر اساس گزارش سانا، زلزله ای به قدرت ۷٫۸ ریشتر منطقه اسکندرون را لرزاند و متعاقب آن زمین لرزه ۶٫۴ ریشتری منطقه طوروس در مرز سوریه با ترکیه را لرزاند.

مرکز ملی رصد زلزله در سوریه اعلام کرد: پس لرزه ۴٫۶ ریشتری در ساعت ۸:۳۶ صبح به وقت محلی رخ داده است که ساکنان استانهای لاذقیه، حمص و حلب آنرا احساس کرده‌اند.

 

نظرات