سایت ثبت نام مراسم اعتکاف سال ۱۴۰۱ + زمان و تاریخ ثبت نام

0

زمان و سایت ثبت نام مراسم اعتکاف سال ۱۴۰۱ در تهران و دیگر شهرها از مساجد تا دانشگاه ها و حرم امام رضا و قم : مهلت نام نویسی و زمان دقیق ثبت نام مراسم اعتکاف سال ۱۴۰۱ را در ادامه مطلب می خوانید:

سایت ثبت نام مراسم اعتکاف سال 1401 + زمان و تاریخ ثبت نام

سایت ثبت نام مراسم اعتکاف سال ۱۴۰۱ + زمان و تاریخ ثبت نام

مراسم اعتکاف یا ایام البیض به روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم (۱۳،۱۴،۱۵) هر ماه قمری گویند که به باور مسلمانان، ایام البیض ماه های رجب، شعبان و رمضان می باشد.

ثبت نام مراسم اعتکاف در سال ۱۴۰۱ از ۱۷ دی ماه تا ۵ بهمن ۱۴۰۱ ادامه دارد . برای ثبت نام و نام نویسی به سایت دانشگاه های محل تحصیل و یا مساجد محل مراجعه کنید.

ثبت نام مراسم اعتکاف ۱۴۰۱ در قم

برای شرکت در مراسم اعتکاف حرم حضرت معصومه از ۲۵ دی تا ۷ بهمن ۱۴۰۱ در سایت رسمی اعتکاف به نشانی www.itikaf.ir مراجعه کنید

علاقه مندان برای حضور در مراسم معنوی اعتکاف در قم برای ثبت نام از امروز تا جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ از طریق سایت ستاد مرکزی اعتکاف قم به نشانی: www.itikaf.ir اقدام نمایند.

بر اساس این گزارش: جشنواره بین المللی اعتکاف در قالب های پژوهشی، هنری و ادبی برگزار می شود.

بخش های جشنواره علمی پژوهشی: – کتاب – مقاله بخش هنری: – خوشنویسی – موشن گرافی – مستندسازی – فیلم کوتاه – عکاسی بخش ادبی: – شعر – داستان – خاطره نویسی – قطعه ادبی می باشد

علاقه مندان جهت کسب اطلاع بیشتر با شماره ۰۲۵۳۷۷۱۶۰۱۱ تماس بگیرند. علاقه مندان برای ارسال لینک اثر می توانند از طریق تارنمای https://itikaf.ir اقدام کنند.

ثبت نام مراسم اعتکاف ۱۴۰۱ در حرم امام رضا

برای ثبت نام اعتکاف در حرم امام رضا ع به سایت ثبت نام اعتکاف رضوی www.etekaf.aqr.ir مراجعه کنید و یا با ارسال عدد ۸ به سامانه پیامک ۳۰۰۰۰۰۰۸ درخواست خود را ثبت کنید

پاسخگوئی :
تماس با شماره تلفن های ۳۲۰۰۳۶۳۵ – ۳۲۰۰۳۰۶۰

ثبت نام مراسم اعتکاف سال 1401

دانشگاه تهران

ثبت نام برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف رجبیه مسجد دانشگاه تهران ویژه اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه تهران از امروز ۲۷ دی ماه آغاز شده و تا ۵ بهمن در utmq.ir مسجد دانشگاه تهران ادامه دارد.

دبیر ستاد مرکزی اعتکاف قم از آغاز ثبت نام اعتکاف از ۲۵ دی تا ۷ بهمن ۱۴۰۱ در سایت رسمی اعتکاف به نشانی www.itikaf.ir خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین تکیه‌ای، دبیر ستاد مرکزی اعتکاف قم امروز ۲۶ دی ماه در جمع خبرنگاران در قم عنوان کرد: سنت نبوی اعتکاف پدیده‌ای مبارک است که اگرچه قدمت آن از صدر اسلام بوده اما رویش و رشد آن از بعد از انقلاب اسلامی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ولایت فقیه باعث رشد و گستردگی اعتکاف شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در فراز ششم بیانیه گام دوم انقلاب، افزایش چشمگیر اخلاق و معنویت در فضای عمومی جامعه را از دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان کردند و اعتکاف را به عنوان نمونه‌ای از آن دانستند.

دبیر ستاد مرکزی اعتکاف قم ادامه داد: با توجه به این فرمایش رهبر معظم انقلاب شعار امسال اعتکاف «اعتکاف تجلی اخلاق و معنویت» انتخاب شده است.

تکیه‌ای اظهار کرد: ثبت نام اعتکاف از ۲۵ دی تا ۷ بهمن ۱۴۰۱ در سایت رسمی اعتکاف به نشانی www.itikaf.ir انجام می‌شود و عموم افراد می توانند در این مراسم عبادی ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اینکه هشتم بهمن قرعه کشی و نهم بهمن اعلام نتایج صورت می‌گیرد، بیان کرد: افراد منتخب می‌توانند در روزهای دهم و یازدهم بهمن ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ با ارائه کارت ملی، کارت ورود به اعتکاف خود را از مصلی قدس قم دریافت کنند.

دبیر ستاد مرکزی اعتکاف قم ادامه داد: با توجه به اینکه در دو سال اخیر به خاطر شیوع کرونا حضور معتکفین با کاهش مواجه بود پیش بینی می‌شود امسال شاهد حضور پررنگ مردم در این مراسم عبادی باشیم.

وی با اشاره به افزایش ۴۵ درصدی مساجد برای اعتکاف تصریح کرد: ۳۲ مسجد برای اعتکاف در نظر گرفته شده است که ۱۵ مسجد برای خواهران، ۱۱ مسجد برای برادران، دو مسجد دانشجویی، ۵ مسجد برای دهه هشتادی‌ها و دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به حضور پررنگ جوانان و نوجوانان در مراسم اعتکاف بیان کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته که ثبت نام اعتکاف آغاز شده است بیش از ۷۰ درصد های متقاضیان از نوجوانان و جوانان بوده‌اند.

تکیه‌ای ادامه داد: رویکرد امسال بر حضور دهه هشتادی ها در مراسم اعتکاف است و در این زمینه سازمان تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش همکار داشته است.

وی عنوان کرد: به گفته رهبر معظم انقلاب برنامه اعتکاف خلوت با پروردگار است اما برنامه‌هایی که در نظر گرفته شده است تا زمینه‌ یک خلوت مناسب و ارتباط با پرودگار را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته شاهد حضور معتکفین از ۵۶ کشور مختلف بودیم، یادآور شد: این افراد در آینده سفیران برنامه های اعتکاف در کشورهای خود می‌شوند.

دبیر ستاد مرکزی اعتکاف قم اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار ۱۹ دی با مردم قم بر موضوع جهاد تبیین تاکید کردند به همین خاطر برای کنشگران و معتکفین برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است.

در برنامه های امسال توجه ویژه ای به دهه هشتادی ها شده است زیرا بر اساس اوامر مقام معظم رهبری بر لزوم دریافتن جوانان و نوجوانان در برنامه های فرهنگی باید برنامه های بیشتری برای این نسل برگزار کرد. در همین راستا سوای برنامه های عمومی مساجد خاصی برای حضور دهه هشتادی ها در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی اعتکاف قم با اشاره به تقارن ایام اعتکاف با دهه فجر انقلاب اسلامی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت برای جهاد تبیین استفاده کنیم.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

در آستانه ماه رجب مسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعتکاف دانشجویی سال ۱۴۰۱ را در تاریخ ۱۵ الی ۱۷بهمن ماه برگزار می‌نماید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در آستانه ماه رجب مسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعتکاف دانشجویی سال ۱۴۰۱ را در تاریخ ۱۵ الی ۱۷بهمن ماه برگزار می‌نماید.
گفتنی است زمان آغاز ثبت نام جهت شرکت در این برنامه معنوی و عبادی از تاریخ ۲۵ دیماه لغایت ۱۰بهمن از طریق سامانه سامانه HEIAT.

نظرات