با این ترفند‌ها در منزل خودتان کابینت‌های ژورنالی داشته باشید

0

با این ترفند‌ها در منزل خودتان کابینت‌های ژورنالی داشته باشید

حتماً برای شما هم پیش آمده که محصولی را سفارش داده‌اید اما بعد از گذشت مدت زمان طولانی و صرف وقت و هزینه، آنچه در نهایت به شما رسیده نمونه بسیار ساده و بی‌کیفیتی از آنچه عکسش را دیده‌اید بوده است. گاهی رنگ کار دقیق درنیامده، طراحی‌ها و منبت کاری‌ها تمیز و ظریف نیستند یا حتی جنس محصول به نظر مقاوم نمی‌رسد. پس چطور است که با مشاهده عکس کابینت‌های ژورنالی در دنیای آنلاین یا حتی در ژورنال فروشندگان، با تصاویری بسیار شکیل و زیبا مواجه می‌شویم اما همان کالا در منزل ما آن جلوه را ندارد.

کابینت‌های ژورنالی

بخشی از اشکال کار گا‌هاً از انتخاب ماست و بخشی دیگری از شرکت سازنده ناشی می‌شود.

برای انتخاب کابینت آشپزخانه به دکوراسیون منزل خود توجه داشته باشید

یک تصویر به دلایل متنوعی می‌تواند زیبا به نظر برسد. یکی از مهمترین اصول آن هماهنگی در رنگ و استایل است. وقتی عنصر کابینت با سایر عناصر موجود در خانه در هماهنگی باشد در مجموع یک تصویر ژورنالی خواهد داد.

پس قبل از خرید کابینت نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

ببینید بیشتر لوازم منزلتان از چه جنسی هستند، کابینت‌هایتان را هم متناسب انتخاب کنید.

مثلاً اگر پایه مبل و میز و صندلی فلزی هستند، بهتر است از کابینت آلومینیومی استفاده کنید تا هماهنگی حفظ شود. اگر هم بیشتر به لوازم چوبی علاقه دارید و سایر لوازمتان را از جنس چوب انتخاب کرده‌اید بهتر است جنس چوبی یا حداقل طرح چوب (روکش چوب) بخرید.

سبک و طراحی کابینت باید متناسب و هماهنگ با سبک کلی منزل باشد.

امروزه طراحی‌های بسیار متنوعی در بازار وجود دارد که می‌توانید با توجه به سبک مورد پسند خود و طرحی که بیشتر در خانه استفاده کرده‌اید، آن را هم متناسب انتخاب کنید. برای مثال اگر مبلمان کلاسیک با تاج‌های منبت کاری شده دارید، کابینت‌های چوبی منبت کاری شده سفارش دهید و چنانچه میز و دکوری‌های شیشه‌ای دارید می‌توانید درب‌های شیشه‌ای برای کابینت خود سفارش دهید. اگر از طرح مربع زیاد در لوستر و سایر بخش‌های منزلتان استفاده شده انواعی هستند با درب‌هایی که نقش مربع یا سایر نقش‌های هندسی بر رویشان حک شده. امروزه حتی کابینت‌های منحنی هم وجود دارند و اگر به گوشه‌های تیز علاقه‌ای ندارید و همه لوازمتان را گرد و با گوشه‌های منحنی سفارش داده‌اید، می‌توانید در مورد قفسه‌های آشپزخانه هم همین کار را انجام دهید. سبک‌های سنتی نیز می‌توانند از شلف به جای قفسه استفاده کنند.

به سبک زندگی خود توجه کنید و کابینتی بخرید که نیاز‌های زندگی شما را تأمین می‌کند.

مثلاً اگر یکسری ظروف یا لوازم دکوری دارید که برای پنهان شدن درون قفسه زیادی زیبا هستند، یک یا چند کابینت را از مدل‌های دکوری که درب شیشه‌ای دارند یا مدل‌های بدون درب سفارش دهید. یا اگر زیاد فرصت تمیزکاری ندارید از رنگ‌های روشن استفاده کنید. برخلاف تصور رنگ تیره در آشپزخانه بیشتر کثیفی را نشان می‌دهد. هم چنین اگر عاشق لوازم چوبی هستید اما هزینه این همه قفسه چوبی برایتان بالاست می‌توانید کابینت پلی اورتان سفارش دهید که می‌توانند روکشی به هر شکل و رنگ داشته باشند و در عین حال ارزان‌تر از چوب هستند.

یکی از جذاب ترین و مدرن ترین کابینت هایی که جای خود را در دکوراسیون منزل خانه ها پیدا کرده و زیبایی خاصی به آشپزخانه منزل شما می دهد کابینت نئوکلاسیک است.

رنگ‌ها را نه لزوماً یک رنگ بلکه متناسب با سایر لوازم منزلتان انتخاب کنید.

خوشبختانه رنگبندی کابینت‌های امروزی از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و این ویژگی بسیار مناسبی است برای اینکه منزل خود را تا حد ممکن به نمونه‌های ژورنالی نزدیک کنید. یکی از نکات مهمی که در تصاویر تجاری و ژورنالی رعایت می‌شود رنگ‌بندی است. استفاده از رنگ‌های مکمل هم می‌تواند به دیده شدن عنصر مورد نظر کمک کند. مثلاً اگر کابینت‌ها قهوه است، یک وسیله تزئینی به رنگ نارنجی جلوه خاصی به آن خواهد بخشید. حتی می‌توانید کابینت‌های آبی با ستون‌های چوبی انتخاب کنید.

ترند جدیدی برای آشپزخانه؛ کابینت آلومینیومی

یکی از مدل‌های جدید که در سبک‌های مدرن کاربرد دارند کابینت آلومینیومی است. هرچند همه ما در منزل‌های قدیمی انواع فلزی آن را دیده‌ایم و ممکن است از نظرمان قفسه آلومینومی و فلزی تفاوتی نداشته باشند، اما باید بدانید اصلاً این طور نیست. نسل جدید کابینت‌ها از آلومینیوم ساخته می‌شوند. از مزایای کابینت آلومینیومی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– در دو نوع مات و براق هستند، می‌توانند به هر رنگی دربیایند و قابلیت شکل‌پذیری خیلی خوبی دارند به طوری که مطابق خواست مشتری سفارشی‌سازی می‌شوند.

– بادوامند؛ در برابر مواد شیمیایی، رطوبت و حرارت – عناصر حاضر در تمام آشپزخانه‌ها – مقاومند.

– راحت‌تر تمیز می‌شوند؛ چون سطح صافی دارند که برخلاف کابینت چوبی متخلخل نیست.

– آلومینویم ۱۰۰ درصد بازیافت می‌شود و دوستدار محیط زیست است. از همین رو آن را فلز سبز مینامند.

کابینت‌های چوبی با مقاومت آلومینویم؛ کابینت پلی اورتان

از آنجا که امروزه دو سبک آلومینیومی و چوبی ترند شده‌اند و صرف نظر از زیبایی‌های خاص هر کدام، آلومینیوم مقاومت بیشتری نسبت به چوب دارد، روکش پلی اورتان برای دوام بخشیدن به چوب به وجود آمده تا طرفداران صنایع چوبی نیز بتوانند از دوام و مقاومت محصول انتخاب خود مطمئن باشند.

روکش پلی اورتان هم بر روی چوب خام قابل استفاده است و هم بر روی کابینت‌های رنگ شده و در واقع مثل این است که یک روکش پلاستیکی بی‌رنگ بر روی کار بکشید و آن را نفوذناپذیر کنید. پلی اورتان می‌تواند برپایه روغن باشد و سطحی براق به محصول نهایی بدهد یا بر پایه آب بوده و حالت مات چوب را حفظ کند. کابینت پلی اورتان در برابر لکه، ضربه، رطوبت، ساییدگی، خراشیدگی و پاک شدن رنگ مقاوم است.

چطور کابینت‌های ژورنالی تحویل بگیریم؟

بعد از انتخاب نوع و رنگ کابینت به سبک ژورنالی و هماهنگ با دکوراسیون منزل خود، وقت سفارش می‌رسید. برای خرید کابینت یکی از مهمترین مواردی که باید رعایت کنید انتخاب شرکتی است که در ساخت محصولاتش از مواد اولیه باکیفیت استفاده می‌کند و دقت و ظرأفت لازم را دارد. این را هنگام صحبت کردن با مسئول فروش یا با مشاهده نمونه کار‌های کارگاه می‌توانید متوجه شوید. نکاتی که باید برای این منظور مورد توجه قرار دهید عبارتند از:

– تلاش می‌کنند‌ایده شما را درک کنند و همه جوانب آن را متوجه شوند تا محصولی دقیقاً مطابق با خواست شما تحویل دهند.

– در اجرای کار بسیار دقیق و ظریف عمل کرده و طوری محصول را می‌سازند که گویی برای منزل خودشان است.

– به جزئیات توجه می‌کنند.

– در نمونه کار‌هایشان سبکی نزدیک به طرح مورد نظر شما موجود است.

با توجه به همه این‌ها، بهترین گزینه سفارش و خرید کابینت از شرکت‌هایی است که علاوه بر سابقه خوب، نمونه کار‌های قابل ارائه نیز داشته باشند. یکی از شرکت‌هایی که در این زمینه می‌توانیم به شما معرفی کنیم شرکت آکس چوب است. با توجه به سابقه کاری، دقت و ظرأفت قابل مشاهده در نمونه کار‌هایی که در طیف وسیعی از طرح‌ها و مدل‌ها ساخته شده‌اند و مشتریان راضی آن بدون شک می‌تواند سفارش انواع مدل و سبک به ویژه کابینت پلی اورتان و آلومینیومی را با بالاترین کیفیت ممکن به مشتریان خود تحویل دهد.

نظرات